Author Topic: Akumulatorska busilica na LiPo  (Read 2981 times)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Akumulatorska busilica na LiPo
« on: May 24, 2014, 11:58:36 AM »
Ako nekom zatreba kao meni
konverzija akumulatorske busilice na lipo baterije.

Sa 3S radi nesto sporije posto je manji napon ali zato nema sanse da se zadrzi rukom.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Akumulatorska busilica na LiPo
« Reply #1 on: May 24, 2014, 06:47:48 PM »
Ja sam pokusao isto ovo ali na mojoj busilici je motor sa cetkicama i imam veliki pad napona sa lipo baterijom tako da mi stara baterija NI-CD traje duze nego nova lipo baterija.A na ovom linku vidim da je busilica 14,4 V i sa LIPO baterijom od 3S 2200mah a to je 11,1v,nece da radi.

Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Akumulatorska busilica na LiPo
« Reply #2 on: May 24, 2014, 10:10:15 PM »
Sve su sa motorima sa četkicama.
LiPo 3S puna je cca 12,6V, a 11,1V je već "debelo" prazna i naravno da neće da radi...
Ako ti je bušilica "obična" tj bez kontrole broja okretaja, ne bih ti savetovao "kačenje" na LiPo... Da ne objašnjavam razloge zašto!
#FFCC00

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Akumulatorska busilica na LiPo
« Reply #3 on: May 25, 2014, 09:09:39 PM »
Ja sam pokusao isto ovo ali na mojoj busilici je motor sa cetkicama i imam veliki pad napona sa lipo baterijom tako da mi stara baterija NI-CD traje duze nego nova lipo baterija.A na ovom linku vidim da je busilica 14,4 V i sa LIPO baterijom od 3S 2200mah a to je 11,1v,nece da radi.
Probao sa 3S i radi sasvim solidno na 3.9V po celiji, tj. 11.7V. Nesto sporije ali zato je obrtni moment mnogo veci tj. odrzava konstantnu brzinu za vreme busenja za razliku od Ni-Cd.
Probao sam i sa 4S lipo i radi kao zmaj, samo nemam baterije odgovarajucih dimenzija u 4S izvedbi da bi stala u originalno kuciste od baterije.

Mozda su ti baterije bile lose ili im je "discharge rate" bio suvise mali?


Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Akumulatorska busilica na LiPo
« Reply #4 on: May 25, 2014, 10:17:36 PM »
Probao sa Bosch aku masinom na 7.2V NiCd.
Od starih laptop baterija uzeo 12 celija i napravio dva pakovanja u 2s3p konfiguraciji.
Sve stavio u termo-buzir i koristim bullet 3mm konektore i lipo 2s alarm koji sam ubacio u sam rukohvat masine.
Radi kao zmaj.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.