Author Topic: nesto nije u redu?!  (Read 8455 times)

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
nesto nije u redu?!
« on: August 26, 2012, 04:28:58 PM »
Pozdrav svima molim sve iskusnije oko elektronike za pomoc! Spojio sam sve i podesio kako treba i danas planirao prvi let, medjutim kad istovremeno dam nekoliko komandi pocnu povrsine da drhte i izgubim skroz kontrolu a na receiveru se izgubi signal... p.s sve je novo od Graupnera

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #1 on: August 26, 2012, 04:37:05 PM »
slab napon baterije, izmeri koliki je napon kada ti se to desava.

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #2 on: August 26, 2012, 04:40:30 PM »
Ja koristim samo bateriju za pogon i na nju je skopcan esc ali je ona dovoljno puna 47%

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #3 on: August 26, 2012, 04:45:18 PM »
napuni bateriju pa probaj.  šta ti znači 47%? koliki je to napon po ćeliji?

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #4 on: August 26, 2012, 04:51:53 PM »
Napon je 3.8 po celiji, medjutim ja mislim da je nesto drugo problem, ako koristim samo jednu ili dvije komande recimo elerone i elevator tad radi ok medjutim cim koristim vise recimo elerone elevator i flapsove tad pocnu sve komande da drhte i stanica izgubi signal sa receiverom, ja mislim da moj bec nema dovoljno snage jer mi je snaga 3a a ja imam ukupno 6 servoa i to digitalnih i snage 10 kg... da li je moguce da je to?

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #5 on: August 26, 2012, 04:53:38 PM »
Можда је и пресек жице,  не може да изгура довољно, да задовољи потражњу.
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #6 on: August 26, 2012, 07:12:17 PM »
Napon je 3.8 po celiji, medjutim ja mislim da je nesto drugo problem, ako koristim samo jednu ili dvije komande recimo elerone i elevator tad radi ok medjutim cim koristim vise recimo elerone elevator i flapsove tad pocnu sve komande da drhte i stanica izgubi signal sa receiverom, ja mislim da moj bec nema dovoljno snage jer mi je snaga 3a a ja imam ukupno 6 servoa i to digitalnih i snage 10 kg... da li je moguce da je to?

Tačno, problem je u ESC-u, tačnije u BEC-u !
Servoi ti "vuku" veliku struju, a BEC nemože da je obezbedi!
Koji ESC koristiš i koji su ti servoi ?

Pozdrav
Miša
« Last Edit: August 26, 2012, 07:32:27 PM by miša2002 »
#FFCC00

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #7 on: August 26, 2012, 07:28:04 PM »
esc je Arrowind 80 Ampera bec 3A a servoi su 4 komada ovih
http://www.graupner.de/en/products/01642515-4b83-448d-8515-ba6d5e0a3d9d/7946/product.aspx
i dva komada savox za ailerone ne znam koji su ali znam da su standard velicina digitalni i snage 4.1 kg...

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #8 on: August 26, 2012, 07:37:35 PM »
Savetujem ti da nabaviš posebno BEC od minimalno 10A !

Pri povezivanju, obavezno "otkači" srednju žicu ka ESC-u (uglavnom je crvene boje, ali je uvek u sredini !)

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #9 on: August 26, 2012, 08:21:58 PM »
Miso hvala na odgovoru da li bi mi malo pojasnio kako da povezem bec jer nisam imao nikad priliku da vidim ovo mi je prvi  esc prije sam imao rtf igracke... nasao sam u upustvu da se treba presjeci srednja zica, ali ne znam od kog kabla... mislim da je to kablo od mog receivera do esc-a?

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #10 on: August 26, 2012, 08:26:14 PM »

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #11 on: August 26, 2012, 08:41:28 PM »
Gati HVALA PUNO!!!   (res)

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #12 on: August 26, 2012, 10:00:04 PM »
Gati jos jedno pitanje na ovoj semi znaci da se bec spaja na bateriju pa onda na prijemnik... e sad me ovo interesuje posto je ovako nevedeno u mom upustvu (Evo ispod slika znaci za model za normalnim repom lijeva slika) pise da se moze napon povezati na 11. i 12. kanal moze i na samo jedan od njih ali graupner preporucuje na ova dva... posto iz beca struja za receiver ide sa dva kabla plus i minus znaci po jedan kabal na ova dva kanala... sad kako da ove kablove ubacim medju ove sto idu u receiver( tamo idu po tri), na sta da ih povezem i kako...


Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: nesto nije u redu?!
« Reply #14 on: August 26, 2012, 11:58:12 PM »
Gati jos jedno pitanje na ovoj semi znaci da se bec spaja na bateriju pa onda na prijemnik... e sad me ovo interesuje posto je ovako nevedeno u mom upustvu (Evo ispod slika znaci za model za normalnim repom lijeva slika) pise da se moze napon povezati na 11. i 12. kanal moze i na samo jedan od njih ali graupner preporucuje na ova dva... posto iz beca struja za receiver ide sa dva kabla plus i minus znaci po jedan kabal na ova dva kanala... sad kako da ove kablove ubacim medju ove sto idu u receiver( tamo idu po tri), na sta da ih povezem i kako...

Uh, kako si počeo, napravićeš pčvjz   :pop:
Graupner preporučuje upotrebu CH11 i CH12 zbog velike struje, a to ne podrazumeva da razdvajaš kablove sa BEC-a, već da ih paralelno vežeš...
Kad nabaviš BEC, koji ti preporučujem, videćeš šta ima od kablića, pa otom potom...
BEC ima isti konektor kao servoi i kao ESC, s tim što nema treću žicu !
#FFCC00