Author Topic: Problem sa Brushless motorom za RC automobil  (Read 10448 times)

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« on: December 24, 2011, 05:15:31 PM »
Imam problem, tj. nedoumicu sa Hurricane 12T brushless setom. Naime, prilikom voznje napred, kada se pusti gas, motor polako smanjuje obrtaje i auto sve sporije ide da bi na kraju stao. Medjutim, to nije slucaj kod voznje u rikverc. Kada se u tom slucaju oduzme gas, motor odmah koci, tj. auto momentalno staje.
Da li je ovo normalno ili ne?  mmmm
Motor sam dobio polovan, uz auto koji sam uzeo. Preko setovanja sam sve vratio u fabricko stanje, ali je ovaj problem i dalje prisutan.



 
« Last Edit: December 24, 2011, 05:19:06 PM by rubiroza »

Offline Kijan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 51
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #1 on: December 24, 2011, 05:32:05 PM »
Sta keze upustvo ? Mozda je u pitanju neko podesavanje - setovanje.

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #2 on: December 24, 2011, 06:00:20 PM »
Sta keze upustvo ? Mozda je u pitanju neko podesavanje - setovanje.


Sve sam probao. Postoji parking brake i braking performance. Sve sam stavio na nulu. Ali opet ista prica.
U medjuvremenu sam uzeo potpuno nov set od istog proizvodjaca, ali malo jaci, tj. 8T. On najnormalnije radi.

Mozda je ovaj 12T set sprecifican. A mozda je pokvaren.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #3 on: December 24, 2011, 11:33:43 PM »
to je normalno setovanje, odnosno kad se pusti iz rikverca on automatski pritiska kocnicu :)

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #4 on: December 25, 2011, 01:30:12 PM »
to je normalno setovanje, odnosno kad se pusti iz rikverca on automatski pritiska kocnicu :)


Ok, hvala na odgovoru. Mislio sam da nesto nije u redu, ali izgleda da je to normalno.
Moze lock ili brisanje ove teme.

Offline bojanmilo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #5 on: February 11, 2012, 06:11:06 PM »
Normalna situacija za huriccane, imam 8T set, ESC je veoma los tako da to ne moze da se iskljuci....

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #6 on: February 12, 2012, 10:08:15 AM »
I ja imam Huriccane-ov 8T set i sve radi savrseno. Ali ovaj 12T mi pravi problem i to me bas nervira. Da li bi zamena ESC-a resila problem?

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #7 on: February 12, 2012, 01:14:05 PM »
I ja imam Huriccane-ov 8T set i sve radi savrseno. Ali ovaj 12T mi pravi problem i to me bas nervira. Da li bi zamena ESC-a resila problem?

Koji 'problem' ?

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #8 on: February 12, 2012, 02:08:21 PM »
Koji 'problem' ?

'Problem', tj. nenormalno ponasanje koje sam opisao u prvom postu.
U medjuvremenu sam imao prilike da vozim rc automobile u koji je ugradjen isti ovakam 12T set i kod svih je rikverc normalan, tj. nema kocenja.

I samo nesto da pojasnim. Meni nije problem rikverc voznja. U nazad skoro i da ne vozim. Problem je prilikom kocenja. Kada auto ide napred velikom brzinom, i kada pokusam da zakocim, auto se prevrce preko nosa.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #9 on: February 12, 2012, 02:40:15 PM »
Pa s obzirom da je to normalno kod nekih drugih modela a mozda i kod tog. Ostaje da je problem do setovanja ili neispravnosti ESC-a ali tesko da mu samo to ne radi !

Takodje jacina kocnice se isto podesava, tako da ili taj ne prhvata setovanje ili se negde gresi prilikom programiranja !

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #10 on: February 12, 2012, 03:10:24 PM »
Sve sam probao oko setovaja. Na kraju sam vratio na 'factory settings'. Bez promena. A sto se tice setovanja kocnice, bez obzira da li stavim 10% ili 50% efekat je isti. Auto leti preko nosa.

Offline osy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 69
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #11 on: February 13, 2012, 01:18:21 AM »
Ja bi na tvom mestu probao na daljinskom da promenim pravac kanala za gas, tj ako je bio na NOR onda ga staviti na REV, ili obrnuto, i kablove od ESC-a ka motoru promenio u suprotno. Znači srednja ostaje sa strednom, a leva i desna da se ukrsti.

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #12 on: February 13, 2012, 08:18:14 AM »
Ja bi na tvom mestu probao na daljinskom da promenim pravac kanala za gas, tj ako je bio na NOR onda ga staviti na REV, ili obrnuto, i kablove od ESC-a ka motoru promenio u suprotno. Znači srednja ostaje sa strednom, a leva i desna da se ukrsti.


Prebacivanje NOR u REV sam vec radio. U tom slucaju se menja sve, tj. u rikverc ide fino i glatko, a kada ide napred koci pri oduzimanju gasa.
Upravo sam isekao zice izmedju ESC-a i motora, i ukrstio ih. Ista prica.

Offline osy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 69
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #13 on: February 14, 2012, 04:30:20 PM »
E pa bas to je i meni kod Ansmanovog seta, da kad ide u rikverc, cim pustim gas on odma koci, a kad idem napred onda samo kad potegnem u rikverc tek onda koci. I ako u tom slucaji na daljinskom promeni prvac gasa, onda kad vozim napred i pustim gas on ce mi odma zakociti. Zato sam mislio mozda ako stavis u REV poziciju, i ako tada nekoci kad pustis gas, i ako u tom slucaju ide auto u rikverc onda samo kablove (spoljne) ukrstiti da bi se motor kontra rotirao. Kontam da bi s time trebalo da uspe. Ali ako ne, onda mi nesto taj kontroler sumljiv ...

Offline mita22

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Problem sa Brushless motorom za RC automobil
« Reply #14 on: February 15, 2012, 02:45:05 PM »
i ja imam brushles set 12t i meni isto kad idem u nazad cim pustim gas on odma koci ,a sve ostalo sto se tice kocnica  vrsta starta  motorna kocnica i sve ostalo savrseno radi,ali ja sumnjam da mi je crko  esc jer se meni pored toga sto koci kad ide u nazad desava da kad vozim napred pa stanem nece uopste da krene u nazad pa onda moram da krenem napred pa opet nazad ali ponekad uopste nece da krene u nazad tako da ga voyim kao da nemam rikverc a u napred sasvim normalno reaguje. 4e

ako neko mozda  zna sta moze da bude problem bio bih mu zahvalan da mi kaze kako da ga resim.

probao sam da stavim drugi esc radi sasvim normalno,a probao sam da stavim i drugi motor na stri esc isto se ponasa nece u rikverc a kad ukopca cim pustis gas staje u mestu. mmmm