Author Topic: Top lista za baterije  (Read 5387 times)

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Top lista za baterije
« on: February 14, 2011, 07:25:56 PM »
Iako sam pročitao poprilično toga na ovom forumu nigde nisam našao način da prepoznamo loše, dobre i odlične baterije u smislu kvaliteta. Malo pomoći oko toga bi mnogima dobro došlo jer nije uvek cena=kvalitet i obrnuto.

Može li neko da pomogne sa svojim iskustvima?

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Top lista za baterije
« Reply #1 on: February 14, 2011, 07:38:58 PM »
Ako imas mogucnost kupovine sa HK ili imas nekoga ko moze da poruci za tebe sa HK onda postoje 2 brenda koji su se izdvojili kvalitetom i performansama a to su Rhino i Nanotech. Ja vec duze vreme koristim iskljucivo Rhino i odlicno su mi se pokazale, mada je moguce da probam i neke Nanotech uskoro. Komentari kolega koji su skoro pazarili Nanotech su jako pozitivni stim sto sam ja nasao na netu da su se coveku posle nekog vremena Rhino ipak bolje pokazale. Da budem precizan, rec je o 10S baterijama na F3A modelu koje su bile opterecene sa 80A.

Ono sto bih svakako svima preporucio je da ne uzmaju baterije ispod 25C praznjenja ne toliko zbog snage koju mogu da daju vec zbog toga sto su one novije generacije u odnosu na 20C i 15c i trebalo bi da duze traju. Jos jedan podatak preko koga se moze prepoznati "generacija" kojoj baterije pripadaju je maksimalna struja punjenja, od 1C do 10C. Sto je C vece celije su novije generacije i imaju veci vremenski zivotni vek. Ono sto je vec OK je ako je 2C struja punjenja. No ja ih bez obzira uvek punim sa 1C jer na vreme planiram punjenje baterija koje imam.

Svi drugi firmirani brendovi su cisto bacanje para, da ih sve sada ne nabrajam!

poz
« Last Edit: February 14, 2011, 07:47:20 PM by magic »
Veljko

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Top lista za baterije
« Reply #2 on: February 14, 2011, 07:53:57 PM »
Voltage: 11.1 V
Capacity: 2500 mA
Discharge rate: 25 C
Maximum charge current: 12.5 A (5C)
Recommended charge current: 2.5 - 7.5 A
Maximum discharge current: 62.5 A
Dimensions: 135 x 42 x 17 mm
Weight: 210 g


Na primer, zna li neko nešto o ovim baterijama?

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Top lista za baterije
« Reply #3 on: February 14, 2011, 08:01:22 PM »
Treba da znas da u svetu postoji u stvari jako malo fabrika koje su pravi proizvodjaci i da verovatno SVE sto nije neki ultra skupi brend su u stvari rebrendiran proizvod od Zippy koji imas ubedljivo najjeftiniji na svetu u HK. Naravno prave ih u raznim varijantama i samim tim cenama a ove koje si postavio neverovatno potsecaju na Nanotech ove:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11911


E pa ti sada uporedi cenu.

poz
« Last Edit: February 14, 2011, 08:33:07 PM by magic »
Veljko

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Top lista za baterije
« Reply #4 on: February 14, 2011, 11:36:25 PM »
Magic,

potpuno si u pravu što se tiče cene! Katastrofalna razlika u korist HK!!! Ne reklamiram, samo primećujem.

Ima li svrhe kupovati te najkvalitetnije baterije ako se uzme u obzir da i ove izdrže 400-500 ciklusa uz odgovarajuću ''negu''? I koje su uopšte najkvalitetnije baterije?

Hvala na odgovoru.

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Top lista za baterije
« Reply #5 on: March 06, 2011, 10:35:19 PM »
 ;namig

Sve osim jedne Lipo-baterije porucio sam iz HK i nemam ni jednu primedbu.

Imam Zippy, Rhino, Rockamp (Austrija) i od skoro i Turnigy, sve su od 20C pa na gore.

Rockamp sam tada platio skoro 50€ smatrajuci da sigurno vredi za sve pare. :mhm

Danas mogu da kazem da stvarno nije losa, ali isto tako ni bolja od ovih iz HK.

Nanotech nisam probao i za sada nemam nameru, zadovoljan sam sa probanim markama.

Ako neku Marku moram da izdvojim, onda je to definitivno Rhino 30C.

Imam osecaj da Rhino-Lipo ima vise snage od ostalih.

Izmedju Zippy-ja i Turnigy-ja pre bih birao Zippy.

To mi je bio prvi Lipo i dan danas sam zadovoljan sa njom.
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Top lista za baterije
« Reply #6 on: March 07, 2011, 03:54:37 PM »
Jedno pitanje koje mozda koje i nije za ovu temu ali da ne bih otvarao novu postavicu ga ovde.

Da li moze da se baterija koja je 2s 7.4v(poput ove sa slike http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11918) rastavi u dve od po 3.7v?
Ako ne moze, da li se onda moze koristiti prikljucak za balanser kao prikljucak za bateriju? (- je za obe celije isti samo sto bi se crvena ili plava koristile kao +)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Top lista za baterije
« Reply #7 on: March 07, 2011, 04:13:06 PM »
Jedno pitanje koje mozda koje i nije za ovu temu ali da ne bih otvarao novu postavicu ga ovde.

Da li moze da se baterija koja je 2s 7.4v(poput ove sa slike http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11918) rastavi u dve od po 3.7v?
Ako ne moze, da li se onda moze koristiti prikljucak za balanser kao prikljucak za bateriju? (- je za obe celije isti samo sto bi se crvena ili plava koristile kao +)
U principu je mozes rastaviti ali ako znas sta radis.
Ako koristis balance plug i praznis odvojeno celije, moras obavezno posle da ih balansiras pri punjenju (ako planiras da koristis bateriju kao 2s u buducnosti), i verovatno ces imati  situaciju da se pri upotrebi baterije kao 2s celije ne prazne obe na isti nacin, tj. nestabilan pack.
 
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Top lista za baterije
« Reply #8 on: March 07, 2011, 04:15:32 PM »
Sta god da radis , moras biti jako pazljiv. Ako napravis kratak spoj ne gine ti omanji pozar.
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Top lista za baterije
« Reply #9 on: March 07, 2011, 04:34:01 PM »
Hvala na brzom odgovoru.
Potrebna mi je samo 3.7v. za lemilicu, pa je mi je i potrebna ovakva baterija koja ima mogucnost brzog praznjenja. Fabricki lemilica je bila na 3.7v 20c bateriji ali se vremenom baterija sjb.ala.

A sto se tice rada, jako sam pazljiv.

hvala jos jednom.