Author Topic: MIG-3  (Read 28888 times)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: MIG-3
« Reply #15 on: September 25, 2014, 07:55:18 PM »
Pošto je krilo prenoćilo sledeće je bilo isecanje elerona.

 Šarke komandnih površina su napravljene od Rentgen filma koga sam prvo oprao hlorom kako bi bio plavičast transparentan. Širina šarki je 8mm.
Hornovi su napravljeni od stare kreditne kartice


ex pseudonijum: licider

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: MIG-3
« Reply #16 on: September 25, 2014, 09:12:57 PM »
Ne bih da se ubacim tokom izgradnje  i  (work),ovo je odlicno,jedva cekam da vidim kako ce poleteti  (<--).

P.S. Uzeo sam jednu veliku kutiju,u njoj trpam sve snimke,kartice,cevcice i sta se nadje po kuci,build log daje zelju za napretkom  :_D
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: MIG-3
« Reply #17 on: September 26, 2014, 10:12:25 PM »
Na početku pisanja pominjao sam tunel kroz koji izlazi vazduh koji hladi ESC i bateruju. Taj otvor je urađen zumbom od pecaroškog štapa prečnika 16mm Na slici se vidi zaboden štap u pravcu smeštaja za bateriju

ovo je taj otvor, a pored je usmerivač vazduha koji sada može da se zalepi.

Uprostoru za bateriju vidi se gde je izašla pecaroška cev.

Sada je model potpuno gotov, vide se sajle komandi i mikro servoi.
Svi poklopci imaju magnete kako nebi lepršali prilikom letenja. Na ovoj poslednjoj slici se vide magneti prostora za bateriju..

ex pseudonijum: licider

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: MIG-3
« Reply #18 on: September 27, 2014, 11:58:52 AM »
Eeee, valjda cu i ja tu penziju doziveti da mogu da se posvetim takvom kreativnom radu, a do tada treba kupiti ideje, fore i fazone od starijih i iskusnijih kolega  :big smile Kada je prvo poletanje, da dodjem ako je dozvoljeno  ;namig
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: MIG-3
« Reply #19 on: September 27, 2014, 12:46:26 PM »
Samo da odobrovoljimo probnog pilota  :mhm, a svako je dobrodošao. U svakom slučaju staviću na forum, ako ništa, bar video klip.   :big smile
ex pseudonijum: licider

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: MIG-3
« Reply #20 on: September 27, 2014, 01:29:30 PM »
Gotov za poletanje





Ostao sam dužan tehničke podatke: Raspon krila 810 mm dužina 630mm. težina na poletanju 370gr.  motor 2208 kv 1280, elisa 6x4e, ESC 25Amp. baterija 2s 1000mAh.
ex pseudonijum: licider

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: MIG-3
« Reply #21 on: September 27, 2014, 01:58:14 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz (res)
Kad je svecano poletanje? Jel ste uspeli da ubedite probnog pilota  (pijemo)
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: MIG-3
« Reply #22 on: September 27, 2014, 02:00:21 PM »
Veoma pedantan i lep projekat i primer za preciznog i strpljivog modelara.  1ee Ujedno i dokaz da se od EPS mogu napraviti lepi i jeftini modeli, naravno sa veštim rukama i nešto sitnog alata.
S obzirom na Kv vredsnost motora od samo 1280 i 2S Lipo, elisa bi trebal veća i to najmanje SF 8.4" a bolje SF 9x4.7" i to slow fly tipa, ali  najbolje bi bilo da je LiPo sa 3 ćelije sa ovom ili SF 7x4" elisom. Verovatno da će i sa ovom imati dovoljno potiska za normalan let i, ali ne i za jače akrobacije.
Vrlo rado bih se javio za probnog pilota bez ikakve treme, ali mi je žao da smo daleko.  ???
Pri prvom poletanju treba paziti još da komanda visine nema veliki hod jer je trup kratak a horizontalna komanda velika, pa je +-20 stepeni dovoljno.
Želim uspešno poletanje.  (pijemo)
« Last Edit: September 27, 2014, 02:02:20 PM by tibeteagle »

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: MIG-3
« Reply #23 on: September 27, 2014, 03:34:05 PM »
Dobiti pohvalu od majstora EPS modela, prava je čast. Hvala na lepim rečima i savetima.  :)aplauz Spremio sam elisu 8x4 za prve letove.Imam negde i 7x4  tako da ću isprobati kombinacije uz merenje struje i potiska.Baterija 3s bi teško stala u predviđeno mesto, ali nije neizvodljivo. Ove 2s imam tri komada tako da ću pokušati sa njima.
U pravu ste nije teško napraviti model, samo treba strpljenja i pedantnosti.   ;namig
ex pseudonijum: licider

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: MIG-3
« Reply #24 on: September 29, 2014, 03:43:15 PM »
Sve pohvale, odličan izbor modela!
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: MIG-3
« Reply #25 on: October 06, 2014, 12:49:58 AM »
koliko ste tih rengenskih sarki stavljali po komandnoj povrsini? ugradio bi ih u svoj projekat sl dimenzija pa me zanima  ;)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: MIG-3
« Reply #26 on: October 06, 2014, 08:57:59 AM »
Širina im je 8mm jer ako napraviš šire bude tvrda komanda.Na kraju svake šarke izbušena je rupa 2mm kako bi lepilo bolje uhvatilo i naravno svaka je ohrapavljena iz istog razloga. Razmak je oko 10cm.  Npr. vertikalac je 15cm, a ima tri šarke, rasporediš prema dimenzijama komande. Inače rentgen film opereš hlorom ( varikina ) da se skine crna emulzija i on bude transparentni plavičast. Lepim lepilom Henkel MOMENT TOTAL.
ex pseudonijum: licider

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: MIG-3
« Reply #27 on: October 06, 2014, 03:24:13 PM »
Quote
Širina im je 8mm jer ako napraviš šire bude tvrda komanda.
Evo jedne ideje kako da se oslabi krutost šarki, a da se ne smanji površina hvatanja sa pločastim stirodurom, koji je u ovom slučaju merodavan slabiji materijal. Postupak izrade je taj što treba iseći na sredini uzdužni otvor tako, da na krajevima gore i dole ostane po oko 3mm. Ovako šarkica može da bude i 20mm visine. Rezultat je jači spoj sa stirodurom i mnogo mekša komanda. Sa ovim se ne slabi šarka, jer je film veoma jak materijal.
Važno je još da se ostavi mali zazor između dva dela, koje povezuje šarka i to oko 1mm, da se film ne bi lomio već savijao.

12789-0

 ;namig
« Last Edit: October 06, 2014, 03:27:39 PM by tibeteagle »

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: MIG-3
« Reply #28 on: October 06, 2014, 05:13:00 PM »
Hvala TE  4e, na taj način sam radio na većim krilima stim što taj uzdužni kanal završava polukružno radi smanjenja napona  kako vremenom nebi dolazilo do pucanja. Inače je ovaj materijal veoma žilav tako da teško da može doći do pucanja. Veoma je važno izbušiti one rupe u šarki kako bi lepilo uhvatilo obe strane u depronu. Sve rupe sam bušio zumbom za kožu.
ex pseudonijum: licider

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: MIG-3
« Reply #29 on: May 18, 2015, 07:39:59 PM »
Pozz kolega,mozete li planove ucitati ovdje? Dugo vremena je proslo i napokon sam opet nabavio nekakve dijelove pa da se bacim u izradu ovog ljepotana...