Author Topic: F1E Jedrilica  (Read 26617 times)

Offline Ziv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: F1E Jedrilica
« Reply #30 on: September 08, 2008, 02:50:18 PM »
Hvala Boco, drzim te za rec!

Pozdrav Zivko.

Offline doajen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 100
Re: F1E Jedrilica
« Reply #31 on: October 12, 2008, 12:10:15 AM »
"Cicica" se bavi modelarstvom oko sezdeset godina (nesto malo manje od mene!), odlicni smo prijatelji privatno (preko Direktora Instituta u Sevru) a i sa sednica C.I.A.M.-a, pavo ime (Boco izvini, dugujem mu to da mu otkrijem"pravi identitet!!) mu je..." C.I.A.M.  Assist.Sec. Pierre Y. CHAUSSEBOURG;  Lycee Agricole de Venours, 86480 ROUELLE - France.  U FAI-u je bio tehnicki sekretar za podrucje engleskog govornog podrucja. Pa nije da je bas od "juce" kategorija padinskig jedrenja (u Velikonji je 90 posto fotografija sa padina Bjelolasice, sada RH!) u nas; letelo se, kako sam ti rekao na OSOVLJU (deo padine Avale, preme Dunavu)i sa pravim jedrilicama i sa modelima!

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: F1E Jedrilica
« Reply #32 on: October 12, 2008, 01:17:11 AM »
Vlado, počeo sam da se zanimam za to Osovlje za koje znam da je davno pre rata bio jedrilicarski i modelarskj centar. To bi takodje mogao da bude odlican teren za magnetne jedrilice. Kada sam na Googlu earth ukucao Osovlje pokazao mi je mesto ko je nešto dalje od Velike Moštanice prema Obrenovcu. Otprilike izmedju Umke i Bariča ali jedno 2 kilometra u brdo racunajuci od Obrenovackog puta. To bi trebalo po mom da bude negde u reonu  Male Moštanice. 
« Last Edit: January 13, 2009, 04:03:43 PM by SABURO »

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: F1E Jedrilica
« Reply #33 on: October 12, 2008, 01:34:01 AM »
Sada sam provalio kako se tamo ide. Ide se Obrenovačkim putem do skretanja za Draževac. Kada se skrene za Draževac ide se do prve veće Y raskrsnice i ta livada se nalazi sa leve strane te raskrsnice ima neki seoski put do samog terena. Moracu pod hitno da odem da vidim taj teren, možda na njemu napravimo ovo državno prvenstvo u F1E.
« Last Edit: January 13, 2009, 04:04:10 PM by SABURO »

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: F1E Jedrilica
« Reply #34 on: October 13, 2008, 11:26:41 PM »
Večeras sam sa Sreckom bio u poseti Ljubinoj radionici na Bežaniji. Tamo se vredno radi , pripremaju se za državno prvenstvo u magnetnim jedrilicama.
Novi lik u slobodnoletećim modelima je Goran Timotijevic.
Pozdravio sam ga: "Dobro došao medju nas ljudozdere".
Video sam da stara kuka iako je radila rakete i raketioplane, odlično pravi modele aviona. Želim mu puno uspeha u ovoj kategoriji. :)aplauz

A evo i nekoliko slika iz Ljubinog workshop-a. Malo su lošije jer su napravljene telefonom.










« Last Edit: January 13, 2009, 04:04:53 PM by SABURO »

Offline Ziv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: F1E Jedrilica
« Reply #35 on: October 17, 2008, 07:11:57 PM »
Cestitam Ljubi na lepo organizovanoj radionici i na modelima u gradnji.  :)aplauz Ja bih voleo da sam tako organizovan. Ali verovatno ce i to uskoro doci jer sam poceo da gubim mnogo vise vremena u trazenju odgovarajuceg alata nego sto provodim u gradnji modela.

Pozdrav Zivko.
« Last Edit: October 17, 2008, 07:15:29 PM by Ziv »

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: F1E Jedrilica
« Reply #36 on: October 19, 2008, 09:58:50 PM »
Ljuba je "bogat" čovek, ima u podrumu svoje zgrade prostoriju sa centralnim grejanjem od oko 30 - tak m2 i visine oko 3,5m. Ajde što može da radi i šmirgla i lakira  do mile volje, nego može na te visoke zidove i plafone smesti buljuk modela. Tu čak istovremeno može da radi 4-5 ljudi i da niko nikome ne smeta.

« Last Edit: January 13, 2009, 04:05:45 PM by SABURO »

Offline Savke89

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 103
Re: F1E Jedrilica
« Reply #37 on: May 28, 2011, 11:53:19 PM »
pitanj je ;zar se ovde stalo,sta se radi dalje!pa zar tolika radionica anista na izlogu.ajde nesto novo da vidimo.