Author Topic: Kablic za FPV  (Read 3801 times)

Offline conestef

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Kablic za FPV
« on: October 29, 2012, 12:09:59 PM »

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Kablic za FPV
« Reply #1 on: October 29, 2012, 12:29:14 PM »
Kompozitni video out na GoPro-u ćeš bez problema dobiti sa tropinskim 2.5mm konektorom... Barem je tako kod mene na Hero2..

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Kablic za FPV
« Reply #2 on: October 29, 2012, 01:17:16 PM »

Ja sam kupovao ovaj kabl: http://www.rcsrbija.rs/index.php?route=product/product&path=68_91_388&product_id=3211
presekao ga i napravio kablić od toga. Imam još negde polovinu koja je ostala pa ako ne rešiš problem dogovorićemo se oko udomljavanja  ;namig.

Offline conestef

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: Kablic za FPV
« Reply #3 on: October 29, 2012, 11:56:29 PM »
Hvala, probacu sa tropinskim koji imam negde, pa ako ne bude funkcionisalo ( a cini mi se da nije htelo kada sam pokusao prosli put) kontaktiracu vas za tu drugu polutku kabla :)

Offline conestef

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: Kablic za FPV
« Reply #4 on: November 24, 2012, 01:42:51 AM »
Drugovi forumaši, imam jedan problem vezan za Gopro i liveout... pošto sam dobio 2.5mm kablic od Nebeskog (kome se još jednom zahvaljujem) pokušao sam da dobijem liveout na Gopro-u ali mi nikako ne ide...u pitanju je Hero 2, na kojoj koliko sam shvatio, uvek ima liveout signala...e sad mene zanima koji pin (boja kablica) je zaduzen za video?

Takodje imam problem i sa HK video linkom (5.8 Ghz), ni njega ne mogu da podesim da radi kako treba. Citao sam po netu da su nesto pobrkani kanali na Rx i Tx ali ne mogu da ih podesim da se upare.

Ako bi neko mogao da uslika ili objasni svoj setup, bio bih jako zahvalan, i častim pivom pri sledećem susretu :)

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Kablic za FPV
« Reply #5 on: November 24, 2012, 02:49:43 AM »
.......
..e sad mene zanima koji pin (boja kablica) je zaduzen za video?
.......
Raspored pinova na 2,5mm džeku je:
Drugi prsten, od vrha, je video. Prvi i četvrti su levi i desni audio kanal, a treći je masa.
Video kablić je obično žute boje, a audio bele i crvene !
Inače, to je standardni kablić za "SONY" kamkordere.
#FFCC00

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Kablic za FPV
« Reply #6 on: November 24, 2012, 03:37:14 AM »
Nokia telefoni koriste tv-out kablove sa 2,5mm dzekom, ja sam greskom kupio za drugara i stoji mi bezveze.

  A sto se tice setup-a mislim da tebi taj video link je malo krenuo u vecna lovista, kod mene je setup kao na slici ispod i radio iz prve, sto bi kaz'li englezi "OUT OF THE BOX"

Ako ti ne podje za rukom da proradi, posalji mi da vidim sta se moze uraditi....  :pop:

        ;namig






Nokia tv out cable




Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Kablic za FPV
« Reply #7 on: November 24, 2012, 06:40:27 AM »
Hvala, probacu sa tropinskim koji imam negde, pa ako ne bude funkcionisalo ( a cini mi se da nije htelo kada sam pokusao prosli put) kontaktiracu vas za tu drugu polutku kabla :)

Ako je raspored pinova, kako je Bojan naveo tj kao kod NOKIE, onda si, upotrebom tog tropinskog kabla, kratko spojio video signal sa masom i ...
A, ako je kao kod SONIJA, onda je desni audio kanal spojen sa masom, a to uglavnom, nema nikakvih posledica, jer ga često i uopšte nema...
#FFCC00

Offline conestef

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: Kablic za FPV
« Reply #8 on: November 24, 2012, 09:24:43 AM »
E meni su oba video linka stigla da su ima switchevi na Tx-u na gore pomereni, a tebi Bojane su na dole...sad cu da probam...

Imam onaj najobicniji kablic, nije ovaj kao za Nokiu...i to je i mene zbunilo jer znam da je zuto za video, ali na ovom kablicu nije tako jer je zuti treći prsten tj. masa...

Hvala :) sad ću da testiram sve to...imate pivo od mene kada se vidimo :)

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Kablic za FPV
« Reply #9 on: November 24, 2012, 10:00:45 PM »
imao i ja problem sa 2.5 mm 4 pina pa porucio ima viska ako treba