Author Topic: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu  (Read 96803 times)

Offline mini_fly_moriss

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #240 on: August 20, 2013, 08:31:47 PM »
Znači isplati se potrošit par $$ na njega, imaš koji video ja planiram za sad gopro na njega stavit i gore dodat jos yaw..

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #241 on: August 22, 2013, 04:35:32 PM »
3 Axis Brushless gimbal -  MOVI clone

2 kartice Alexmos



« Last Edit: August 22, 2013, 06:01:21 PM by djbojan »

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #242 on: August 23, 2013, 10:50:12 AM »
^Ne deluje upotrebljivo, nesto secka poprilicno (sad da li je do gimbala ili youtube-a, ne znam)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #243 on: August 23, 2013, 11:09:53 AM »
Secka ti racunar verovatno,

A inace sam napisao da je test, a i ovo je samo zakaceno i podeseno na brzaka, vec sam cuo da je jako tesko podesava.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #244 on: August 23, 2013, 09:14:19 PM »
^Ne deluje upotrebljivo, nesto secka poprilicno (sad da li je do gimbala ili youtube-a, ne znam)

Nisi jedini koji se zalio da mu secka video, kod mene radi ok, mada sa Sony nex5n video ima 50fps, i veliki bitrate, a i format je MTS, tako da mogu ce da je youtube nesto zabrljavio pa sad neko ima problema pri gledanju,

   ali svi vidite dobro ljuljuskanje YAW ose, jer nisam stigao da podesim, moguce da mi taj motor pravi probleme, inace je osovina 3,17mm .... resicu ga uskoro....

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #245 on: September 01, 2013, 12:33:35 AM »


« Last Edit: September 01, 2013, 12:39:24 AM by tibeteagle »

Offline banga

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
    • Modelari Sl. Brod-a
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #246 on: October 05, 2013, 09:08:56 PM »
imam rc timerov gimbal http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=872&productname= i zadovoljava moje potrebe s tim da sam ga u startu preradio tj stavio svoj antivibro
evo prvi test let s istim bez nekog finog tuniranja hexacopter 1st brushless gimbal test vjerovatno moze i puno bolje moram se poigrat s pidovima iako je i ovo vec za moj hobby pjesma

posjedujem alexmos plocicu s viacoptera e sad razmisljam staviti tj modificirati gimbal te ubaciti 3 os pa me zanima dali preporucujete extended 3axis board https://viacopter.eu/multirotor-shop/camera-gimbals/alexmos-brushless-gimbal-controller-3rd-axis-extension-board-multicopter-store
ili novu plocicu posto vidim da ljudi kazu da su cak bolje dvije plocice? posto mi je alex nova plocica dosta love (jednu sam kupio jer cijenim njegov rad pa koliko toliko da pomognem kupnjom) razmsiljam da uzmem tu s hobbykinga ili s rctimera ili pak neku s trecu(moze link) (uglavnom u koju moze ici alex firmware(null sto ima na netu))

ujedno posto imam 2 ovakva motra http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=870&productname=  i http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=871&productname= dali bi bio jedan od njih bio dovoljan za yaw 3 os?

Pitao sam i na drugom forumu ali reko da pitam i ovdje posto sam i ovdje nasao jako dobrih i korisnih informacija. Pozz
Samo je nebo granica

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #247 on: October 05, 2013, 10:34:26 PM »
Taj 5010 sa rctimer-a ce ti biti sasvim ok za trecu pan osu...posto taj rctimerov gopro gimbal bas i nije tako mali-u odnosu na   gimbale kakve  sada prave i to iskljucivo za gopro3.
Debela mu je osovina i relativno solidni i veliki lezajevi.

Za onaj manji motor bas i nisam siguran da bi bio dosta-ipak na toj osi visi ceo sistem...?

Nemam trecu osu...ali ne vidim razloga da ta dodatna ploca ne radi kako treba i da je nesto komplikovaniji setap u odnosu na "sve na jednoj ploci".

U principu sve te brusles kontroler ploce koje imas na goodlockbuy i na raznoraznim kineskim sajtovima sasvim lepo rade i sa BruGi i sa alexmos nullovanim softwerom...a vidim da odnedavno imaju u ponudi i ploce sa posebnim jacim duplim fetovima  u stilu EvvGC kontrolera.
 (<--)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #248 on: October 20, 2013, 02:14:28 PM »
    Da predstavim moj brushless gimbal koji je stigao jos u avgustu  ali nisam imao vremena da ga sklopim prije  (fiu).Gimbal je stigao u kompletu sa motorima Iflight GBM4008-150T 

           http://www.goodluckbuy.com/fpv-brushless-camera-gimbal-kit-with-2-gbm4008-150t-motors-compatible-for-nikon-d7000-slr-two-axis-carbon-fiber-camera-anti-vibration-ptz.html

   Sto si tice gimbala odradjen je odlicno svi dijelovi pasuju, preciznost na nivou.Sklapanje je odradjeno odmah ali zbog angazovanja okta nisam imao vremena da napravim nove nosace tako da sam to odradio tek nedavno.Sa novim nosacem dobio sam vise prostora za baterije i lakse se postavljaju.Motori su namjenjeni za kamere Nex5 -7 GH2 znaci do tezine 700gr.
   Sto se tice centriranja malo je teze pitch osu centrirati tako da zahtjeva malo vise vremena,ali posto je to uslov za sledeci korak a to je podesavanje PID centriranju treba posvetiti veliku paznju.
Tezina nosaca sa sve motorima je 620gr jest da je tezi od predhodnog za 160 gr ali to je zanemarivo za kvalitet koji pruza ovaj nosac.
Naravno kontroler je AlexMos koji radi svoj posao bezprekorno.

   Poslije centriranja i podesavanje controlera slijedi PID podesavanje.Kao sto je vec receno ovdje je bitno da se nadje srednja vrijednost snage tj.da se ne pretjeruje sa snagom jer ona samo generishe toplotu a vise paznje treba posvetiti PID jer ove vrijednosti i obezbjedjuju bolji rad motora.
Za roll motor trebaju nesto vece vrijednosti za PID.Za pich osu sam imao opet kako i kod centriranja vise experimentisanja dok nisam dobio ove vrijednosti  (nema grijanja motora,nema vibracija ni malih ni velikih odziv motora I je o.k.

                                               

Nakon par testova iz ruke  koji su davali dobre rezultate kao najbolji pokazatelj je naravno  proba u vazduhu gdje imamo i druge bitne faktore kao sto su vjetar, vibracije...tako da prvi snimak nije popularni video iz kupatila sa ogledalom nego video sa livade.

 Sve u svemu prezadovoljan sam sa ovim kompletom, servoi kupe prashinu a post stabilizacija je proslost.Ovaj komplet preporucujem svakome ko ima kameru ove tezine mada se on lako moze prepraviti i za kamere veceg gabarita  sa vecim motorima.
Ovo je prvi probni let tako da sam sa ovim PID parametrima zadovoljan, mada sad slijedi "peglanje" tako da ce rezultati biti jos bolji.

Do tada evo par fotografija (vise fotki  ima ovdje http://s148.photobucket.com/user/fenix-001/library/Brushless%20gimbal?sort=3&page=1)




I naravno video   (pijemo)

                                             
 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #249 on: October 20, 2013, 03:43:21 PM »
Svaka cast! Odlicno odradjeno i jos bolje predstavljeno, kao i svaki put  ()-()

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #250 on: October 20, 2013, 11:16:37 PM »
Hvala Sale  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #251 on: October 20, 2013, 11:21:05 PM »
Odlicno izgleda i hvala za opis.  ()-()
Nikola | rcfly.in.rs


Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #252 on: October 20, 2013, 11:38:29 PM »
Saburo  (pijemo)   tu smo naravno da prenesemo utiske ...pa chemu onda forum.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #253 on: October 22, 2013, 09:30:59 PM »
Imao sam gimbal kao sto je kolega Fenix predstavio,

radi ok sa laksim aparatima kao Nex5n, ali sa gh2 je to toliko mukotrpno da je uzas,

ima mnogo podesavanja i cimanja, a i jako se tesko sklapa.

Stalno nesto negde bezi, i pomera se...

Iskreno, jedino sto dobro izgleda, i to je to, sklapanje i setup je uzas.

pogledajte na snimku cupkanje i vibracije na  1:50  http://youtu.be/OjcJJtzDRYE?t=1m50s

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #254 on: October 23, 2013, 12:04:34 AM »
Bojane,kao sto sam i naveo ovo je prvi test let tako da sa finim podesavanjem ovih trzanja sigurno nece biti a izabrao si segment koji sam namjerno ostavio da se vidi kako reaguje kad je u fazi spustanja pri vecim brzinama jos po vjetru i znamo da je to najkriticnijij momenat za video ( a trzanje i nije toliko strasno) a sta  ja ostalim videom  mmmm Sto se tice centriranja i to sam naveo da ga je teze centrirati po pich osi ali ko se potrudi rezultati su tu.Svaki ovakav gimbal ala cinestar je" teze" sklopiti ima dosta dijelova i sve je klimavo ali kad se sve utegne sve je :cvrsto, kompaktno,utegnuto motori su za GH2 odlicni. (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com