Author Topic: Kupres 2011, skijaliste  (Read 2995 times)

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Kupres 2011, skijaliste
« on: September 05, 2011, 11:05:20 PM »


Steta sto je bilo premalo svjetlosti za gopro kameru u nekim kadrovima i sto je vjetar nenormalno duvao !
Inace nadmorska visina 1750 gdje sam morao totalno mjenjati parametre zbog rijetkog vazduha i MK se uopste nije ponasao tako dobro kao ovde kod kuce !
Mora se kupovati nova kamera !

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Kupres 2011, skijaliste
« Reply #1 on: September 06, 2011, 11:11:02 PM »
Odlicno  :)aplauz nema vibracija iako je kako kazes bilo vjetra dobro pegla.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Kupres 2011, skijaliste
« Reply #2 on: September 07, 2011, 01:00:42 AM »
 :)aplauz Vrlo lepo.
Sta si od parametara morao da menjas?

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Kupres 2011, skijaliste
« Reply #3 on: September 07, 2011, 03:00:10 PM »
Kada sam stigao tamo, prvo smo se uputili ka vrhu staze da snimim fotografije sa eos 400D aparatom ali kada sam pokusao da dignem kopter ( pustam ga iz ruke ) bio sam neprijatno iznenađen jer nisam uopšte uspio da ga pustim jer se samo obarao čas na jednu čas na drugu stranu . Duvao je jak vjetar a trebalo mi je puno više gasa nego što mi treba obično zbog rijetkog vazduha i nadmorske visine ! Nisam bio pametan šta da radim i šta se dešava jer sam veče prije kretanja sve lijepo probao i podesio kod kuće ! Nakon pola sata probi i izgubljenih živaca spustili smo se u podnožje planine gdje sam malo modifikovao PID i sve je radilo prilično normalno iako stabilnost nije bila ona na koju sam navikao ! Imao sam osjećaj kao da neka magnetna polja djeluju na žiroskope i da je sve prolupalo !
Nakon toga spustili smo se u grad u Kupres i tamo je to bio kopter kojeg ja znam !
Nakon snimljenog materijala u Kupresu ( neke parcele koje se prodaju za vikendice ) i hotela i restorana u podnožju , pred veče smo se popeli ponovo gore ka vrhu gdje smo snimali one kadrove koji se mogu vidjeti na snimku ! Tada je vjetar bio puno slabiji ( ali možete vidjeti na zadnjem kadru na vrhu da je bilo dosta vjetra ) ali je bio manjak svjetlosti a tu je gopro slaba kao što se vidi iz priloženog ! Zato sam danas naručio GH1 koja će ići na kopter za video zapise !
Još jedna stvar koju sam primjetio je to da u suštini sa gopro kamerom ne treba uopšte koristiti stabilizaciju postolje jer je ona osjetljiva i na najmanje pokrete.
Već se duže vrijeme zezam sa parametrima da bih dobio perfektan snimak sa gopro a u suštini to je bilo nepotrebno jer je glavni uzrok stabilizacija ! A osjetljivija sa sunex lećom koju ja koristim jer mi fabrička puno izobliči sliku !

Evo ovde jedan test snimak sa gopro bez stabilizacije postolja i bez ikakve post obrade :


Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Kupres 2011, skijaliste
« Reply #4 on: September 07, 2011, 03:09:32 PM »
Zaboravio sam napomenuti da je skijalište na prodaju zajedno sa hotelom i svim pratećim objektima  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Cijena :  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o