Author Topic: Kao dve Žabe  (Read 6149 times)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: Kao dve Žabe
« Reply #15 on: March 26, 2012, 10:05:42 AM »
A reci mi Savo,ova oblanda,el je s karamelom  :_D :_D :_D.
Izvini kume,ali morao sam . (pijemo)
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1254
Re: Kao dve Žabe
« Reply #16 on: March 26, 2012, 11:23:16 AM »
Savo mislim da smo jednom vec pricali na tu temu i da si tada radio eksperiment sa busenjem  naduvanih baterija.
Kako je zavrsila ta prica, da li su se posle ponovo naduvale. Imam ja vec 2 g. dve Turnigy od 2200 i Tosa jos jednu.
Nisam ih koristio ali ni bacio, stoje na terasi u metalnoj kutiji, cekam da eksplodiraju.

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Kao dve Žabe
« Reply #17 on: March 26, 2012, 01:42:38 PM »
Da, prošla priča se odnosila na bateriju koja je bila u eksploataciji i mislio sam da sam nešto pogrešno uradio te se ona naduvala. Probušio sam je i zalepio rupicu, da bi se ona opet naduvala, ista ćelija. Ponovo sam je probušio, zalepio i ubrzo je ta ćelija  :pop:. Sada se baterija ponaša kao 2s, jer se neispravna ćelija kratko spojila. Naponi preostale dve ćelije su normalni, ali ona i dalje stoji jer nisam siguran u nju.
Najnovija priča se odnosi na potpuno novu LiFe bateriju koja nije bila u eksploataciji, a koja se naduvala više nego prethodna. Nisam je bušio jer se to pokazalo kao loše. U svakom slučaju neću je koristiti na letećim modelima.
Identičnu bateriju imam više od godinu dana u Futabi, i ona se potpuno normalno ponaša. Sve u svemu mislim da je ova prošla kao škart, pitanje da li uopšte postoji kontrola kvaliteta tih baterija. mmmm
ex pseudonijum: licider