Author Topic: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !  (Read 17450 times)

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #15 on: April 05, 2012, 05:55:44 PM »
Cestitam na novoj zverki i da vas dobro sluzi  ()-()

WKM je odlican sistem i ja sam licno impresioniran kako to dobro radi sto bi rekli out of box.
Problemi koje Darko pominje se odnose na vetrovito vreme pri kojem se WKM ne ponasa dobro, ali verujem da ce se i to resiti
nekim novim firmverom.

Vetar? Kakav vetar? LETI FENOMENALNO PO VETRU!!!!

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #16 on: April 05, 2012, 06:15:53 PM »
U subotu  (kada su ovi snimci napravljeni u Zajkovaci) je bilo poprilicno vetra. Citav dan smo imali na raspolaganju za namestanje parametara. I prilikom prvih letova sa visokim gain-om, bilo je mirno a tek kasnije pred kraj dana da ne pricam kada je sve dosta dobro namesteno i kada je stao vetar.
Nikakvih problema nema na vetru!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #17 on: April 05, 2012, 07:27:33 PM »
Aaaaa, dobro sad Kremicu, onaj prvi OKto nam je oduvao povetarac,
sledeca dva su pala pri sredjivanju parametara,
ali zato treci leto ko LUD....
Malo se razumem u celu pricu al mi je najgotivnije "kad se Lesi, sam vrati kuci...." GPS... iz bozje materine, Kremic iskljucio stanicu, bacio/stavio na travu i eto ga mali.... lagano nazad.... to tacke sa koje je poleteo, tu lebdi u mestu par secundi, pa krene da se spusta na dole, sam sleti i ugasi motore ... FENOMENALNO ...
Kremicu ... jel moze to na avion, kad ga nesto zajebem ugasim stanicu, umesto da padne, on se popne vrati kuci i lepo sleti... onda se avioni nebi lupali .... hehe !!
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #18 on: April 05, 2012, 08:05:47 PM »
Super ako je i po vetru dobar, ja po forumima video druge price.

Zajko, za avione koriste FY31AP...isto se Lesi vrati kuci ako izgubi signal sa stanicom.

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #19 on: April 05, 2012, 09:07:46 PM »
Mozda je dobar po vjetru bez kamere i onako na oko ali da bi se vidjelo o cemu ja i Gizmo pricamo ( ne nase iskustvo vec price mnostva ljudi  po forumima ). Kada dodate kameru koja je od 1 kg -1,5 kg ( pogotovo ako stavljate 5D ) onda cete vidjeti o kakvim se trzajima radi !
Iako je trenutno MK tu u prednosti ja smatram i iz iskustva mogu reci da po jakom vjetru nema dobrog snimka ( barem ne sirovog bez post produkcije ).
Sto se tice funkcija RTH i drugih kod kojih se koristi GPS tu treba biti pazljiv jer nije to sve tako bajno kao sto izgleda jer radi se o veoma skupoj opremi i treba se dobro zapitati da li se vrijedi zezati sa gasenjem stanice.  Probao sam ja to sve na mom MK i do sada je radilo sve besprijekorno ali ima tu mnogo faktora koji predstavljaju rizik ( bugovi, sateliti , geografski polozaj itd ).
Ja kada snimam uvijek letim bez koristenja auto pilota ali imam uvijek spreman prekidac za RTH ukoliko bi mi se Mk izgubio iz vida ili ako bih izgubio orjentaciju !
Imate veoma dobru opremu , odlican nosac kamere , cinestar frejm, iskusnog pilota Kremu( jeste da je malo preuvelicao onaj kilometar udaljenosti ali nema veze  8) ;namig ) jos samo cekamo da vidimo snimke iz vazduha koji će opravdati ovu veliku investiciju !

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #20 on: April 05, 2012, 11:57:35 PM »
Evo samo kratko da se i ja ukljucim wind test slika govori vise od hiljadu reciiiiiii
!    :)aplauz

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #21 on: April 06, 2012, 12:34:09 AM »
Shone, ne bih da ti kvarim zadovoljstvo nove "igracke", ali ovaj video ne govori nista posebno sem da mu dobro radi GPS hols.  Pogledaj kako se letelica drma pri naletima vetra, a pri tome jos i nema kameru dole. Merodavno bi bilo videti snimak sa kamere koja stoji na letelici po takvom vetru. Da ne duzimo previse polemiku o ovome jer po takvom vetru i ne treba da se leti i snima.

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #22 on: April 06, 2012, 10:38:03 PM »
Potpuno se slazem sa gizmom, kad dodje do toga da se okom vidi kako se letelica drma, tu ne moze da se napravi ni fotografija kako treba, a kamo li video...

Offline Albuk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #23 on: April 07, 2012, 07:31:13 PM »
Nazalost, uglavnom ne mozes da biras kada ces da letis i snimas... Sa vetrom kao na snimku, moguce je snimiti sasvim upotrebljiv materijal. Malo stabilizacije u post-produkciji i to je to.

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #24 on: April 07, 2012, 09:56:38 PM »
Danas krenuli u testiranje foto opreme. Snimci soon .








Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #25 on: April 08, 2012, 01:14:33 AM »
Opaa D800E :)
Ako nije tajna gde si ga pazario i posto?

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #26 on: April 08, 2012, 12:28:13 PM »
Opaa D800E :)
Ako nije tajna gde si ga pazario i posto?

NA trecoj fotki  (ali slabo je vidljiva) je zuta nalepnica, pise not for sale :)
poz.


Offline sermilan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 60
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #27 on: April 08, 2012, 11:54:53 PM »
Jedno diskretno pitanje mom drugu Kremi, ko je povezao / lemio kompletnu elektroniku na okto-u?

pozz. Miša


Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #28 on: April 09, 2012, 09:25:09 AM »
Jedno diskretno pitanje mom drugu Kremi, ko je povezao / lemio kompletnu elektroniku na okto-u?

pozz. Miša

Miso spasitelju moj :))

Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #29 on: April 11, 2012, 09:31:23 PM »
Evo samo kratko da se i ja ukljucim wind test slika govori vise od hiljadu reciiiiiii
!    :)aplauz

ma naravno da se letjelica trese po ovakvom vjetru !
Po ovakvom vjetru nema koristi od bilo kakve low budget letjelice...
da su na ovoj snimci stavili letjelicu samo u ati mod ,bila bi puno mirnija ali bi ju odnjelo...
Kao što Darko kaže,ati gps nije dobra opcija za snimanje.