Author Topic: Spajanje baterija  (Read 4080 times)

Offline Viper

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Spajanje baterija
« on: August 19, 2010, 01:53:52 PM »
Jedno glupo pitanje:)
Nemam nikakvog iskustva sa elektro setup-om, pogotvo sa LiPo baterijama.
Zanima me sledece, u specifikaciji bushless motora pise 4S-8S, i mislim da pise 70C.
Da li ja mogu da spojim 2 baterije od po 4S 40C da bih dobio 8S 80C ili to ne ide bas tako?
Probao sam da nadjem po ostalim temama ali nisam bas najbolje skontao da li je ovo ovako ili ne.

Pozdrav,
Alekasndar

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Spajanje baterija
« Reply #1 on: August 19, 2010, 02:13:06 PM »
Rekao bih da zavisi kako ih spojis.
Ako ides u seriju   - bat1 +____- bat2 +, znaci da su + prve i - druge baterije spojeni, dobices bateriju od recimo 8S (tvoj primjer) ali ce kapacitet i dalje ostati isti kao i mogucnost praznjenja (dakle ako je bila 4000mAh i 40C, i dalje ce da ostane tako)
Ako spojis zajedno iste polove obe baterije, znaci - na -, a + na +, onda dobijes 4S bateriju kapaciteta 8000mAh i mogucnost praznjenja se povecava.

Samo ako pojacavas struju koju ces da saljes prema ESC i motoru, pojacaj malo i vodove tj. zice.

Miso
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Spajanje baterija
« Reply #2 on: August 19, 2010, 02:58:52 PM »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Spajanje baterija
« Reply #3 on: August 19, 2010, 03:32:08 PM »
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline Viper

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Spajanje baterija
« Reply #4 on: August 19, 2010, 11:17:47 PM »
Hvala na informacijama...