Author Topic: da li je crko accucell 6 ?  (Read 9381 times)

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: da li je crko accucell 6 ?
« Reply #15 on: March 12, 2012, 05:37:32 PM »
po svemu sudeći pokušavaš da puniš baterije jačom strujom od one koju  taj IBM ispravljač može da da. kojom amperažom puniš baterije?

izgleda da sam tu zeznuo, adapter je 4,5A a ja sam na punjacu stelovao na 5,3 i 6,0 (ako na to mislis)!?

Da, mislio je na to, a to ti je i u postu #5 već savetovao sa 3A !
Ništa ne boli da probaš:
 LiPo   2S    3000mA (3A)
Javi šta se dešava, pa otom potom.

izvinjavam se gatiju, nisam ga razumeo zbunio me je s ono u zagradi :sljus.
ma, probao sam ja to danas sa baterjom 2s 1.0 evo i sad i s ovu kombinaciju ali nista, na displeju poruka "input vol err"sa adapterom koji puni bez problema 3s, ali 2s ne...a onaj IBM ni 2s ni 3s (nene)
ipak sam izgleda sredio i adapter i i punjenje za2s...

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: da li je crko accucell 6 ?
« Reply #16 on: March 12, 2012, 06:22:47 PM »
***Tu nisu čista posla...***
Nisi mi jasan sa porukama na displeju !
Poruka "over voltage" bukvalno znači "prekoračenje napona" i nije vezana za struju punjenja !
Poruka "input vol err" se odnosi na ispravljač, ali može i na ulaz u samom punjaču...
Poruka "break down" je malo kompleksnije prirode, već sam je opisao...
Da si iz Beograda, mogao bi da doneseš do mene i da rešimo problem, ovako, probaj prvo ovo; Da isključimo neke banalne stvari, prikači punjač na napunjen akumulator od kola.
Ako si siguran da je dobro podešavanje, a on i dalje isto radi, snađi se za transport do mene i od mene - popravku častim !
Ako akumulator reši misteriju, kupi pošten ispravljač, a ove postojeće...

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: da li je crko accucell 6 ?
« Reply #17 on: March 12, 2012, 07:02:36 PM »
***Tu nisu čista posla...***
Nisi mi jasan sa porukama na displeju !
Poruka "over voltage" bukvalno znači "prekoračenje napona" i nije vezana za struju punjenja !
Poruka "input vol err" se odnosi na ispravljač, ali može i na ulaz u samom punjaču...
Poruka "break down" je malo kompleksnije prirode, već sam je opisao...
Da si iz Beograda, mogao bi da doneseš do mene i da rešimo problem, ovako, probaj prvo ovo; Da isključimo neke banalne stvari, prikači punjač na napunjen akumulator od kola.
Ako si siguran da je dobro podešavanje, a on i dalje isto radi, snađi se za transport do mene i od mene - popravku častim !
Ako akumulator reši misteriju, kupi pošten ispravljač, a ove postojeće...

Pozdrav
Miša

-aj da pokusam da budem jasniji. sinoc tokom punjenja sa IBM-om dobio sam poruku a i sad kad ukljucim taj adapter dobijam istu poruku "break down" , ne puni ni 2s ni 3s.

-na auto kad ukljucim punjenje na 2s dobijem poruku "over voltage". dok 3s puni normalno (jutros sam probao 3s pa sam se obradovao kad je radila , ali sam kasnije probao 2s i video da ne radi)

-a na jedan rezervni adapter  sa 2s(koji je slabiji ) dobijam poruku "input vol err" ali  i on puni 3s normalno.
 moj zakljucak (laika) je da je IBM adapter otiso u aut a i nesto kod punjaca vezano za 2s, jer punjenje 3s radi normalno (osim sa IBM)...!??
 
pozdrav miso
« Last Edit: March 12, 2012, 07:04:28 PM by sman »

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: da li je crko accucell 6 ?
« Reply #18 on: March 12, 2012, 07:28:13 PM »
Šta da ti kažem, ponuda i dalje važi.
#FFCC00

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: da li je crko accucell 6 ?
« Reply #19 on: March 18, 2012, 08:18:10 AM »
hvala misi i ostalim clanovima koji su pokusali da pomognu, ipak je  "crko" accuceell 6 ...
pozdrav

Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: da li je crko accucell 6 ?
« Reply #20 on: March 29, 2012, 11:23:02 PM »
Accucell je cudo ... meni je crkao sam od sebe ... privezan je bio na pretvarac na 13.8V , bez prikacene baterije  , nestalo je struje , i kad je dosla upalio je neku blokadu od prenapona ili sta vec , kratko prespojio ispravljac od 20A , i naravno zadimio celu kucu  ( dok sam ja  bio napolju )  ...

Sledeci koji sam nabavio , iznutra nije ni nalik onom prvom ... prvi ima crvenu plocu , ovaj drugi ima zutu , razlikuje se i oklop , vise ne zna covek sta je pravo a sta falsifikat ...
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: da li je crko accucell 6 ?
« Reply #21 on: July 24, 2012, 09:17:52 PM »
kako kalibrisati accuacell 6 ? Odradio sam po upustvu ali nece da mi izbaci meni za kalibrisanje. Pritisnem zajedno OK i - dugme i upalim ali izbaci mi meni kao da puni? U cemu je problem?

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: da li je crko accucell 6 ?
« Reply #22 on: July 24, 2012, 11:25:10 PM »
kako kalibrisati accuacell 6 ? Odradio sam po upustvu ali nece da mi izbaci meni za kalibrisanje. Pritisnem zajedno OK i - dugme i upalim ali izbaci mi meni kao da puni? U cemu je problem?

Imas 4 sata i 40 min. provedenih na forumu i naravno da nisi nasao odgovor na tvoje pitanje,moras malo vise da se potrudis.
Na ovom forumu ces naci skoro sve odgovore na tvoja moguca pitanja kao pocetnik,samo trazi,pre nego sto pitas...
Tako i ovo sto si pitao vec ima na forumu... http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,5851.0.html
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: da li je crko accucell 6 ?
« Reply #23 on: July 24, 2012, 11:35:47 PM »
Ja sam  napisao, da sam uradio po uputstvu, kao sto je obrazlozeno u video snimu( u tvom postu) ali da ne dobijam meni za kalibraciju. Sramota nije pitati, sramota je ne znati a praviti se da znas !