Author Topic: Prepravka glave glow motora sa vodenog na vazdusno hladjenje  (Read 10883 times)

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Prepravka glave glow motora sa vodenog na vazdusno hladjenje
« Reply #15 on: December 24, 2011, 08:54:37 PM »
Ja i moja firma smo uvek na raspolaganju za takve poslove,mozda nekada necu moci da zavrsim bas isti dan ali cu se uvek truditi da to bude u nekom korektnom roku.Imam prilicno precizne masine pa mogu da napravim od celicnog prstena=hilzne do caure za veliku pesnicu na klipnjaci,novu bolcnu za klip ako se pojelo sediste bolcne klipa i jos mnogo toga.Ono sto sam vec provereno pravio je vadjenje hilzne i dorada iste te hilzne,potapanje hilzne i honovanje iste ako su motori bez karike,pravljenje adekvatne tolerancije izmedju klipa i hilzne itd.Ako su sa karikom to je malo teze ali je izvodljivo.Naravno izrada jedne hilzne nije jeftina ali sama reparacija nije skupa ako je izvodljivo uraditi.
« Last Edit: December 24, 2011, 10:46:40 PM by scirocco »

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Prepravka glave glow motora sa vodenog na vazdusno hladjenje
« Reply #16 on: December 24, 2011, 11:36:32 PM »
Odlicno, saradnja u najavi :)

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Prepravka glave glow motora sa vodenog na vazdusno hladjenje
« Reply #17 on: December 25, 2011, 12:03:43 PM »
Sta bude trebalo da se napravi ti me kontaktiraj,mozes me uvek naci na 064 29 62 788 ILIJA.

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Prepravka glave glow motora sa vodenog na vazdusno hladjenje
« Reply #18 on: December 29, 2011, 11:34:40 PM »
Evo novih momenata u radovima na navedenom glow motoru,naime zavrsen je veliki deo poklopca glave motora pa evo par slika kako to izgleda:

Na prvoj slici je glavni inzenjer u nasem servisu,on je to sve zamislio i proracunao ja sam samo preneo na metal













Ostalo je samo da se na glodalici probuse rupe za safove i da se upuste rupe za glave od safova.
Cim taj posao bude obavljen bice i neki video kako to sve radi....