Author Topic: problem kod baterije voltaza po celiji  (Read 3268 times)

Offline mita22

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
problem kod baterije voltaza po celiji
« on: March 29, 2012, 09:34:55 PM »
imam bateriju 5000ma 3s ,stavio sam da je punim na neki relijev punjac na 220v sa balanserom za 2s i 3s  punio je celu noc stavio na auto i krenuo da vozim al auto nece da ide a esc blinka da je prazna baterija mmmm.bateriju sam stavio na drugi punjac koji pokazuje napon po celiji i problem,prva celija 4,19,druga 4,18 a treca 3,32 (:sok:).probao sam da je stavom da se puni ali nece samo krene i odma napise da je puna baterija i prestane da puni,probao sam da je stavim i na praznjenje ali odma se iskljuci 4e .dali neko zna kako da napunim ili da ispraznim bateriju da sve tri celije budu priblizne voltaze.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: problem kod baterije voltaza po celiji
« Reply #1 on: March 29, 2012, 09:40:33 PM »
Na kom si punjacu punio?

Ovo je ogromna razlika u voltazi na celijama. Jedino ti ostaje da probas da ovu trecu dopunis posebno, ali je za to potrebno i znanje i oprema, a koliko vidim ti barem jedno od ta dva nemas (bez ljutnje).

Ili ti je jedna celija vec crkla pa se zato nije napunila kako treba ili ti je neispravan punjac kojim si punio.

poz
Veljko

Offline mita22

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: problem kod baterije voltaza po celiji
« Reply #2 on: March 29, 2012, 10:22:03 PM »
izgleda da mi je crko punjac na koji sam punio bateriju(onaj na 220v rely) , a probao sam da ga punim na( imax-b6)punjacu ,stavio sam bateriju na  balans punjenje i uspeo sam da  malo dopunim celiju (prva 4,20,druga 4,20 treca3,92) ali kada stavim da se puni punjac smanji struju na 0,1a  pa mi ovakvo dopunjavanje ove celije traje dugo sa 3,30 na 3,90 punila se 7 sati (baterija se negreje), a zadnjih tri sata punjenja stoji na isto 3.92 ,a punjac puni sa 0,1a pa pokaze da puni sa 0,0a pa 0,2a ali ne povecava voltazu trece celije a dole desno sto pise koliko mili ampera je punjac ubacio u bateriju se povecava sad je na 256ma  za tri sata . pa interesuje dali mozda ima laksi nacin. (res)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: problem kod baterije voltaza po celiji
« Reply #3 on: March 29, 2012, 11:44:25 PM »
Probaj da malo praznis bateriju na punjacu sa 1C i  tako sto ces stalno pratiti napon na celijama. Prazni sve dok ti napon na najsalbijoj celiji ne dodje do 3,2V. Onda ponovo puni. Posle par ciklusa mozda i uspe da se oporavi, jedino sto moras da budes stalno uz bateriju dok se sve to dogadja, nikako je ne ostavljaj samu, a najpametnije je da sve to radis na otvorenom prostoru!

poz
Veljko

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: problem kod baterije voltaza po celiji
« Reply #4 on: March 30, 2012, 01:27:16 AM »
Prvi punjač ti je očigledno neispravan. Ne razmišljaj što i zašto, reši ga se pod hitno...
Bateriju ostavi da se puni na balans modu i struja od 0,1A je sasvim OK. Ne budi nestrpljiv i ne pokušavaj ništa "na silu". Sasvim lepo se oporavlja i verovatno će se i oporaviti. Balans mod radi malo drugačije od normalnog punjenja i traje mnogo duže. U tvom slučaju, će trebati oko 48 sati a možda i više.
ZNAČI, NASTAVI SA PUNJENJEM U BALANS MODU SVE DOK SE PUNJAČ NE ISKLJUČI SAM.
Još jedna korisna informacija za sve;
U ovom modu, punjač non-stop puni naizmenično, ćeliju po ćeliju. Ćelije koje su pune, on i dalje proverava i zato imaš, s vremena na vreme, pokazivanje displeja 0,0A...

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline mita22

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: problem kod baterije voltaza po celiji
« Reply #5 on: March 30, 2012, 01:36:43 PM »
hvala na savetima (res) javicu kad zavrsim sa punjenjem sta sam uradio