Author Topic: baterije mozda vise nece moci da se salju avionom  (Read 4485 times)

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
baterije mozda vise nece moci da se salju avionom
« on: February 21, 2012, 02:09:48 AM »
evo ove je sa infinitija


We got a notice by Security Inspection Brigade Aviation Police Office that Lithium metal and lithium ion cells and batteries are now a prohibited item for general international shipping via AIR.
 
Due to the transportation regulations change, we will take off all LiPo products from our website immediately. As for the 2012 special combo deals with LiPo pack included, we will take out the battery from the original package. Instead of shipping with battery, we will give bonus points equivalent to the price of the battery alone. This arrangement will be actually favorable to customer because you can get the same deduction (further discount in term of percentage) from the deal without the battery. Just you may need to acquire the battery from local shop if you don't have yet. Sorry if any inconvenience caused. Should you have further questions, feel free to contact us at sales@infinity-hobby.com.

This article was published on Monday 20 February, 2012.

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: baterije mozda vise nece moci da se salju avionom
« Reply #1 on: February 21, 2012, 02:46:21 AM »
Na HobbyKing-u se pojavilo sledeće obaveštenje:

Quote

Huge Lipoly sale in the USA warehouse!    27/01/2012
We're discounting our entire range of Turnigy Lipo packs in the USA warehouse for the next 4 weeks.
Save big on packs such as the 30C 1,000mAh 3S for just $8.99!


Pošto prodaju ukidaju samo iz skladišta u Americi, liči mi da je u pitanju ograničenje koje je samo tamo na snazi.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: baterije mozda vise nece moci da se salju avionom
« Reply #2 on: February 21, 2012, 08:35:31 AM »
Vec duze vremena baterije iz HK transportuje samo Swiss i to u specijalnom kontejneru. Ogranicili su kapacitet na nekih 16.000mAh po prudzbini nezavisno od broja celija, sto je malo glupo, ali barem nesto.

poz
Veljko

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: baterije mozda vise nece moci da se salju avionom
« Reply #3 on: February 21, 2012, 08:46:48 AM »
Teško da će potpuno ukinuti transport, pa svaki telefon sada nosi litijumsku bateriju, notebook, tablet... ustvari ne znam koji proizvod pogonjen akumulatorskom strujom novije generacije ne koristi litijumske baterije.  Malo mi je nelogičan scenario da ti prilikom ulaska u avion skidaju i oduzimaju baterije sa gedžeta. Pre će da uvedu, što bi rekli ameri "HAZMAT tax" za transport litijumskih baterija. 
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: baterije mozda vise nece moci da se salju avionom
« Reply #4 on: February 21, 2012, 11:36:54 AM »
Nece oni to ukinuti, samo smisljaju kako da uzmu jos koju kintu na ime neke taxe. Isto se desava i sa koferima kad letis. Sto da ti nose 2 kofera od po 32 kg (nekada) za dzabe kad mogu i to da ti naplate. Dubucnost ce nam biti lepa, samo golisav u avionu neces paltiti nista sve ostalo ce biti ekstra.
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: baterije mozda vise nece moci da se salju avionom
« Reply #5 on: July 30, 2012, 12:08:14 AM »
Moze li mi neko reci da li je moguce sada poruciti baterije u svicarsku sa international varehouse Hobby King? hvala unaprijed

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: baterije mozda vise nece moci da se salju avionom
« Reply #6 on: July 30, 2012, 10:51:49 AM »
Moze li mi neko reci da li je moguce sada poruciti baterije u svicarsku sa international varehouse Hobby King? hvala unaprijed
Da
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: baterije mozda vise nece moci da se salju avionom
« Reply #7 on: July 30, 2012, 12:05:07 PM »
Hvala puno AK

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: baterije mozda vise nece moci da se salju avionom
« Reply #8 on: August 23, 2012, 12:35:21 PM »
Za sad baterije stizu normalno kao i sve ostalo, bar meni.