Author Topic: prepravka baterije 3s u 2s  (Read 3719 times)

Offline easy cub

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
    • zicamont.com
prepravka baterije 3s u 2s
« on: May 24, 2009, 08:57:56 PM »
Imam jedno pitanje za iskusnije modelare.Dali neko zna jel moguće prepraviti 3s neispravnu bateriju kojoj je neispravna jedna ćelija odstranjivanjem "bolesne" ćelije u 2s.Baš me interesuje dali je to neko probao i kako.

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: prepravka baterije 3s u 2s
« Reply #1 on: May 24, 2009, 10:44:07 PM »
 ;namig

Pozdrav "easy cub "

Odgovor je "da moguce je prepraviti 3S u 2S bateriju"

Ja licno nisam imao potrebe da prepravljam.
Ali ne verujem da je nesto mnogo komplikovano, za nekog ko ima zivaca i voli da bude sam svoj majstor.

 mmmm
Moj Predlog: (baterije rasturati napolju, a nikako u garazi ili kuci)

1.)Skines Buzir sa baterije, a pri tome pazis da ne ostetis celije ili napravis kratki spoj.
2.)polako razlemis sve i skines neispravnu celiju, a pri tome pazis da ne ostetis celije ili napravis kratki spoj.
3.)zalemis ostale dve ispravne celije, a pri tome pazis da ne ostetis celije ili napravis kratki spoj.
4.)nalemis Balancer-kablic sa uticnicom za 2S celije, a pri tome pazis da ne ostetis celije ili napravis kratki spoj.
5.)kablove ponovo pricvrstis sa izolir trakom i sve to spakujes u novi Buzir, a pri tome pazis da ne ostetis celije ili napravis kratki spoj.

Paznja:
Sve sto radite, radite na sopstvenu odgovornost  :mhm
Obavezno paziti da ne ostetite celiju ili napravite kratki spoj, lipo baterije su lako zapaljive.


Pozdrav svima
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline vukas

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re: prepravka baterije 3s u 2s
« Reply #2 on: May 25, 2009, 09:55:03 AM »
Moguce je! Ja sam prepravio jednu, imao sam isti slucaj kao i ti. Jedna celija je stradala i izbacio sam je, stim sto sam izbacio i balans kabl ( cisto sumnjam da ce mi trebati). Sve u svemu, baterija radi normalno....

Offline easy cub

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
    • zicamont.com
Re: prepravka baterije 3s u 2s
« Reply #3 on: May 25, 2009, 07:51:16 PM »
Hvala vam na odgovorima probaću i ja to da uradim,čim uradim imate rezultate.

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: prepravka baterije 3s u 2s
« Reply #4 on: May 26, 2009, 12:05:50 AM »
Да, могуће је.

Ја сам расклопио исправну 3S батерију да бих направио једну 1S  и једну 2S тако да могу да правим комбинације од 1 до 5S (наравно повезујући је са још једном целом троћелијском).

Читав посао је теоретски лаган. У пракси се, међутим јављају проблеми: ћелије није могуће директно лемити јер су пунктоване тако да треба користити већ запунктоване лимене траке које међусобно повезују ћелије. Оне середње лимене траке треба пресецати тачно на пола да би за оба прикључка остало место за лемљење. У случају цепања лимчића са контакта ћелије не помаже ништа осим пунктовања (нема лемљења - материјал је сличан алу фолији).

У свему томе јесте практичан проблем стална опасност од кратког споја и ако се на то не мисли (јако и стално) лако се деси.

Даљи практичан проблем је механички солидно решити све прикључке јер су контакти на ћелијама нежни и потребна има је спољна механичка подршка.

Ево како сам ја решио механички једноћелијску батерију.



Нисам сигуран да ми се овако нешто поново ради. Имам утисак да ћу куповати оригиналне батерије о повезивати их редно или паралелно по потреби, али без расклапања.

И још нешто, размотри још једном свој став о непотребности балансирања...

Позз, надам се да сам помогао.