Author Topic: Asfaltna pista 2013  (Read 5634 times)

Offline mile

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
Asfaltna pista 2013
« on: August 20, 2013, 08:46:15 PM »
Probali smo novu asfaltnu RC pistu
10717-0
« Last Edit: August 20, 2013, 08:48:58 PM by branek »

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #1 on: August 20, 2013, 08:51:24 PM »
G'de???
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline mile

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #2 on: August 20, 2013, 08:59:23 PM »
I iz drugog ugla

10721-0

« Last Edit: August 20, 2013, 09:19:35 PM by branek »

Offline Dusan014

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #3 on: August 20, 2013, 10:42:59 PM »
a gdeje to pozdrav :jaki:

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #4 on: August 20, 2013, 11:38:03 PM »
ulaz u pazovu sa autoputa, pa desno?

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #5 on: August 21, 2013, 08:26:58 AM »
Dajte jos neku sliku, detalje...okolis...sirina... duzina.. prilaz... na ovim slikama izgleda odlicno  :)aplauz :)aplauz :)aplauz
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Dusan014

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #6 on: August 21, 2013, 09:40:52 AM »
staru ili novu

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #7 on: August 21, 2013, 10:32:07 AM »
Juce smo isprobali novu asfaltnu RC pistu predvece ali po vetru, nazalost. Retko kada smo imali priliku da letimo predvece u mirnim uslovima. Opsti utisak je vrlo pozitivan. Asfalt je jako ravan, bez i jedne rupice samo cemo morati da ponesemo metlu sledeci put da je malo pocistimo i to je to. Trava koja je po obodu piste dobro i dodje kao zaustavna ograda za modele ako skrenu sa asfalta.
Duzina piste je 200m, sirina oko 10m i zadovoljava potrebe nasih modela. Zakljucili smo da pista dosta lici na onu iz aerofly-a

10725-0
Nikola | rcfly.in.rs


Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #8 on: August 21, 2013, 01:17:49 PM »
Pozdrav svima...

Na početku, iako smo ovo podelili sa vama, nikakvu odgovornost ne prihvatamo za korišćenje ovog mesta u RC svrhe. rcfly4um i ljudi oko njega vas ne ohrabruju da ovo koristite za RC, niti na bilo koji način koji je van dozvoljenih okvira, normi i zakona. Svako je LIČNO odgovoran za odlazak i bilo kakva dešavanja na ovom mestu i ova i par prethodnih poruka u ovoj temi se mogu smatrati isključivo informativnim.

Za sve koji se bave RC hobijem i imaju taj problem da su dosta zaposleni, jasno je da preko nedelje može da se leti samo kasnije, oko 16, 17h. U to vreme su na letelištima zmajevi avioni i ostale letalke već u vazduhu tako da od toga nema ništa. Zato smo se uvek pitali gde ima neka pista gde bi mogli popodne, na brzinu sat ili dva leta da uradimo.

E, jedan naš drugar RC pilot je uz pomoć aero osmatranja  ;namig našao jedno takvo mesto. Ali dva dana nas je pržio rekavši nam "imam iznenađenje" dođite tad i tad na aerodrom. Nije imalo štanse da nam kaže šta je to, pa smo nagađali: oženio se, rođendan, posao, škola, dobio unučiće itd...  lol lol Nismo ni znali da je pista u pitanju. :D Bio je konspirativan i radio u tajnosti za dobrobit svih, kao Dušan Duško Popov. :D

Zato su i forumaši morali malo da se prže gde je to! :)

Evo mape:



Kada se krene na trinaesticu, pređe se pruga, i nastavi pravo, neka 4km dok se ne pređe obilaznica i ne stigne do piste.

Pista je super, livada pored, iznad koje se leti, paralelno sa pistom je ogromna. Sunce ne bi trebalo da pravi nikakav problem. Saburo je rekao da je 10m širine, ja bih pre rekao 6m (dve kolovozne trake).

Juče je bilo dosta vetrovito, ali smo uspeli da sletimo na pistu svaki put. (Dobro, ja sam jednom izveo i pokazno namerno sletanje u travu.!  (kush) ). Mišljenja smo da je pista idealna za avione oko 1.6m raspona. Za ostale veličine ipak treba malo navikavanja i iskustva pri sletanju. Ali ja mislim da ćemo je svakako probati i sa većim avionima.

E sad, nije sve tako lepo. Ovo je deo nekog planiranog puta za budućnost i pitanje je do kada će moći da se koristi. Takođe, ponekad prođu i ogromni kamioni sa okolnih njiva. Ipak, ako svi koji budu koristili ovo budu pristojni, ponašali se kao u svom dvorištu, ne ostavljali iza sebe smeće i brlog, i budu odgovorini RC piloti, mislim da neće biti problema.

Pozdrav
rcfly4um tim
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #9 on: August 21, 2013, 01:58:58 PM »
Upravo tako kako je rekao Branek. Samo moram da napomenem i sledecu stvar, a tice se ULL avijacije. S obzirom da se ovo mesto nalazi na granici sa zonom letenja aerodroma 13.maj, ponekada umeju da prolete tuda (npr kada idu za Vojku na drugi ULL aerodrom). Znaci oprez bez obzira na to sto niste na aerodromu. Do ove piste sam dosao zahvaljujuci savetu mog brata koji ju je spazio leteci u zoni aerodroma 13. maj. Znaci ovo je opcija za neko vecernje letenje sa avionima tipa do 1.6m raspona idealno mesto. Za iskusnije i sa hrabroscu, mogu i veci modeli.
Moja zelja je bila da nadjem idealno mesto za vezbanje F3A programa u vecernjim satima kada je vreme mirno, tako da cu verovatno i dalje morati da tragam za tako necim.

Aerodrom 13.maj je mesto gde smo stasali kao RC piloti i tamo cemo dalje leteti vikendom kada je to moguce i kada nema aktivnosti na aerodromu. To je jedan od najlepsih aerodroma za RC letenje u sirem okruzenju Beograda. Ljudi koji ga drze i odrzavaju su fenomenalni u svakom pogledu i za to im hvala.

 (pijemo)
 
« Last Edit: August 21, 2013, 02:03:20 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #10 on: August 21, 2013, 10:49:05 PM »
Da ovo stvarno izgleda sjajno, evo jos jednog mesta na kom bi moglo da se leti a mislim da je svima blizu. Naime radi se o lokaciji blizu groblja Orlovaca a ustvari od te dve nezavrsene trake puta treba da bude nastavak Ibarske magistrale ka Beogradu od petlje Orlovaca. Mesto sam pronasao sasvim slucajno kada sam pokusavao sa obilaznice da se iskljucim u pravcu Beograda pa sam zavrsio na ovim nezavrsenim trakama. Ponekad ovuda prodje poneki auto koji koristi ovu foru da se iskljuci ka Vidikovcu i Zelezniku ali do drugih traka se dolazi jedino preko ostrva pa retko ko gazi tamo a sve nov asfalt. Jedino ima kamencica od kamiona i radnih masina ali da se ponese metla i  (<--) (<--) (<--) (<--)
Koliko su nasi putari azurni mislim da cemo moci da koristimo ove trake jos dugi niz godina. Jedino sto mi je  zasmetalo su bandere postavljene sa jedne strane traka ali nista strasno.
To su dve trake na sredini slike a do njih se dolazi ili sa obilaznice ili sa kruznog puta Kijevo

« Last Edit: August 21, 2013, 10:51:08 PM by ivanmagd »

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #11 on: August 21, 2013, 10:55:39 PM »
I hoce li neko da mi objasni zasto se Branek onoliko smeska na prvoj slici???

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #12 on: August 22, 2013, 12:40:31 AM »
Mozda zato sto je vislji od svih ostalih   mmmm

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #13 on: August 22, 2013, 02:30:39 PM »
Da li se do ove nove lokacije moze doci vozeci putem E75 iz pravca Dobanovaca ? Tj da li postoji izlaz sa E75 puta tu kod piste (uredjen ili ne uredjen, ali da moze kolima da se sidje) ?
Ja sam gledao na Google Earth pa ne videh neko iskljucenje.

Pored toga, pogledajte juzno od ove lokacije odmah kod Dobanovacke petlje (petlja autoputeva E70 i E75) ima isti ne dovrsen put koji se nastavlja na nadvoznjak preko E75 puta. Da li je neko tu bio ?
Meni je to relativno blizu pa cu da stignem do tamo.

PS. auh, sad sam malo bolje pogledao i ovo mesto koje sam pomenuo je tacno u pravcu Surcinske piste, i to na 3.7 km od pocetka piste. Ovo nije dobro !
« Last Edit: August 22, 2013, 02:51:07 PM by pnedic »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Asfaltna pista 2013
« Reply #14 on: August 23, 2013, 09:15:43 AM »
Koliko vidim na mapi, nova RC pista se nastavlja nekakvim putem na spojku E75  i Batajnice. u pravcu zapada,  i izlazi tacno kod firme Logistic Team Sekulic. (Veliki Sivo crveni magacini pored Auto puta)
Do firme  Logistic se lako dolazi sa auto puta iz oba pravca. (postoji  petljla za odvajanje)
Bas kod skretanja  u krug firme Logistic iz pravca Auto puta, treba ici desno tim putem koji se vidi na mapi i samo pravo do RC piste. E sad, 100 puta sam tuda prosao ali uvek sam isao u Logistic i nisam obratio paznju u kakvom je stanju  taj bocni put. Na mapi se to ne vidi.  Mora da se proba....