Author Topic: Mustang p51-mini  (Read 29079 times)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mustang p51-mini
« Reply #75 on: September 08, 2014, 05:00:14 PM »
Moj ni jedan ne polete, imam ih dva  :sljus , fabricki setup u njima...

Sluze mi kao ukras, elektroniku povadio i ugradio u neke druge modele...

@Cvrc, mozda da probas neko motorce tipa c10 ili c20, vidi na HK sajtu....

Offline Drazen82

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 72
Re: Mustang p51-mini
« Reply #76 on: September 08, 2014, 06:52:44 PM »
Mozes li mi ti preporucit tacno motor, posto spadam u pocetnike. Hvala

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mustang p51-mini
« Reply #77 on: September 08, 2014, 08:21:06 PM »
Ne mogu da ti preporucim jer ni jedan nisam probao osim originalnog. Moje misljenje je da ovaj model sa svojom RTF tezinom cca 180-200gr. jednostavno nije sposoban da leti, pretezak je.  Zao mi je sto je tako ali TAKO JE...

To je moje iskustvo, ako neko ima bolje i ja bih bio veoma zahvalan da ga podeli sa svima nama vlasnicima ovog modela..

I ja sam gledao klipove na jutubu kako on leti ali ja jednostavno nisam mogao kvalitetno da ga odrzavam u vazduhu, i na max gasu avionce propada i upada u kovit koji je uvek bio koban...

Ipak uzivam u njemu svakodnevno gledajuci ga kao maketu i diveci se detaljnosti izrade . I dalje mi je Mustang najlepsi WW2 model ikad napravljen, pravi lepotanko...
« Last Edit: September 08, 2014, 08:35:16 PM by firebird »

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: Mustang p51-mini
« Reply #78 on: September 08, 2014, 08:34:43 PM »
Onda ce i ostati ko model  (<--)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Mustang p51-mini
« Reply #79 on: September 08, 2014, 09:09:14 PM »
Glavni problem sa tim avionom je tezina… pretezak za predvidjeni set up i velicinu….
To je njegov originalan set up… da bi poleteo, treba zameniti tu cetvorokraku elisu, dvokrakom 6x4 kao i pro adapter i maksimalno ga olaksati skalpelom i ne stavljati te bombe i  druge ukrase…
poletece, ali ce biti vrcav i tezak za letenje, a nikakon ije pocetnicki, kao i svaki mustang ili niskokrilac, a pogotovu ne mali avion, raspona 550mm

Kineska dobro zamisljena ali lose odradjena kopija mustanga…. nazalost pcetnici se vataju za njega jer za 9,99 Eur, dobiju ARF i  njegova 4 originalna servoa i 4blade prop, koji realno nista ne valja…
jedino je lep da visi kao ukras, sve drugo je neisplativo...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Mustang p51-mini
« Reply #80 on: September 09, 2014, 12:59:24 AM »
Skinuti sve.... tockove, tankove, mitraljeze, poklopac na hladnjaku, sve sa kabine sto ne treba da istu drzi..... rupe u trupu da se olaksa.... tek tako sam uspeo da ga nateram da poleti... uz naravno 6x4 elisu....
Nikako ne prasta greske.... pokoj mu dusi....

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mustang p51-mini
« Reply #81 on: September 09, 2014, 11:37:40 AM »
Skidao ja to sve i dotero sam ga do 170gr. tezine. I dalje je ostao debeljan, svi slicni modeli ovog raspona su u okviru 40-75gr spremni za let, znaci ovaj malisa je 3-4x tezi jbg. Materijal od kog je izradjen je suvise tezak, krilo je 55gr a trup isto oko 50gr, elektronika oko 80gr. Jedino da mu se uradi neka liposukcija, krilo izdubi iznutra, isto tako i trup, stavi jedan servo za ailerone i ubaci as3x prijemnik sa esc i servoima, bat 2s od 180-200mah i ako tezina padne ispod 80-90gr ima sanse da poleti.

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Mustang p51-mini
« Reply #82 on: September 09, 2014, 11:43:13 AM »
Pa to..  Posle svih tih olaksanja sam uspeo da ga nateram da poleti... I dalje je pretezak ali bar leti.... Pardon... Leteo...