RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Element 30 F3A

<< < (3/8) > >>

petar:
Solidno uradjeno,

Uzivaj u letenju.

Pozdrav, Petar

tibeteagle:
Model ti je najlepsi u porodici Fliton modela novije generacije.
Nadam se da ces napraviti i dobar izbor ostalih "sitnica" da sve bude kvalitetno.
Tockici su malo mali, za nase dzombaste piste, ali to uvek mozes zameniti. Ojacaj sa kapljicama Cianofiksa sastave gde mozes, mozda je negde izostalo, pa da te to ne kosta skupo. Naravno ništa nije idealno, a eventualne slabosti ?eš iskusiti. Svako je pametan i daje ti savete, kao i ja, a ti radi sve kako si zamislio. Kada kupuješ opremi nemoj štedeti na tome, pogotovo ne na servoima! Da bi pravio brze akrobacije trebaju i brzi i precizni servoi!
T.E.

davorama:








magic:
Cini se da ce model izgleda uskoro da poleti  :)! Nego malo me cudi izbor motora i reglera  ???? Da pojasnim, otprilike 700kv je neka donja granica za efikasno koriscenje 3S baterije, a po regleru koji ti je stigao vidim da je verzija sa linearnim BEC, znaci do 3S, ili si planirao nezavisnu bateriju za servoe ili UBEC ako ides preko 3S? Isto tako, ako ostajes na 3S trebace ti neki prop od barem 15-16" a to je sigurno na granici po velicini za ovaj model. Mislim da sve drugo nece imati odgovarajuce performanse. Ja imam isti motor ali verzija na 700kv i teram ga na 4S i 12x8 timing 30 stepeni, i to siba ko ludo  ;D.

Ako si planirao vise da letis F3A manevre sa modelom onda ti izbor nije los, 3S i barem 14x10 i bice OK. Ako si planirao 3D onda mislim da ces morati na neku trokraku elisu, npr. 14x7x3.

Ne znam kako stojis sa baterijama ali mislim da bi se tek sa 4S ovaj se motor pokazao u pravom svetlu.

Bas me zanima kakve ces rezultate dobiti jer sam na vise mesta na netu procitao da kupovina Turnigy (HXT) motora je malo i macka u dzaku, ne po pitanju kvaliteta vec po pitanju specifikacije sta ce covek da dobije. Izgleda da oni jednostavno kada im necega ostane vise na lageru zamene nalepnice  :o. Nije to nikakav problem, dovoljno je da se covek naoruza sa dovoljno elisa i tako ustvari pronadje koja najbolje radi sa onim sto je dobio i sta njemu treba  :D.

Inace ja sam promenio motor na SU 29, ali o tome u mom postu  ;)!

Pozdrav i neka je sa srecom!

davorama:
akumulator je 4S, a elisa APC 13x8



Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version