Author Topic: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !  (Read 17464 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« on: April 03, 2012, 10:21:21 PM »
Trebalo bi da sluzi za posao, nas Nesa se inace bavi Profi fotografijom, pa da prosiri delatnost...
On upravlja kamerom , a OKTO cera ko drugi do Krema ...











Nesa ce da postavi veceras snimke sa OKTA (sa njegove kamere)

Poz Zajko

PS. Ja ne znam na ovoom da podesim da se vidi snimak ili photo.... potrebna pomoc publike...
Hvl adminima sto su podesili na mom oglasu..
« Last Edit: April 03, 2012, 10:28:32 PM by branek »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #1 on: April 03, 2012, 10:29:17 PM »
Linkove sa Youtube samo kopiraš u poruku, bez ikakvih tagova.

pozdrav
branek
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #2 on: April 03, 2012, 11:24:00 PM »
 :-* Hvala !
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #3 on: April 04, 2012, 10:10:15 AM »
Cinestar8 sa wookong-om, odlicna sprava... Kupljen kao RTF ili sami sklapali? Koji plocu koristite za stabilizaciju i kontrolu kamera mounta?

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #4 on: April 05, 2012, 12:21:25 AM »
Nema Nese nesto da se oglasi, verovatno je u guzvi sa poslom... To je njegov heli... a treba da nakaci i snimke iz helija...
Nista se nerazumem, sem sto sam video da lepo leti, pouzdano i da moze da ponese teki tezi aparat/kameru... mozda je na putu... javice se... pa detalje sa njim
pozzz Z.
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #5 on: April 05, 2012, 10:17:50 AM »
Posto njih nema da se jave evo ja ću da ih pohvalim, ovu zverku su majstor Krema i majstor Neša sami sklapali i podešavali. Koliko znam Wookong-M kontroler ima u sebi logiku za stabilizaciju i kontrolu kamera maunt-a i nije potrebna neka dodatna pločica.
Takođe taj dan kada su napravljeni ovi snimci, uspešno je testirana i "GoHome" komanda kada se letelica sa daljine veće od 1km od mesta poletanja uspešno sama vratila i sama sletela.  :)aplauz

Cinestar8 sa wookong-om, odlicna sprava... Kupljen kao RTF ili sami sklapali? Koji plocu koristite za stabilizaciju i kontrolu kamera mounta?

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #6 on: April 05, 2012, 10:30:47 AM »
Koliko ja znam (moguce da gresim) Wookong ima u sebi stabilizaciju i kontrolu kamere ali samo za 2axis, a oni na letelici koliko vidim imaju 3axis mount, kao i poseban transmiter, sto znaci da bi trebalo da imaju i posebnu plocu

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #7 on: April 05, 2012, 10:47:14 AM »
Ajde Kremo reci nesto torima .... ili cu ja?

M. (pijemo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #8 on: April 05, 2012, 01:11:02 PM »
Posto njih nema da se jave evo ja ću da ih pohvalim, ovu zverku su majstor Krema i majstor Neša sami sklapali i podešavali. Koliko znam Wookong-M kontroler ima u sebi logiku za stabilizaciju i kontrolu kamera maunt-a i nije potrebna neka dodatna pločica.
Takođe taj dan kada su napravljeni ovi snimci, uspešno je testirana i "GoHome" komanda kada se letelica sa daljine veće od 1km od mesta poletanja uspešno sama vratila i sama sletela.  :)aplauz

Cinestar8 sa wookong-om, odlicna sprava... Kupljen kao RTF ili sami sklapali? Koji plocu koristite za stabilizaciju i kontrolu kamera mounta?
Znate li vi kolika je to udaljenost 1 kilometar i da li je iko letio model na udaljenosti vecoj od 150 metara a da to nije bilo fpv ?
Na ovim snimcima vidim da im je frka pustiti model malo dalje od sebe sto je i razumljivo jer se radi o dosta novaca ulozenih u okto !
Citajuci na forumima wookong je veoma slab kada se radi o vecim i tezim modelima jer trza puno pri kompenziranju a nema mogucnost finog podesavanja parametara kao MK , interesuju me iskustva iz prve ruke kod prisustva vjetra ( govorim o video snimku ).
Svi koji se bave snimanjem, imalo ozbiljnim odustali su od wookonga ali ima jedna dobra stvar a to je njihov novi nosac kamere koji ce rijesiti te probleme trzanja, jedino sto mu je cijena bas paprena !
Inace okto izgleda odlicno !

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #10 on: April 05, 2012, 03:03:41 PM »
Posto njih nema da se jave evo ja ću da ih pohvalim, ovu zverku su majstor Krema i majstor Neša sami sklapali i podešavali. Koliko znam Wookong-M kontroler ima u sebi logiku za stabilizaciju i kontrolu kamera maunt-a i nije potrebna neka dodatna pločica.
Takođe taj dan kada su napravljeni ovi snimci, uspešno je testirana i "GoHome" komanda kada se letelica sa daljine veće od 1km od mesta poletanja uspešno sama vratila i sama sletela.  :)aplauz

Cinestar8 sa wookong-om, odlicna sprava... Kupljen kao RTF ili sami sklapali? Koji plocu koristite za stabilizaciju i kontrolu kamera mounta?

Upravo tako kako NEbeski veli.  :) tnx ;)

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #11 on: April 05, 2012, 03:04:50 PM »
Koliko ja znam (moguce da gresim) Wookong ima u sebi stabilizaciju i kontrolu kamere ali samo za 2axis, a oni na letelici koliko vidim imaju 3axis mount, kao i poseban transmiter, sto znaci da bi trebalo da imaju i posebnu plocu

Picloc 3X Gimbal stabilization

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #12 on: April 05, 2012, 04:32:35 PM »
Cestitam na novoj zverki i da vas dobro sluzi  ()-()

WKM je odlican sistem i ja sam licno impresioniran kako to dobro radi sto bi rekli out of box.
Problemi koje Darko pominje se odnose na vetrovito vreme pri kojem se WKM ne ponasa dobro, ali verujem da ce se i to resiti
nekim novim firmverom.

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #13 on: April 05, 2012, 05:01:13 PM »
Znamo koliko je 1km.  :big smile
Hteo je Krema da ga odveze i 2 km al mu dalje nisu dali  (:sok:).
Vozio ga je ko Miško autobus, vezanih očiju :superman:

P.S.
Moguće je leteti na udaljenosti većoj od 150m bez FPV, dovoljno je imati Kremu za pilota ili kontroler sa autopilotom i GPS-om na letelici. ;namig

Znate li vi kolika je to udaljenost 1 kilometar i da li je iko letio model na udaljenosti vecoj od 150 metara a da to nije bilo fpv ?
« Last Edit: April 05, 2012, 05:57:16 PM by nebeski »

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: New OKTO Maiden flight u Maloj Ivanci !
« Reply #14 on: April 05, 2012, 05:53:49 PM »
 :_D