Author Topic: Nov u izgradnji modela  (Read 9092 times)

Offline Lazar

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Re: Nov u izgradnji modela
« Reply #15 on: December 13, 2010, 08:32:28 PM »
Hvala puno na nesebicnim savetima.. Evo ide zimski raspust ( da, tek sam srednjoskolac ) tako da planiram bar jedan model da "sklopim". Trenutno imam kod sebe kit Telstara i malog Piper Cub-a, pa mislim da je najbolje da ove zime krenem sa izgradnjom upravo Telstara, cisto da vidim sta je to samogradnja i na koje cu to sve probleme naici...  Predpostavljam da nisam jedini kojem trebaju ovakvi nesebicni saveti za pocetak, tako da je svaki komentar iskusnijih modelara pozeljan. Hvala jos jednom :)

Offline Xardaz_abc

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 110
Re: Nov u izgradnji modela
« Reply #16 on: December 14, 2010, 06:02:55 PM »
Chini se da nisi razumeo Dejana najbolje samogradnja nije kad sklapash iz kit-a model... sve u svemu srecno ...
My dream is to fly over the rainbow so high !

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Nov u izgradnji modela
« Reply #17 on: December 14, 2010, 06:15:33 PM »
Slobodno pocni sa sklapanjem ova dva modela.Tu ces uvideti osnove jednog modela i kasnije ce biti lakse kad krenes model od samog pocetka,tj.od plana.Slazem se sa Dejanom da je sto veci raspon krila na modelu bolje za pocetnika ali svaki pocenik mora da zna bar neke osmovne stvari oko gradnje i neke osnove aerodinamike.
Ti ces sve to nauciti od ova tvoja dva KIT modela tako da za tebe nema zime.Gradi modele i uci sa foruma,pitaj sta ti nije jasno i zapamti jednu stvar,nemoj da te bude stid da pitas nesto a da sa druge strane mislis da si postavio glupo pitanjei,jer po meni ne postoje glupa pitanja vec samo glupi odgovori....Pozzzzz i srecno




Soprano.......:)
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1470
  • teramo ga jako
Re: Nov u izgradnji modela
« Reply #18 on: December 14, 2010, 06:51:39 PM »
Da Da Da Da poslushaj kolegu soprana ,modelar koji je od skoro zapoceo sa ovim ,znam se sa njim od prvog dana i drago mi je kad me pozove za neki problem i uvek dam neki dobar savet ,mozda ga prihvati a mozda i ne ,mozdasamo uporedi svoje mishljenje sa njegovim pa od ta dva napravi trece , (pijanoo) (:sok:)

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Nov u izgradnji modela
« Reply #19 on: December 14, 2010, 08:09:56 PM »
Ha,ha,ha,ha.....Dejan je upravu i veoma mi je drago da sto sam ga upoznao jer bez njega neznam kako bi se snasao sa celom ovom pricom.Dejane,znam da sam nekad bio jako naporan ali hvala ti sto si imao razumevanja i rezultati su naravno vidljivi.Prvi model pod nazibom Bejbi je poleteo a Cesna se polako privodi kraju.Ima dosta tvoje zasluge u ovome sto sam dosad postigao.Ziveo ti nama.....  :)aplauz  (pijemo)
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)