Author Topic: Potrebna pomoc oko nitro goriva  (Read 19107 times)

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Potrebna pomoc oko nitro goriva
« on: February 28, 2011, 01:03:36 AM »
Imam neki autic i koristim neko Tornado gorivi u limenoj kutiji 20% nitra ima Nemam pojma koliko ima ulja .........
Da li smem jos jedno 5% ricinusa da dodam u to gorivo da bolje podmazuje motor ili to ne sme da se radi??????

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #1 on: February 28, 2011, 01:33:01 AM »
http://www.tornado-products.com/car/off-road/model-engine-fuel-off-road-20.html

ovo gorivo koristim

Ako mi neko moze pomoci da li da sipam neko sintetucko ulje i koje - Motul????

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #2 on: February 28, 2011, 07:00:18 AM »
ne sipaj nista to gorivo ima tacno koliko treba ulja, ali ako hoces da sipas ili pravis sam gorivo sipas   motul micro 2t

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #3 on: February 28, 2011, 03:55:26 PM »
sve je to vec zbuckano u proporciji koja treba da bude, tako da nista ne diraj samo sipaj i vozi... :)

Offline azoran

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 122
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #4 on: May 25, 2011, 02:12:30 PM »
Ja sam muckao kuci gorivo sa "domacim" sirovinama i nisam primetio neku bitnu razliku u odnosu na kupovno,sem boje.A koristio sam sledecu proporciju 75% metanola,10% ricinusa,10 posto sintetickog motulovog ulja i 5% nitro metana.Komsija Zeljko koji se inace ranije bavio voznjom glisera je imao pravu litarsku menzuru i neke ostatke nitro metana tako da smo se drzali vec poznate formule za smesu.A probacu da napravim samo smesu od metanola i ricinusa pa cu da vidim kako sagoreva u motoru (work)

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #5 on: May 25, 2011, 08:26:41 PM »
Mislim da je Bigneda upravu jer to motulovo Micro 2t je sinteticko ulje za benzinske modele a ne nitro. Ja ga koristim za mog benzinca. Sto se tice Tornado goriva to je odlicno gorivo i mislim da ima nesto vise sastojaka sem nitra i da dodavnjem ulja ces samo pogorsati kvalitet a neces dobiti nista. Po pravilu ako gorivo ima vise % nitra treba da odvrnes HSN (hi speed needle) sraf radi boljeg podmazivanja. To je moje misljenje.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #6 on: May 25, 2011, 08:34:41 PM »
cena po litri ?

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #7 on: May 25, 2011, 09:09:26 PM »
Mislim da je Bigneda upravu jer to motulovo Micro 2t je sinteticko ulje za benzinske modele a ne nitro. Ja ga koristim za mog benzinca.

hmm  mmmm mmmm mmmm
Motul Micro 2T ulje je za GLOW MOTORE!!  I to je vrhunsko sinteticko ulje! Ako koristis neko sinteticko ulje koje je za benzinske motore, sumnjam da ces moci da ga smuckas sa metilom!!!! Probalo je nas vise da to uradi i niko se od nas nije proslavio sa tom rabotom.
Interesantno je da recimo Zenoah prodaje sintetiku za koju kaze da ide i za glow i za benzinske motore!

Jos jednom, Motul Micro2T = glow (alkohol - nitro) motori!!!

Offline azoran

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 122
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #8 on: May 26, 2011, 07:26:58 AM »
Evo ovako metanol  400 din litar,ricinus 240 din 100ml,sintetiku i nitro je imao komsija,ali kada se pogledaju cene za zadnje dve stavke po oglasima i u radnji gorivo smesano kuci ispadne mnogo skuplje nego isto kupiti vec gotovo.

Offline sarkecca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #9 on: May 26, 2011, 01:13:38 PM »
 (<--)
A sto ne probas (ima u svakoj apoteci) farmaceuscki akohol i ricinus. Isto je mesanje 80% - 20%.
Ja iskreno nisam probao ali znam par njih da lete uspesno 100%. Ali ovih dana cu probati pa javljam. pozzz

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #10 on: May 26, 2011, 01:41:31 PM »
 
     U apotekama se prodaje  ETIL alkohol  a ne METIL alkohol koji je potreban
     za mesavinu koju koriste Glow motori (nene).
     Pozdrav od Radovana

Offline sarkecca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #11 on: May 26, 2011, 02:20:45 PM »
 (<--)
Radovane ovo je nema veze sa etil ili metil alkoholom. Ovo je farmaceotcki alkohol.
Ali za svaki slucaj raspitacu se malo bolje pa cu vas obavestiti. Pozzz

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #12 on: May 26, 2011, 04:39:35 PM »

  Mislim da je dobro da se raspitas tacno  o kakvom se alkoholu radi pre no sto ga budes koristio za svoj motor,
  da ne ostetis motor upotrebom pogresnog goriva. Inace  METYL alkohol ili kako ga neki zovu i metanol
se koristi kao osnova za gorivo Glow motora.Postoje glow motori, OS max ih proizvodi koji rade na Etil alkohol.
Pozdrav od Radovana

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #13 on: May 26, 2011, 05:01:45 PM »

        Danijele, tornado  gorivo sadrzi 16.5% sintetickog ulja odlicno je gorivo i ja ga koristim.
    Savetujem ti da procitas fabricko uputstvo za svoj motor i ako tamo pise da za tvoj motor
    preporucuju gorivo u kome je 20% ulja, tada mozes da dodas jos 4.5-5.0% ricinusovog ulja.
    Za svoje Saito motore ja upravo tako radim i sve je u najboljem redu.
     Sto se tice metil alkohola i ricinusovog ulja ako je to nekome potrebno moze ga kupiti
   u firmi : "Termohemija" tel:011/329 1507, krajem prosle  godine je  cena bila, 144 din litar
   metil alkohola i 552 dinara ricinusovo  ulje.Najbolje  je da pozovete i dobijete informaciju
   o uslovima  kupovine.
   Pozdrav od Radovana

Offline sarkecca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #14 on: May 26, 2011, 08:05:48 PM »
 (<--)
Bravo Radovane te informacije sam trazio danima i niko nije hteo da kaze.
Sad i mi pocetnici mozemo da mesamo.
Ja sam imao taj autic isao odlicno sa 80% metanola i 20% ricinusovog ulja.