Author Topic: PIPER J3  (Read 20881 times)

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
PIPER J3
« on: July 07, 2017, 02:14:32 PM »
Pajper J3 elektro stirodur stiropor varijanta ,

Raspon krila 970mm
Duzina trupa 770mm
Tezina u fulu 750g
Motor turnigy 2826 1400kv (preterano jak)
Esc 30A
Bat 3s 2200mah
elisa 8x3.8
Stajni trap zica celicna fi 2.5mm i pozadi drljaca

Model je dosao kod mene u param parcad ,znaci krpljenja nema niti moze da se okrpi ali da se napravi nov po obliku starog modela to vec moze
Kao sto i svi znate nisam ljubitelj ovakvih izrada modela ali na molbu mog kolege rc pilota da mu nesto sredim po tom pitanju poduhvatio sam se da mu eto nacinim jedan isti takav ali mnogo mnogo bolji od predhodnog

E daklem ovako ,krila su radjena od stiropora 27g/m2.rezan klarcY profil preko dva sablona ,za npadnu ivicu sam koristio dvrdju balzu od 8mm sirine ,zatim centralna ramenjaca tvrda balza 3mm i izlazna ivica naravno trouglic tvrda balza 4mm pa svedena po obliku izlaznog dela krila tj tog profila

,trup je radjen iz dva dela ,gornji i donji deo i naravno iznutra je iskopan radi olaksavanja i stvaranja prostora za elektroniku i ostalih ugradnih uredjaja,prvo sam sekao sablonski po konturi trupa gledano sa strane a zatim isto sablonski po konturi trupa gledano odozgo,kada se sam taj oblik dobio onda sam ga isekao po osi trupa modela ,tj duzna osa trupa ,naravno ostatak obrade je islo rucnim putem tj smirglanje finom smirglom i svodjenje oblih strana na neku urednu meru,vise estetika

Sto se tice horizontalca i vertikalca koriatio sam.e sad sta li je dal je depron ili elapor ili tanak stirodur bemliga ,samo znam da se koristi za ispod laminata i debljine je 6mm,obicne ravne ploce isecene prema datom obliku horizontalca i vertikalca i ojacan sa tvrdom balzom od 4mm i naravno svedena pod nekim uglom radi komandnih povrsina

E sad posto je predhodni model slupan i donet u kesi sa mali milion delica i delova resio sam da iskoristim par stvari kako bi eto taj novi model imao nesto i od starog i da eto malo zalici na predhodni

Sa opisivanjem daljih radova vam neci nista pisati ali ko ume da vidi tj gleda slike iz njih ce sve skontati kako je to radjeno

Slike slede i na kraju jedan mali vidoje

Da naglasim ,potrebno vreme izrade modela bez zurbe i laganim radom oko 7 dana (naglasavam bez zurbe ,opusten rad)

E da ,za lepljenje i sastavljanje komponenti i elemenata koristio sam
CT 84 ,dobra niskoexpandirajuca pur pena za lepljenje stiropora i stirodura za fasade ,890din 780g
Saratogi 4min ,lepak zaebalo majku majcinu jedan po meni ubedljivo najbolji beli lepak za modelarcenje
Bizon 2k lepak 5min ,proveren i vec ga godinama koriatim za jake spojeve

A sad slicice (nema ih bas puno ali dosta je za umetnike kojima malo treba da vide u cemu se tu radi)

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: PIPER J3
« Reply #1 on: July 07, 2017, 02:38:23 PM »
slicice

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: PIPER J3
« Reply #2 on: July 07, 2017, 02:40:43 PM »
pa dalje

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: PIPER J3
« Reply #3 on: July 07, 2017, 03:04:19 PM »
Evo ga vidoje



Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: PIPER J3
« Reply #4 on: July 07, 2017, 03:18:37 PM »
I jos jednu stvar sam zaboravio da napomenem,model je sa 3 komande ,gas ,gore dole i levo desno

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: PIPER J3
« Reply #5 on: July 07, 2017, 05:42:04 PM »
Odlicno...  (res)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: PIPER J3
« Reply #6 on: July 07, 2017, 07:29:31 PM »
ubaci jednu sliku unutrasnjosti, da vidimo kako stoje servoi, prijemnik, baterija..  poz :)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: PIPER J3
« Reply #7 on: July 07, 2017, 08:12:40 PM »
 :)aplauz bravo za let  :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: PIPER J3
« Reply #8 on: July 07, 2017, 08:55:03 PM »
@dulence @rajker
Hvala na pohvalama ali se ocekivao takav nekako pitom let da nema strecanja i ne kontrolisanih poteza

@sloba_b
Naravno slikacu kako stoje stvari u njemu mada to kod mene i nema nekog reda i nekih klupica sem za servo uoravljace ali iz slicica ce se videti sta i kako sve stoji

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: PIPER J3
« Reply #9 on: July 07, 2017, 10:23:09 PM »
Ha, sviđa mi se....malo osveženje  ()-()

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: PIPER J3
« Reply #10 on: July 07, 2017, 11:31:33 PM »
Jos par slicica

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: PIPER J3
« Reply #11 on: July 07, 2017, 11:34:34 PM »
Krila

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: PIPER J3
« Reply #12 on: August 02, 2017, 01:51:43 PM »
Dobro je to složeno i super leti.
Uživaj.

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: PIPER J3
« Reply #13 on: August 14, 2017, 10:08:41 PM »
Moj nije toliko sofisticiran, ali leti već 3 godine (let počinje na 3:57 za nestrpljive).  8) (<--)


Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: PIPER J3
« Reply #14 on: August 17, 2017, 09:30:09 PM »
Sta da ti kazem ,napravio sam ga da mogu kad kad da se zezam ali nazalost aerodrom me nije video vise od 2 meseca ,steta a leti extra ,jedino sto znam da dolazi malo hladnije vreme.pa cu valjda moci da izadjem na neko letenje

A sto se tice same izgradnje mogu da ti kazem da sam imao zelje da ga uradim nekako po mom i koriatim sve iz punog materijala