Author Topic: Meister Scale Zero  (Read 65217 times)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Meister Scale Zero
« Reply #75 on: August 24, 2012, 11:53:42 PM »
Hmmm. Ipak ne treba preterivati. Zbog velicine modela, Sumnjam da ce moci da ide mnogo daleko,
tako da ne treba preterivati u detaljisanju oko scala detalja. Treba izabrati boju da se dobro vidi,
a i da vizuelno budes zadovoljan, a model atraktivan.


Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Meister Scale Zero
« Reply #76 on: August 25, 2012, 12:03:34 AM »
Slike koje slede su iz knjige "Mitsubishi A6M1-2-2N Zero-Sen in Imperial Japanese Naval" i imas je negde na racunaru snimljenu zajedno sa
ostalim knjigama o Zerou. ako si zagubio ili izbrisao kukaj pa cu ti poslati.

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 393
    • AEROPOXY
Re: Meister Scale Zero
« Reply #77 on: August 25, 2012, 12:04:52 AM »
Hmmm. Ipak ne treba preterivati. Zbog velicine modela, Sumnjam da ce moci da ide mnogo daleko,
tako da ne treba preterivati u detaljisanju oko scala detalja. Treba izabrati boju da se dobro vidi,
a i da vizuelno budes zadovoljan, a model atraktivan.

Hmmm.
Il' je skala ili nije skala, al' Mircetov model,Mircetove pare,  Mircetov trud, pa nek on izabere.
Marim ja...

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Meister Scale Zero
« Reply #78 on: August 25, 2012, 12:04:53 AM »
idemo dalje za iste pare...

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Meister Scale Zero
« Reply #79 on: August 25, 2012, 12:10:48 AM »
i za kraj "tudji" Zero-i

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Meister Scale Zero
« Reply #80 on: August 25, 2012, 12:18:16 AM »

Hmmm.
Il' je skala ili nije skala, al' Mircetov model,Mircetove pare,  Mircetov trud, pa nek on izabere.
Marim ja...

Naravno, u potpunosti se slazem. Mirce pravi velike i lepe modele sa puno detalja, ali mislim da se ne drzi preterano scala izgleda
prvenstveno zbog prakticnih razloga. Recimo Panterom je odusevljen i kako leti  i kako izgleda, ali da ga je napravio u Panterovim (scala) bojama
bio bi bezvezan. Pravljn je samo u onoj teget boji i nista vise pametno. U ovoj kolornoj shemi koja je u stvari sa Cuogar aviona, Panter izgleda prelepo.

Naravno, ovo je samo moje misljenje i zman da ce ga on napraviti onako kako on misli da je najbolje a mi sa strane samo mozemo da "pomognemo"
mnostvom predloga i da mu ostavimo da uz tablu-dve aspirina mozga sta da izabere. Sto vise predloga to je interesantnije, he he.   :big smile

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: Meister Scale Zero
« Reply #81 on: August 25, 2012, 12:25:18 AM »
Prva slika na prvoj strani je razlika u krajevima krila za razne modele Zero-a. Ono što je drastična razlika je oblik krila za A6M 32 koji je imao skoro ravna krila...

Maister Scale je trup, kapotaž, rep i sve ostalo napravio univerzalno isto za sve. Pošto želim velik model praviću onaj od 3 "metera raspona" pa, sad ispade da je to br. 22
OK, onda je model 22...

Ovo je model za Čenej, a ne za Svetsko prvenstvo i nemam nameru  da "sečem dlaku na 4 dela"...
Ispoštovaću na modelu sve što je u mojoj moći da bude maximalno skala.

Važno mi je da bude ofarban kao postojeći model i da mi se kolor šema svidja. Zato bih voleo nešto neobično, a da je postojalo.
Zeleni Zero je skoro svaki, sivkastih (ne belih) baš nema, a skroz narandžasti mi je trenutno favorit.
Thunderbolt je ofarban u srebrno, pa možda ne bih išao na tu boju Zeroa.

Do farbanje ima još mnogo...
Hvala Mišo za slike i Nešo za istorijat... 

Pozdrav

Mirče

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1253
Re: Meister Scale Zero
« Reply #82 on: August 25, 2012, 12:28:45 AM »
Zanimljivo, al' ovo su sve Texani/Harvardi, prebudzeni da lice na Zeroe i VAL.
Hm...Pa i meni je bilo malo sumnjivo odakle im toliki Zeroi ali mi na pamet nije palo da su Texani

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: Meister Scale Zero
« Reply #83 on: August 25, 2012, 12:37:00 AM »
Ajd' sad "pomoć prijatelja", pošto su krajevi krila baš velikog radijusa, mislio sam da ih umesto od balze pavim od stirodura. U sredinu bih ubacio tanak šper za ojačanje.

Da li će epoxy smola možda da nagrize stirodur? Ja mislim da neće, ali ajd' da pitam...
Takodje, imate li vi neki bolji predlog za "matrijal"?

Pozdrav

Mirče
 

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Meister Scale Zero
« Reply #84 on: August 25, 2012, 12:38:47 AM »
ona sto ti koristi, mislim da je\ ok. imao samneku plavu, jede ga kao nista.

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Meister Scale Zero
« Reply #85 on: August 25, 2012, 12:40:57 AM »
Zanimljivo, al' ovo su sve Texani/Harvardi, prebudzeni da lice na Zeroe i VAL.
Hm...Pa i meni je bilo malo sumnjivo odakle im toliki Zeroi ali mi na pamet nije palo da su Texani
[/quote

The rarity of flyable Zeros accounts for the use of single-seat North American T-6 Texans, modified externally and painted in Japanese markings, to stand in for the fighter in the films Tora! Tora! Tora!, The Final Countdown, and many other television and film depictions of the aircraft, such as Baa Baa Black Sheep (renamed Black Sheep Squadron). One Model 52 was used during the production of Pearl Harbor.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: Meister Scale Zero
« Reply #86 on: August 25, 2012, 12:41:16 AM »
Misliš na ono roze, što imam jednu tablu? To je i dosta čvrsto...

Pazi koliki je kraj krila...







« Last Edit: August 25, 2012, 01:09:16 AM by mirce »

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Meister Scale Zero
« Reply #87 on: August 25, 2012, 01:30:54 AM »
Ajd' sad "pomoć prijatelja", pošto su krajevi krila baš velikog radijusa, mislio sam da ih umesto od balze pavim od stirodura. U sredinu bih ubacio tanak šper za ojačanje.

Da li će epoxy smola možda da nagrize stirodur? Ja mislim da neće, ali ajd' da pitam...
Takodje, imate li vi neki bolji predlog za "matrijal"?

Pozdrav

Mirče

Ako radish sa smolom iz BG shopa ona ne nagriza stirodur. Provereno jer sam radio skoro kapotaz a kao materijal za modeliranje mi je posluzio strirodur.
Puno pozdrava Nenad
ZA MODELE NEMAM KOMENTARA SAMO NEMO GLEDAM I NE MOGU DA VERUJEM SVAKA CAST (res)
VIVA PRIMITIVA

Offline Duh_Koji_Hoda

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Meister Scale Zero
« Reply #88 on: August 25, 2012, 05:52:25 AM »
Mislim da smola kao smola ne jede stirodur, ucvrscivac je krivac. Imao sam neki plavi koji je jeo sve, verovatno postoji nesto sto moze i na stirodur...
SVAKA CAST ZA MODELE  (res) (res) (res)

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Meister Scale Zero
« Reply #89 on: August 25, 2012, 07:39:59 AM »
Epoxy smole ne razjedaju penaste mterijale, ono što nih razjeda su poliester smole!
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."