Author Topic: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy  (Read 46324 times)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Moj Losi 8ight-T 2.0 RR - da ga nazovem "Bulldog" da bi se razlikovao :P
« Reply #75 on: January 14, 2012, 10:16:33 PM »
Konacno mi je stigao model posle 2 meseca cekanja  :sljus... pa da krenemo

- Losi 8ight-T 2.0 RR
- Losi 8IGHT Electric Conversion Kit
- Servo XQ S4016D Coreless Digital Titanium Gear Servo 18.5kg/cm @ 6v, 21.8kg/cm @ 7.2v
- Stanica Futaba 3PKS FASST 2.4gh (hvala bignedo ;) )
- Receiver Futaba R603FS 3-Channel 2.4GHz FASST
- Gume Pro-Line Badlands 40 Series 3.8" M2
- Felne Pro-Line Yellow Velocity VTR 4.0" Zero Offset
- Popune Pro-Line VTR Closed Cell 1/8 Truck Inserts
- + original Losi tockovi koji su dosli uz model
- Brushless combo Orion Vortex R8 2050 KV, 120A ESC (za sad)
- Diff silicon oil Associated 10k (centralni), 7k (prednji), 3k (zadnji)
- Threadlock Losi blue

Model je uzet polovan i u dosta dobrom stanju je, skoro pa nove gume, maska u prilicno losem stanju i izlomljena skroz (i izlepljena sa unutrasnje strane)... no vec sam narucio novu :)

Sad malo slike:

Poskidao sam sve sto ne treba :)


Maska uzas


Pocetak konverzije

Losi kit je naravno vrlo kvalitetno uradjen mada nije sve perfektno. Battery tray je morao malo da se "nategne" da bi leglo sve kako treba ali nista strasno. Neki delovi nitro nosaca motora se zadravaju (desni nosac) i delovi centralnog diferencijala. Ono sto me je po malo razocaralo je da veliki zupcanik (spur gear 45T) koji dolazi uz elektro kit je plasticni. Originalni nitro spur je metalni i 50T. Ono sto je takodje malo bezveze je da uz Losi-jev elektro kit max moze da stane 45T spur gear, mada verovatno uz neko budzenje moze i veci.

Centralni diff po otvaranju je u super stanju. Nema podloski na spoljnim stranama zupcanka sto je pozeljno mada mozda i nije toliko bitno jel u njega ide silikonsko ulje ??




Nosac motora je vrhunski uradjen



Malo lufta izmedju pinion i spur gear-a :)



Malo merenje tezine tockova, Losi vs Proline Badlans MT. Lepak za gume koji sam koristio je Pro-Line Premium Blend CA Tire Glue (Medium, 15-20 sec). Kao sto se vidi na slici (desno) prilicno lose izgleda posto je lepak na sve strane ali sve se skine skalpelom kad se dobro osusi. Kontao sam da imam 15-20 sekundi da namestim gumu lepo ali bogme posle samo 2-3 sekunde nemozes je mrdnuti pa je nastala panika  (:sok:)... toliko o specifikaciji "Medium, 15-20 sec"  :big smile
 


Skoro pa gotova konverzija



Problem oko servo ruke. Model je dosao sa Losi alu servo horn koja ne pase na servo pa sam iskoristio plasticnu koja je dosla u kompletu sa servom. Naravno privremeno resenje jer ce garant puci pri prvom doskoku :)



I za kraj komplet sa pink maskom :P



Toliko za sad, prednji i zadnji diff nisam jos otvarao pa nastavak sledi....  :big smile

Sve u svemu jako sam zadovoljan sobzirom da je model dosao polovan.

Poz!

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #76 on: January 14, 2012, 11:06:55 PM »
E pa ovo izgleda mnogo ljuto  (res). Kako sada stvari stoje bice barem 5 Losi tragija na prolece, 3 na struju i 1 nitro, samo nam se jos Dule nije opredelio.

Lepo sto si sve predstavio na ovaj nacin. Samo mi se cini da ti je zazor izmedju zupcanika prevelik, obicno je dovoljno da se kod zatezanja stavi parce obicnog papira izmedju i tako zategne, onda ispadne ispravan zazor. Isto tako po uputstvu ulje u difu treba da prekrije planetarce!

Koje ces ulje u amortizere?

Koje nazubljenje koristi Savox, neko svoje ili je Futaba/Hitec/JR? Sto se rucice tice slazem se, obavezno stavi nesto jace!

Kada kazes da maksimalni veliki staje od 45 zuba gde je problem, mislim gde je tesno? To nije nista strasnio ako i jeste tako, to je 10% razlike, znaci jedan zub manje na malom zupcaniku resava stvar. Inace svi proizvodjaci stavljaju veliki plasticni kod elektro modela jer su mnogo tisi od metalnih.

poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #77 on: January 14, 2012, 11:12:38 PM »
Odlican 'rewiev'  :)aplauz

Nisam sve zapamtio al evo par komentara ;)

-sto se plasticne ruke tice ne brini, NECE puci pri prvom doskoku, vecina nas je to vozila i po vise sezona ;) cak sta vise ja sam pre za dobru plasticnu nego alu, jer kad treba da se savije i pukne bolje ona nego servo od 50+eu ;) ...a u normali bi servo-saver trebalo sve to da preuzme na sebe, naravno ako je ispravan i dobro podesen !

-Sto se tockova tice ove sa sitnijom sarom su pun pogodak a one 'kramponke' se bas i nisu pokazale za nase uslove, cak i po specifikaciji su usko ogranicene  mmmm

-i ono sto mene zanima STO pinion od 16 zuba ? zar to nije malo predugacak prenos ?

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #78 on: January 14, 2012, 11:27:25 PM »
E da za zazor medju zupcanicima, preveliki je !

Sto kaze Veljko trakica papira izmedju pa onda tesno stezanje i kad se izvadi papir to je prava mera. Pogotovo sto se plasticni brzo ustancuje i poveca taj zazor na malo vise, ovo sto je sad je OPASNO ! ! !

Plasticni se i stavljaju da bi moglo da se steze na TESNO ;)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #79 on: January 15, 2012, 12:05:35 AM »
I meni se cini sad da je zazor izmedju zupcanika prevelik  :big smile... sve nesto pikiram da ih ne sabijem mnogo.... moracu da "dostelujem" :)

Za amortizere sam uzeo Associated 42.5 Weight http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXAPDS

Uz model sam dobio gomilu opruga pa cu da frikombinujem  :big smile

@magic
Kazes da je XQ S4016D servo kopija Savox-a? Ako je tako to nisam znao :). Nemam pojma koji Servo Arm tacno... slikacu pa okaciti.

Losi conversion kit dolazi sa 45T spur gear-om i sa 2 pinion-a 15 i 16T. U kitu dolazi "podmetac" koji zatvara otvor za spur u nitro varijanti pa zato ne moze da stane veci od 45T. Jedino ako se izbrusi mada i u tom slucaju mora da se budzi nosac motora sto je suvisna gimnastika :)

Evo Squirrelod videa sto se tice konverzije

Part 1 -
Part 2 -

@bogneda
Kao sto rekoh, nosac motora je stvarno vrh odradjen i moze da se steluje veoma fino... stavio sam 16T umesto 15T eto onako brzine radi :P.... ma bre doslo mi danas po mraku i susnezici da izadjem da ga probam oma  :)aplauz

Mislim da gresis za Badlands, neverovatan grip imaju skoro na svim podlogama ukljucujuci i asfalt :)

Svasta nesto planiram od upgrade-a u sledecih 2 meseca (taman za sledecu sezonu) ukljcujuci:

- LNS4506 - Lunsford Losi 8ight-T 2.0 Titanium Turnbuckle & Pin Kit
- Tekin RX8/Redline T8 1/8th Scale Truggy Brushless ESC/Motor Combo (2000kV) [TEKTT2321]
- Xtreme Racing Team Losi 8ight-T 2.0 4mm Carbon Fiber Rear Shock Tower [XTR10819]


Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #80 on: January 15, 2012, 12:18:03 AM »
taj problem sa malim spur-gearom se lako resava podloskom ispod nosaca diferencijala kad se stavi veci ;) ...tako je bar 'fabricki' kod kyosho modela !

Kad se ide na 48+ zuba na centralno podmecu se ispod nosaca srednjeg diff-a podloske, verovatno ce morati taj cep da se skloni al ce barem raditi ;)

Sto se tice guma, veruj ;) ...sve je to davno probano i bolje gume od AKA cityblock i i-beam za nase uslove nema ;) a te kramponke su dobre kad ima mnogo gripa i recimo niske trave ali po prasnjavoj stazi klize ko po ledu ;) u odnosu na gorepomenute

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #81 on: January 15, 2012, 12:56:59 AM »
Quote
taj problem sa malim spur-gearom se lako resava podloskom ispod nosaca diferencijala kad se stavi veci  ...tako je bar 'fabricki' kod kyosho modela !

E jeste imam dve neke "podloske" plasticne koje ne znam cemu sluze  :big smile... moguce da je to to... mada ovaj gornji "poklopac" (slika "Skoro pa gotova konverzija") koji ide preko centralnog diff-a definitovno nema mesta za veci spur... mada kao sto rekoh sve moze da se budzi uz malo gimnastike :)... no trenutno sam zadovoljan  (res)

Ma bre bitno je da je meni model stigao  :)aplauz


Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #82 on: January 15, 2012, 09:44:13 AM »
Lepa "igracka" u zdravlje da je vozis ;namig. Ova tema se razvija u dobrom pravcu i nadam se da ce koristiti mnogim, naravno i meni jer sam pre neki dan i ja pazario jedan tragy :big smile. Ispao je malo skuplji (230e) ali cu zato da ustedim na isporuku, jer treba jedan drugar da ga donese(samo se nezna kad 4e)...Do tad cu da mozgam elektro ili nitro ()-()
pozdrav!

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemnext&item=150733452227.html

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #83 on: January 15, 2012, 10:30:11 AM »

@magic
Kazes da je XQ S4016D servo kopija Savox-a? Ako je tako to nisam znao :).
Nemam pojma koji Servo Arm tacno... slikacu pa okaciti.


Ma ne neznam da li je kopija Savox, ucinilo mi se sa slike da je Savox, sada vidim da nije. No name, tj. kineski servoi uglavnom umaju Futaba ozubljenje.


Sto se prenosa tice situacija sa Kyosho ST-om je bila takva je da sa glow na elektro bez ikakvih drugih modifikacija i motorom Orion 3674 2050kV pinjon od 13 zuba je bio prava mera, makar za Galovicu a bez problema i za neku drugu brzu stazu. Najbitnije od svega je da mu je to bio i gornji limit po pitanju temperature (bez hladnjaka). Kada je spoljna temperatura bila i preko 35C motor je bio oko 65C. Jeste da je limit oko 80C, ali meni je i ovo puno!

Pretpostavka je da ce se 4074 2000kV manje grejati od 3674 2050kV, plus cu definitivno staviti hladnjak sa ventilarom na motor, tako da barem u teoriji 4074 moze da nosi jedan zub vise na pinjonu.

Kod Losi 8 imamo sledecu situaciju:

Zupcanici za bagi glow su, centralni ima 48T deo 3561, na prednjem diferencijalu treba izbrojati broj zuba deo 3509 i za mali kardan isto treba izbrojati broj zuba deo 3508.

Zupacanici za bagi elektro su svi isti kao za glow sem centralnog koji je plastican i ima 45 zuba deo 3562. Interesantno je da Losi u konverziji nudi pinjone od 15 i 16 zuba. Znaci em je prenos za 6% duzi zbog manjeg spura em jako veliki pinjoni (barem po meni posle iskustva sa ST-om). Mogu samo da pretpostavim je da je sve to pakovano pre jedno 2-3 godine kada je efiksnost baterija bila mnogo manja i da ni u snu nemoze da se poredi sa baterijama od danas. Pre 2-3 godine baterija pristojno opterecena nije mogla da da vise od 3.3-3.4V po celiji, danas 65-130C daju jako opterecene bez problema 3.7-3.9V po celiji a Amperi srazmerno rastu, samim tim i ukupna snaga kao i temperatura motora! Opet mogu samo da pretpostavim da danas dijapazon u kojem bi trebalo da se krecemo je 12-14 zuba na pinjonu uz 45-48 zuba na spuru.

Zupcanici za tragi glow su, centralni 50T deo 3515, na diferencijalu 43T deo 3511 i za mali kardan 10T deo 3507. Ceo prenos je skracen zbog vecih tockova tako da opet prepostavka je da sve gore napisano vazi i ovde. Ja cu ovde na centralnom svakako ostaviti metalni od 50 zuba jer su momenti kod tragija znacajno veci nego kod bagija i probati pinjone 12-14.

Naravno zadnji sudija ce biti temperatura motora, danas barem stanice imaju telemetriju pa ce to biti lako proverljivo u praksi.

poz
« Last Edit: January 15, 2012, 06:23:48 PM by magic »
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #84 on: January 15, 2012, 10:59:04 PM »
@sman
Welcome to the club!  :big smile

Nisam odoleo pa sam sa klincem otisao do keja da probamo kako ide  :)aplauz



Za test run nije lose.... Da ici ce bar 1 zub manji pinion, tvrdje opruge pozadi itd.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #85 on: January 15, 2012, 11:40:06 PM »
Jos jednom da ponovim bitnu proveru zazora izmedju diferencijala i piniona na kardanima, to nije pravljeno za ogromne momente koje imamo kod elektro varijanti i definitivno su najoptereceniji delovi !

Inace jedva cekam prvi susret na Galovici ova sezona definitivno mnogo obecava :)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #86 on: January 16, 2012, 09:32:58 AM »
Jos jednom da ponovim bitnu proveru zazora izmedju diferencijala i piniona na kardanima, to nije pravljeno za ogromne momente koje imamo kod elektro varijanti i definitivno su najoptereceniji delovi !

Inace jedva cekam prvi susret na Galovici ova sezona definitivno mnogo obecava :)

Da da, to sam sredio pre voznje... bice extra kad ove sezone izadje na stazu 7-8 Losi-a u isto vreme  :)aplauz

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #87 on: January 16, 2012, 10:56:47 AM »
@ Matovic

Kada kazes barem jedan zub manje na pinjonu pretpostavljam da to kazes na osnovu temperature motora. Samo da ti skrenem paznju da spoljna temperatura isto jako utice na temperaturu motora i da je juce bilo oko 0, tako da na to slobodno dodaj jos 30C za leto. Isto tako baterija gube znacajno na performansama ispod 10C tako da je i to uticalo na ukupnu nizu temp. motora. Ne znam sa koliko zuba si juce vozio ali na leto barem 2 manje ako ne i citava 3.

Nisam 100% siguran da si razumeo ono sto je rekao Bigneda, a jako je vazno, vezano za zazor jer nisi nigde pokazao da si to sredjivao. Ako i jesi nije za zgoreg tacno reci o cemu se radi. Nije mislio na zazor izmedju malog zupcanika na motoru i velikog na centralnom diferencijalu nego na zazor izmedju malih kardana i zupcanika na prednjem i zadnjem diferencijalu, a to se radi pomocu podloski. Postoji Losi set podloski upravo za tu namenu, ne znam kataloski broj napamet, provericu pa cu javiti. Ovo naravno vazi i za sve ostale modele i brendove!

poz
« Last Edit: January 16, 2012, 11:01:26 AM by magic »
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #88 on: January 16, 2012, 11:16:06 AM »
Da juce je bilo prilicno hladno, -1 kad smo vozili. 16 zuba je stavljeno ali samo za probu. Za leto ce verovatno ici 15 zuba i hladnjak sa ventilatorom na motor (to vec imam spremno).

Sad nisam ni ja siguran sta ste mislili pod "zazorom" izmedju zupcanika :)

Jel pricamo o ovome?


Ako je to to o cemu pricamo onda da, nije dosao sa podloskama kao sto rekoh negde gore a ja u toj dimenziji nemam nista. Daj link/part number kad nadjes vremena :)

Prednji i zadnji diff jos nisam otvarao, to sledi sledeci vikend.

Poz.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #89 on: January 16, 2012, 12:04:37 PM »
Nije to, ono o  cemu pricamo odnosi se na zazore izmedju piniona na krajevima kardana koji POKRECU prednji i zadnji diferencijal ! Mali pinioni u kucistu u kome stoji i diferencijal a pokrece spoljni prsten diferencijala odnosno sam diferencijal !

E taj luft je NAJBITNIJI za nadgledanje na SVIM modelima ! ...on se podesava shimovima koji se dodaju sa obe strane diferencijala, i posebnu paznju obratiti na lezajeve koji drze diferencijal ! Oni isto vremenom dobijaju luft a to se ne moze kompenzovati podloskama vec se moraju zameniti lezajevi !