Author Topic: CMP Zero Fighter 120  (Read 93713 times)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #75 on: February 20, 2011, 11:41:53 PM »
stigao mi je mejl od Toni Clark-a u kome kaze:

It is the insulator and it is there to avoid heat transfer from the hot cylinder to the carburetor. If
you look closely on the picture you will see that there is a gasket on both sides of this insulator.
This is the reason is why we deliver one extra gasket with the carburetor bend.
The other two gaskets you already had with the engine.



Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #76 on: March 07, 2011, 11:24:54 PM »
Danas sam uspeo da odvojim celo popodne za Zero-a i rezultat se odmah vidi.

Da bih napravio jos malo prostora za izlazak toplog vazduha, kapotaz sam odvojio
5 mm od firewalla, koristeci nosace od spera. na ovaj nacin sam takodje dobio dovoljno
prostora da provucem lazne auspuhe (4 kom) ispod nosaca kapotaza. takodje sam izrezao
2 rebra od spera 4 mm i ulepio ih. Ovo rebro cu zalepiti naknadno u kapotaz i
kor njega cu, nadam se srafiti kapotaz za rebro koje se nalazi na trupu.
za sada je sve pristupacno, ali videcu kako ce cela situacija izgledati kada sve bude montirano.







Motor je napokon na modelu. prvo sam napravio Mogao sam da ga zakacim na dva nacina i naravno,
odabrao sam komplikovaniji. Prvi nacin je bio da se stave 4 distancera od 3 cm,
i to je to, medjutim, posto je motor tezak oko 1.7 kg (ako se dobro secam)
mislio sam da ce bolja varijanta biti da nalegne vecom povrsinom na firewall.


Uz model se dobija neka klocna, koja mi po dimenzijama nije odgovarala,
tako da sam isekao osam kom spera, ulepio ih i tako dobio nosac na
koji ce se motor kaciti. Posto je rupa za provlacenje cevi u sredini, a
motor poklapa skoro ceo sper, kroz zidove spera sam izbusio rupe kroz koje
ce creva goriva prolaziti od rezervoara do motora.









Motor ce stati skoro ceo pod kapotaz, ali to "skoro" ce mi malo napraviti pometnju.
Pod haubu nece stati svecica i njena kapa, sto i nije neki problem. Veca nezoda je
to sto ce napolju biti i jedan mali deo karburatora, tj , ona dva srafa kojima se
vrsi stelovanje karburatora. Sa jedne strane, bolje je da budu pristupacni, ali
sam vise voleo da buu i zasticeni. Ali, do secenja haube ima jos dosta. posto je
motor nekako poprilicno "pao" u donji deo, imacu problemai oko montaze servoa gasa.
mesta gotovo i da nema. pored toga, moram resiti i kako da prilazim do poluge sauga
(ona poluga na kojoj se nalazi zuto parce creva).









Uglavnom, ima jos tema za razmisljanje.

Sledeca stvar je postavljanje sistema za pneumatsko otvaranje tockova.
Prvobitna ideja je bila da stavim sve na krilo, kao sto je Mirce
uradio na svom Zero-u. Na taj nacin bi kompletna pneumatika bila uvek na krilu
i ne bi bilo potrebe za rasturanjem instalacije prilikom sklapanja modela.
Naravno, to kod ovog, manjeg Zero-a nije bilo moguce izvesti.
No pre nego sto sam to shvatio, vec sam napravio nosac koji na koji bih namontirao sve elemente.
evo kako je trebalo da izgleda, mozda neko iskoristi ideju.









Prethodno napravljen nosac za bocu sam prepravio i nasao mu , bar se nadam,
idealno mesto u trupu, gde nece smetati.











Oko boce sam ulepio duplofanom parce tankog sundjera, a boca ce za nosac biti vezana sa dve plasticne vezice.

Na kraju sam morao da pogledam kako sve to izgleda i mogu vam reci da sam zadovoljan.












Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #77 on: March 08, 2011, 01:59:33 AM »
Lepo, nema šta...

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #78 on: March 09, 2011, 01:49:42 AM »
Hvala Mirce, ali izgleda da ipak nije bilo bas najlepse. Posto nikako nisam mogao da resim da jedno parce karburatora stane pod kapotaz,
morao sam da pristupim radikalnijim merama. Iako je nosac motora postavljen prema znakama proizodjaca, on je planiran za neki 1.20
motor 4T motor, koji je dosta manji od benzinca. Resenje je bilo ili seci kapotaz ili busiti nove rupe. Naravno, rupe su izbusene, i rezultat je
fenomenalan. motor je podignut za 10 mm, stare rupe ce biti popunjene, a kada su nosac i motor postavljeni, nista ne smeta kapotazu.
kompletan motor staje u njega. jedina rupa koju cu morati da busim je za svecicu i dve cevke za auspuh, (koji ce najverovatnije
takodje kompletan stati pod kapotaz (sem pomenutih cevki). u delu gde budem sekao otvor za svecicu, verovatno cu iseci malo vecu rupu
i ulepiti "sito" zicu i na taj nacin obezbediti protok vazduha kroz kapotaz. posto ce taj deo biti sa donje strane, nece se videti.

evo i slika. sve je namontirano nije fotomontaza.











Vizuelno se i ne primecuje da je motor podignut za ceo santimetar. Elisa trenutno stoji tik uz kapotaz, na nekih 2 mm
i prolazi bez problema (no dodiruje ivice kapotaza), medjutim kada budem stavio spiner, verovatno ce zadnja ploca spinera biti
debljine bar 4 mm, tako da ce elisa biti udaljena od kapotaza nekih 5-6 mm sto mislim da je sasvim dovoljno.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #79 on: March 10, 2011, 02:32:09 AM »
Mišo, ne znam kako je bilo, ali sada je motor tačno u sredini kapotaža.
I na prvoj slici (bočno) i na onoj slikanoj od napred, Zanoah je u "sred srede"...

Zero mnogo dobro izgleda i posebno mi se svidja što je svaki detalj veoma pedantno i precizno odradjen. Baš uživam gledajući kako radovi napreduju, a znajući da ti je ovo prvi model na kojem ovako radiš zaslužuješ sve pohvale...

Pozdrav

Mirče
« Last Edit: March 10, 2011, 02:39:15 AM by mirce »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #80 on: March 14, 2011, 10:41:22 AM »
Za vikend u poseti Kombinatu bio nam je Miša...
Baš smo se dobro proveli, bili dva puta na letenju, posetili Batu, čika Duleta, išli na kafe sa Joletom, Okom, Banetom...  Maja nam je kuvala, mesila kolače... 

Kao što već možete čitati na ovom topic-u, Miša se "bacio" na veliku prepravku Zeroa.
Delove sam sad video uživo i opet ponavljam da je sve vrlo lepo, precizno i pedantno odradjeno.

Miša je u Kombinat doneo krilo jer je na red došlo da se njega postavje staklena tkanina, pa potom panel linije, nitne, farbanje...
Rad na krilu je prva faza, a u drugoj Miša mora opet doneti trup kako bi u kompletu sa krilom bio odradjen vedering na celom modelu.

Čim je došao u subotu (da ne bi gubili vreme) postavili smo staklenu tkaninu na gornju stranu krila.

Miša je i tkaninu i epoxy smolu kupio u Beogradu (www.bgmodelshop.com). Oba proizvoda su od Nemačke firme R&G i vrhunskog su kvaliteta.
Smola kad se "smućka" (razmera je 100:40 - smola-učvršćivač) može sa njom da se radi 45 minuta, a suši se 24 sata.
Tkanina je 27 gramska i veoma je lepo tkana. Nekada sam u Madjarskoj kupovao Pelikanovu 33gr tkaninu, koja nije ni blizu tkana kao ova R&G.

Sve u svemu, posao je išao sledećim tokom...
Da bi se dobio tačan odnos smole i hertera (učvršćivača) za razmeru koristim veliki špric.
Špric, kao i sav drugi alat nakon rada morate odmah prati od smole, jer ako se osuši, sve što niste obrisali možete baciti...

Smolu sam nakon "mućkanja" nasuo na gornju polovinu krila i ravnomerno je razmazao špahlom po celoj površini.
Na napadne ivice i sve bočne strane smolu nanosim sa sundjerom.
Sad dolazi "najpipaviji" deo posla, a to je postavljanje staklene tkanine.
Staklenu tkanunu gledajte "iz cuga" da spustite kako treba jer ako treba ponovo da je podignete, sva će se iskrivi i biće mnogo teže da se ponovo dobro postavi...
Kad je iskrojeni deo postavljen, od sredine krila (ili neke druge površine koju presvlačite), prema spolja, morate staklenu tkaninu zatezati, ali ponavljam, trudite se da u startu tkaninu postavite sa što manje "bora" i falti...

Kad je tkanina zategnuta, sipam još jedan sloj smole, razmažem ga ravnomerno po krilu i potom, opet od sredine prema spolja, špahlom "svlačim" višak smole i vraćam ga u kutiju u kojoj je smola bila pomešana.
Sundjerom, koji je blago natopljen smolom, "iztapkam" napedne ivice i ostale bočne strane i nakon ovog na krilu ostaje tanak sloj epoxy smole (što je bitno jer je smola teška) i sve ostavljam da se suši...

Pošto je tkanina iskrojena veća, višak će padati i taj deo se sutra dan, kad se smola osuši, vrlo lako odseče skalpelom.
Na kraju se ivice blago prebruse i ceo postupak se ponavlja na drugoj strani krila.

Trenutno smo stigli do ove faze...






I eleroni su odradjeni na isti način...


Kad je celo krilo presvučeno, sa novim slojem smole prevučem prvo jednu, pa sutra i drugu stranu krila... Znači za ceo postupak treba najmanje 4 dana...

Kako proces presvlačenja ide dalje, čitaćete kad za to dodje vreme...

Do tada imate pozdrav

Mirče

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #81 on: March 14, 2011, 12:47:07 PM »
Cao Mirce,

Za smolu imas dva odnosa mesanja , maseni i zapreminski:

uzeo si odnos mesanja za masu a koristio za volumen :)

100:40 maseni odnos mešanja (masa smole naspram mase učvršćivača)
100:45 zapreminski odnos mešanja (zapremina smole u odnosu na zapreminu učvršćivača)

(ako je to ova smola, posto Bg model shop jos ima smola u programu)
http://bgmodelshop.com/index.php/Epoksi-smole/Epoksi-smola-L-+-U%C4%8Dvr%C5%A1%C4%87iva%C4%8D-L-set-1kg/Detailed-product-flyer.html
 
()-()
Poz.
Krema

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #82 on: March 14, 2011, 01:38:23 PM »
Kremo, u pravu si, ali ta mala razlika ne utiče na krajnji rezultat...
Dešavalo se da kad mešam jako malu količini smole, odnos bude i mnogo više narušen pa, da "radi".
Jedino neće raditi ako se stavi manje učvršćivača, jer znam iz priče da je čovek stavljao 100:30 i jako se dugo sušilo, mislim da se smola nikada nije ni stvrdnula kako treba...

Sve u svemu, evo posle 24 sata od stavljanja tkanine na donju stranu kako krilo izgleda.



Krenuo sam sa odsecanjem viška, prvo na eleronima...



...potom i na krilu...







Tkanina ne naleže idealno na samim krajevima, ali to nije ni bitno, jer je sa suprotne strane takodje prešla sredinu krila, tako da je sam preklop skoro 20mm. Ako ne nalegne idealno sa jedne, prekriće tkanina sa druge strane...



Kad sam mu ga malo dao po šmirgl papiru, krajnji rezultat je bio sledeći...













Celo krilo je prešmirglano sa šmirgl papirom gradacije 240, sa obe strane, kao što vidite ni jedan preklop se vidi, sve je glatko i sada je krilo spremno za drudi sloj epoxy smole...

Nastavak sledi...

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #83 on: March 14, 2011, 01:45:38 PM »
Hvala Mirce,

ja se toga plasim, jedom davnom sam tako strucno pomesao smolu pa nikada nisam doziveo da se osusi, morao sam onu masu nit osusenu nit lepljivu da skidam danima.
Prosle nedelje sam bio u BGmodel shopu, nekoliko puta su mi ponovili da vodim racuna o "muckanju" i obratim paznju na masu- volumen.
Juce sam radio neko krpljenje kapotaza, da ti ne pricam da sam jedno 10 x prekontrolisao "smesu". Jutros ima sta da vidim, odradilo je vrhunski :)

Naravno, dobra namera mi je bila da ukazem, dobro je da je smola odradila kako treba, da se ne desi neka glupost i posao da se radi iz pocetka :)

Poz.
Krema


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #84 on: March 14, 2011, 01:49:45 PM »
Naravno Kremo, zato se sve ovo i piše...

Pozdrav

Mirče

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #85 on: March 14, 2011, 01:52:47 PM »
Naravno Kremo, zato se sve ovo i piše...

Pozdrav

Mirče
(thumb)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #86 on: March 14, 2011, 05:35:56 PM »
Lep vikend je bio. vise vikenda sam se premao da idem do Novog Sada, ali nekako se nije dalo.
Sada je sticajem okolnosti bilo tako da se nema kud. Video sam drustvo koje dugo nisam video,
a posto nisam imao mesta u autu, nisam poneo model tako da sam samo gledao kako
ostali lete. Vreme predivno aerodrom bez vekikih aviona. Bice dovoljno reci da je cak i Oko
leteo. Sve vam je sada jasno, nadam se. Krilo je dakle kao sto ste videli kod Mirceta.
presvuceno je svilom, ali ostaje jos dosta posla. kitovanje, paneli, nitne, farbanje.
Jedina briga je to sto su Mirce i Golub resili da na mom krilu isprobavaju neke nove tehnike,
ali sta da se radi. Tu ce neprestano biti Glas Razuma (citaj Oko) koji ce sve radove pratiti budnim
okom i podnositi izvestaje. Evo i malo slika iz majstorske kuhinje gde smo mi (citaj on) presvukli krilo.







sve u svemu, lep provod. ja cu nastaviti da radim na trupu, a Mirce ce zavrsiti krilo, i kada sve spojimo, pada
vedering i finalno lakiranje. jedva cekam.


Offline SDmodelar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 271
    • Moj KP
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #87 on: March 14, 2011, 09:24:31 PM »
Quote
Špric, kao i sav drugi alat nakon rada morate odmah prati od smole, jer ako se osuši, sve što niste obrisali možete baciti...

Čime se pere epoksi smola? mmmm

Pozdrav
Nikola
Uslužna izrada delova od plastike vakumiranjem
Skype:  sdmodelari
http://www.kupujemprodajem.com/31402-1-nikola-djordjevic-svi-oglasi.htm

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #88 on: March 14, 2011, 10:41:17 PM »
Metanolom.
Mirce ima uigrane procedure, koriscenja, pranja, rada.
Spric, mesalica, posuda, cetkica, kantica sa metanolom,
sve se moze koristiti veoma dugo kada se tako radi.


Sve vreme sam hteo nesto da pomognem,a samo sam smetao.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: CMP Zero Fighter 120
« Reply #89 on: March 14, 2011, 10:41:42 PM »
Nikola, epoxy smolu pereš sa čistim metil alkoholom.

Sa metilom se po potrebi i razredjuje...

Pozdrav

Mirče