Author Topic: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu  (Read 96809 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #255 on: October 23, 2013, 04:14:41 AM »
Ok, srecno ti bilo sa njim Fenix-e  (pijemo)

Ja samo kazem da nisam bio zadovoljan, drndao sam se sa njim dva meseca, odlepio sam i kupio onaj plavi sa rctimera, koji je radio super sa nex5n, ali isto GH2 je bio pretezak, pa sam morao da menjam i prekrajam roll osu jer se mora drzati na dve strane.

Ali zaista, nema dobrog resenja za aparate tipa gh2, gh3,5d mark2 a da je u nekim razumnim okvirima cene.

   Zenmuse je super, ali je totalni kretenizam i bezobrazluk od strane proizvodjaca zbog takvih cena,

 dati 3000eu za par "sipki i motora",  da bi "probao" da pocnes neki posao sa snimanjem iz vazduha, to je skupo i u zemljama mnogo viseg standarda.

Ovo mislim da je jedno solidno resenje

http://www.infinitygimbal.com/

http://shop.hdairstudio.com/index.php?id_product=10&controller=product


Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #256 on: October 23, 2013, 10:02:58 AM »
Treba da zamolimo Danka da nam nacrta jedan takav gimbal pa da se isece na waterjet-u :)

Istina je da se stvari zaista komplikuju koriscenjem  GH2/3 , da ne sominjem 5D...tu pored ozbiljnog gimbala treba i ozbiljna letilica!
Mada -tesko cete me ubediti da nex 5n ...6...7... nije dovoljno dobar za snimanja kopterom!... i da mora bas 5D...ima tu dosta predrasuda i filozofiranja od strane narucioca usluge snimanja...ali sta ces-moze im se :).

Bitan je krajnji rezultat a ne cime si to snimao...traljavo i drhtavo :) snimljen materijal sa 5D nece biti bolji od dobrog i stabilnog kadra sa nex pa i gopro  kamerom.
Postprodukcija je cudo...ali tu treba znanja i vremena...
 (<--)



Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #257 on: October 28, 2013, 11:27:32 PM »
E ovo ce chika Boki da kupi, to je posao !

http://www.rctimer.com/product_987.html


Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #258 on: November 03, 2013, 11:54:18 AM »
E ovo ce chika Boki da kupi, to je posao !

http://www.rctimer.com/product_987.html



Mozda i nece da kupi....   pitao sam za tezinu, kazu oko 1500gr  (:sok:)  ispada da mi je tezi  teret od letelice   mmmm  Sta ciniti ?

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #259 on: November 03, 2013, 06:47:58 PM »
Bojane, ti bi izgleda da se vratiš na ala cinestar "klimavo" rjesenje :) Ovaj Infinity nosac  je odlican. Mada ako imaš ovaj koji sam ja porucio i on je odlično rjesenje sem ako ti težina od 620 gr. ne predstavlja problem a konstrukcijski je slican ako ne i isti "klimavom"rc timer nosacu  ;namig. Ovaj moj nosac radi odlicno jedino sto su mogli bolje odraditi je vješanje na roll  osi tj. da ga ne kače direktno za motor  a takvo rjesenje je i na ovom rc timer nosacu jedino sto ovdje ima oslonac u jednoj tacki.



Naravno na cinestar nosacima je to rijeseno na ovaj nacin a Danko je takav princip odradio i na ovom gizmovom nosacu.Ja cu to u narednom periodu prepraviti na ovome nosacu.

                     

ili nesto ovako

                       

Bojane i sam znas svaki ovaj nosac moze se prepraviti,ako ima nekih nedostataka i napraviti da radi kako treba,Skoncentrisi se na jedan od njih jer ako nastaviš sa kupovinom a svaki od njih ipak kosta bolje je stekaj pare i kupis zenmuse za te pare mad i on je tezak . U svakom slucaju zelim ti sto prije da pronadjes idealno rjesenje pa da se flaja (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #260 on: November 04, 2013, 08:52:37 AM »
Imam ja dobar gimbal koji radi ok, ali cu ga prodati jednom momku iz BIH sa sve hexom spremnom za let, a meni trazim resenje za 3 ose,  ovaj sto sam naveo gore je super, ali je tezak za moju letelicu.  A inace jako je malo gimbala koji su radjeni za GH2-3 , a nije mi jasno sto su ovi iz Rctimera lenji ili u cemu je problem.


 Ovo je jako dobro resenje ali je problem sto su te L ruke slabe i ceo aparat se zatrese i zaljulja i za par sekundi odlepi alexmos....

Ja sam preradio roll i pitch osu, jer mi je trebao hitno za neko sniimanje, i sta cu, uzmi i napravi  :big smile A jos sam i kontra okrenuo izolator od vibracija, jer nikako nisam uspeo da smirim da se na snimku ne vidi nista.
 A resenje je da gimbal visi na gumicama a ne da se sabijaju pri teretu, pogledajte kako je na zenmuse i na drugim uspesnim gimbalima.





   Pravicu okto od carbona jer sam planirao da kupim zenmuse, mada cekam da vidim sta ce biti oko skorasnjih par padova sa Wookongovima, a zenmuse ima oko 1300gr i mora da koristi wookong jer bez njega ne radi.

Taj kao sto si ti imao Fenixe, sam prodao jednom momku u novi sad jos negde u julu.
« Last Edit: November 04, 2013, 08:55:26 AM by djbojan »

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #261 on: November 04, 2013, 09:16:18 PM »


A moze i ovako motori su u kavezu i onda se oslanjajun na dve tacke

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #262 on: November 14, 2013, 02:02:25 PM »
    Imam jedno pitanje u vezi povezivanja pitch ose sa MK FC V2.1 sa Alexmos kontrolerom.Bez problema sam dodijelio koji kanal ce da vrsi kontrolu kretanja i brzinu rotacije.Preblem se manifestuje u tome da sa FC prima neke nove parametre a to se manifestuje tako kad se MK zaustavi kamera i dalje vrsi kretanje  mmmm Posto koristim Satellite receiver Jeti Duplex RMK2 ne mogu da taj kanal dodijelim kao npr. kad bih imao standardni prijemnik.Unaprijed se zahvaljujem na informacijama.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #263 on: November 14, 2013, 02:41:53 PM »
Alexmos radi sam za sebe. i NIKAKVO povezivanje ne postoji izmedj u flight controlera i njega.


  Jedan kanal sa prijemnika se dodeli Alexmosu, sad ne znam kako je kod koga podesen da mu je ulaz.  Druge opcije nema, ili ces polupati heli  :mhm

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #264 on: November 14, 2013, 04:10:02 PM »
Isto se i meni desavalo na MK kada je Alex bio prikacen na FC. Sve lepo radi, ali dobija neke info sa FC koje z********u roll osu.
Ja imam normalan risiver, pa sam samo prebacio na sloboan kanal, ali nisam siguran kako ti mozes da resis to. Probaj u MK tools da smanjis skroz kompenzaciju za gimbal.

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #265 on: November 14, 2013, 08:35:18 PM »
Boojane,gizmo hvala na informacijama  (pijemo) Naravno da ne povezujem FC sa Alexmos gimbalom nego samo povezujem  sa FC izlaz za  PITCH na Alexmos ulaz za pitch ( jer ima mogucnost da se poveze sa RXP ili  FCP na to sam povezivanje mislio samo kontrola pitch ose.Probacu da smanjim u MK tool kompezaciju za gimbal kao sto gizmo rece  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #266 on: November 14, 2013, 09:02:27 PM »
Boojane,gizmo hvala na informacijama  (pijemo) Naravno da ne povezujem FC sa Alexmos gimbalom nego samo povezujem  sa FC izlaz za  PITCH na Alexmos ulaz za pitch ( jer ima mogucnost da se poveze sa RXP ili  FCP na to sam povezivanje mislio samo kontrola pitch ose.Probacu da smanjim u MK tool kompezaciju za gimbal kao sto gizmo rece  (pijemo)

Savrseno ja tebe razumem i dobro ti pises, ali opet ti kazem,

ALEXMOS se vezuje na bateriju, i na 3 pinski konektor na prijemniku, a mislim da ti imas problem sa prijemnikom jer je on u PPM modu rada zbog MK elektronike, jer Mk koliko znam koristi samo 1 zicu i kroz nju ide 8 kanala, e to je onda druga prica,

 ti moras kroz MK elektroniku da provuces signal a sto ti ja ne bih savetovao da ne bi zavrsio sa padom

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #267 on: November 14, 2013, 09:53:44 PM »
Nece zbog toga da padne MK sigurno. Vuce signal sa FC-a koji se inace koristi za servo gimbal i time normalno moze da se upravlja preko nekog dodeljenog kanala na stanici,
ali je ovde problem jer FC dodaje svoju kompenzaciju koja valjda zbunjuje Alexu.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #268 on: November 14, 2013, 09:55:32 PM »
Nece zbog toga da padne MK sigurno. Vuce signal sa FC-a koji se inace koristi za servo gimbal i time normalno moze da se upravlja preko nekog dodeljenog kanala na stanici,
ali je ovde problem jer FC dodaje svoju kompenzaciju koja valjda zbunjuje Alexu.

Znaci treba da bude PASSTHRU signal, ali ne znam da li to MK moze, davno sam ga cackao

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #269 on: November 15, 2013, 04:09:04 PM »
Podeseno (yay) Znaci kod MK FC V2.1 kad se koristi izlaz servoa ( u mom slucaju  pitch) i prikljuci se na AlexMos  kontroler (FCP) u MK tool se mora NICK KOMPENZACIJA PODESITI NA  0 da nebi dolazilo do ovih dodatnih pomjeranja koje vrshi FC MK. Ostale parametre u MK Tool podesiti po vasem izboru kao sto su servo control ( kanal za pomjeranje kamere po pitch osi) i parametar manual control speed ( brzina pomjeranja kamere).
Pošto ima dosta korisnika MK FC jos jedna "enigma" rijesena.Ova podesavanja ne uticu na let MK jer se podesava samo izlaz za kameru.Bojane, gizmo  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com