Author Topic: PIPER CUB 40 size - elektro konverzija  (Read 23935 times)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: PIPER CUB 40 size - elektro konverzija
« Reply #45 on: June 01, 2014, 11:12:11 PM »
Svaka cast za idejno resenje(mislim,ako je tvoje)
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: PIPER CUB 40 size - elektro konverzija
« Reply #46 on: June 02, 2014, 03:12:41 PM »
Bravo za uspešan start i plemenite ideje da zabaviš i manju decu sa bacanjem svega i svačega.  :)aplauz

Napuni kesu ili kutijicu sa bombonama na kojima je vazan krep papir u raznim bojama od 50-100cm dužine i 2cm širine. Zakači negde ispod na mesta padobrana i ispusti ih na oko 100m visine. Uračunaj pravac i jačinu vetra. Neka deca trče za njima. Za rešenja kutije na otvaranje ima da se nađe na netu.



 ;namig

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: PIPER CUB 40 size - elektro konverzija
« Reply #47 on: June 03, 2014, 09:31:31 PM »
Hvala, hvala...

Ideja je u stvari samo unapređenje  :jaki: klasičnog, jednostavnog i uobičajenog sistema sa servom i lastikom gdje poluga servoa direktno drži i otpušta lastiku, s tim što se na taj način može napraviti samo jedno otpuštanje.

Ideja sa bombonama je super. Inače, na našim okupljanjima, Goran Šćekić tradicionalno djeci izbaca bombone, doduše bez krep papira, tako da bomboni razvijaju priličnu brzinu za koju nijesu projektovani.

 (pijemo) 

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: PIPER CUB 40 size - elektro konverzija
« Reply #48 on: June 10, 2014, 12:25:46 AM »
Evo i vidoja sa skupa u Mojkovcu. Naravno, Marfi je uzeo učešće i u ovome, tako da mi je pred samo polijetanje riknuo servo mog velelepnog sistema  :sljus, ali sam ipak uspio da pustim dva od tri padobranca na oduševljenje okupljene djece.

Video je prilično van fokusa i loše rezolucije, ali se da naslutiti o čemu se radi  :sljus  :big smile