Author Topic: Repni rotor radi nekontrolisano  (Read 22302 times)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1695
Repni rotor radi nekontrolisano
« on: March 21, 2014, 07:24:54 PM »
Pre neki dan su mi stigle nove baterije,i ja reko ajde malo da se igram,kad,oces.  :sljus ... repni motor kad kad sam da pun obrtaj i onda pocne heli da rotira oko svoje ose.Zamenio sam mu repni motor,medjutim isto se desava,sto znaci da nije do motora.
Sta to moze da bude. Evo o kom se heliju radi

http://www.banggood.com/New-Original-Packaging-WLtoys-V911-2_4GHz-4CH-RC-Helicopter-With-Gyro-p-72424.html  mmmm

Uzgred,koja je razlika izmedju ova dva helija,osim u ceni...

http://www.banggood.com/WLtoys-V911-pro-V911-V2-2_4G-4CH-RC-Helicopter-BNF-p-87454.html
http://www.banggood.com/Wholesale-Replacement-WLtoys-V911-2_4GHz-4CH-RC-Helicopter-BNF-New-Plug-Version-p-39473.html
« Last Edit: March 21, 2014, 07:35:56 PM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline brumo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
    • Be free in your desires, night games.
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #1 on: March 22, 2014, 06:46:28 AM »
MOZES LI POSTAVITI NEKI VIDEO DA VIDIMO??
I RECI KOJE BATERIJE SU U PITANJU 120,150 ILI 200 MILIAMPERA?!
TU IMAS SVE NAPISANO STA JE RAZLIKA:http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2006437
« Last Edit: March 22, 2014, 06:51:13 AM by brumo »

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1695
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #2 on: March 23, 2014, 08:52:00 PM »
brumo.... baterije su 130 mah i bas bi voleo da mi objasnis kakve to veze ima,a evo ti i snimka koji ti nista bolje ne pokazuje od onog sto sam rekao.

 
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline brumo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
    • Be free in your desires, night games.
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #3 on: March 24, 2014, 05:00:42 AM »
JESI PROBAO SKINUTI PROPELEL SA REPNOG MOTORA MOZDA JE DLAKU ILI NESTO POKUPIO BAREM MENI TAKO SE CINI! mmmm
KAD SI LEMIO NISI SLUCAJNO ZICE POMESAO ILI DA LI SE SECAS KADA TI SE JAVIO PRVI PUT OVAJ PROBLEM?!
A BATERIJE ZATO SAM PITAO JER KOD 200MAH ZNA U POCETKU KADA JE FUL BATERIJA I NA PUN GASU POLECES DA SE VRTI KO LUD!
« Last Edit: March 24, 2014, 05:08:47 AM by brumo »

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #4 on: March 24, 2014, 02:23:48 PM »
Probaj yadnji propeler da nisi okrenuo naopako i meni se desavalo samo sam ga okrenuo i prestalo je....

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1695
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #5 on: March 24, 2014, 02:53:00 PM »
Kada sam postavio ovaj post,mislio sam da ce ozbiljni ljudi da se jave  :sljus al...ajde da vam odgovorim.
Procitajte oboica lepo polako ,problem koji sam postavio.
Jasno pise da repni rotor kad kad dobije pun obrtaj i tada je normalno da vrti heli oko svoje ose,da ima dlaku,on bi radio sporije ,brumo  :sljus pominjes da kad sam lemio da nisam pomesao zice,a jasno pise da je prvobitni motor isto to radio  :sljus  Jos ja budala mu snimam klip.  :sljus

Radisa...jedino duhovi ako mi nisu na onom predhodnom motoru okrenuli propeler  :hehe

Ljudi,vi vredjate moju inteligenciju  :hehe

Za vas dvojicu vazi...procitajte u buduce pazljivo kad neko postavi post a ne da lupate bez veze.   (kush)  :sljus 
« Last Edit: March 24, 2014, 02:57:29 PM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #6 on: March 25, 2014, 05:22:26 PM »
Nemoj puno da se ljutis, ali recenice:
"kad kad sam da pun obrtaj i onda pocne heli da rotira oko svoje ose" i
"Jasno pise da repni rotor kad kad dobije pun obrtaj i tada je normalno da vrti heli oko svoje ose..."
ne znace ama bas nista.

Kako si postavio pitanje, dobro si ikakve odgovore dobio.

Ako si mislio da kazes
"kao da sam (helikopter) da pun gas/obrtaje (na repnom rotoru) i onda pocne heli da rotira oko svoje ose (u smeru kazaljke na satu)" onda moze biti (Unapred se izvinjavam na sugestijama koje mogu biti okarakterisane kao atak na inteligenciju i lupanje bez veze. Dodatno se izvinjavam jer nisam od onih iskusnijih):
- ovi helikopteri (kao i mcpx) ne smeju da budu trimovani sa stanice pre poletanja. Proveri da nisi trimovao, pa heli sada stalno koriguje.
- problem sa stabilizacijom (ima stalno input kao da ga vetar zanosi u levo/CCW)
- crko mosfet (ili cime vec kontrolise kojom brzinom ce repni rotor da se vrti)

Ako vrti u smeru suprotno od kazaljke na satu konstantno i/ili povremeno - moze biti los kontakt/losa zica izmedju repnog motora i maticne ploce.

Nekontrolisano okretanje oko ose se moze traziti i u slabom/povremeno losem kontaktu baterije i maticne ploce. Sistem stabilizacije jednostavno poludi od oscilacija napona i pikova. Manje verovatno ako stalno vrti u istom smeru i bez prekida kao na snimku.

Offline brumo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
    • Be free in your desires, night games.
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #7 on: March 25, 2014, 07:57:42 PM »
 :)aplauz  :)aplauz  :)aplauz

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1695
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #8 on: March 25, 2014, 11:11:07 PM »
JLZ   mmmm. ma kako se zvao,sad vidim da si iz bg a ,pa zato i ne razumes ovaj nas narodni jezik.Sad cu da ti pojasnim.Kad,kad,znaci PONEKAD.
Ako si hteo da mi drzis predavanje o knjizevnosti,ja bi te molio da to ucinis preko PP ,a ne ovako da me postidis pred svima  :hehe
Sreca pa imamo tako pametne na forumu da nas opomenu kad ne pricamo beogradski  (kush)
citat. Kako si postavio pitanje, dobro si ikakve odgovore dobio.
Od tebe mi ne treba ni ovakav odgovor.
Zato te molim u buduce preskoci moje postove
Hvala.
Na ovom forumu je definitivno problem taj da se obicno javljaju ljudi koji veze nemaju vec zele ne znam ni ja sta ,verovatno da naprave dovoljno postova za rubriku oglasa,posto ih imaju desetak.  (kush).

Ajmo helikopterasi sa iskustvom,da vas cujem  ;namig
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #9 on: March 25, 2014, 11:40:00 PM »
Oprosti mi. Ja sam mislio da je problem sa tim helikopterom...

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1695
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #10 on: March 26, 2014, 02:05:33 PM »
Oprosti mi. Ja sam mislio da je problem sa tim helikopterom...

Ma neeeeeeeeeee. problem je u tebi,a lepo sam te zamolio da preskocis moje postove.

Molim moderatore da izbrisu ceo topik,jer niko iz ovog nece nista pametno da nauci,sto je i svrha foruma,vec ce samo da se nacita budalastina.
A lepo sam postavio naslov da bi ljudi sa slicnim problemom mogli bla bla bla ..........................................
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline brumo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
    • Be free in your desires, night games.
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #11 on: March 26, 2014, 05:42:30 PM »
Stvarno se izvinjavam sto sam tek sad skoro registrovao i samo imam 10 posta na ovome forumu pa ne bi ni trebalo da pisem dok nemam barem 1000 jer dotle sam neozbiljan i nemam veze pa samo onako iz dosade se javljam na postove! 4e
I stvarno ne razumem zasto otvaras topik ako neces ni da malo konkretnije objasnjavas o cemu se radi nego samo navalio da si napisao sta je problem pa niko nije sposoban da resi a ti posle drugog posta vec navalis sto te pitaju bezveze gluposti i sto te gledaju budalom,a niko ni nije spominjao nista slicno!A ako ocekujes de ce ti neko iz vece kategorije i iskusan ko jos nije ni video ovaj heli pomoci da resi tvoj problem onda gresis,a oni koji ih poseduju ili vec su imali pojma nemaju... ")
Barem da sacekas malo mozda ce neko napisati nesto sto bi ti pomogo naprimer nisi ni naveo sta se dogodilo  kad se prvi put javljao sa prvim rotorom pao nesto malo jace udario ili dali se vidi na pcb ploci da je ostecen,koji daljinski koristis njegov ili neki drugi pa mozda sa podesavanjima nije uredu,itd...
Zato treba pitati i odgovarati a ne odma navaliti na nekoga sto je iz BG-a sa sela ili od bilokud! (nene)
I samo da dodam nije mi bilo ni van pameti da ti nanesem dusevni bol ili slicno sto sam te pitao a nisam odmah resio tvoj slucaj! (:sok:)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #12 on: March 26, 2014, 07:19:16 PM »
???
 tema je obrtanje  helija oko svoje ose a ne ko je u pravu a ko nije!!!

Sale ima li stanica koju koristis za heli kanal na gyro nor-rev ako nema po meni je to glavni rotor (osovina proklizavanje pa nema pun broj obrtaja )

1.nista nisi dirao od proslog letenja
2.motor si probao - NIJE
3.elektroniku nisi dirao-NIJE
4.stanicu nisi podesavao -NIJE

po meni ostaje mehanika pretresi ti to

ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #13 on: March 26, 2014, 08:01:04 PM »
mada ne mora biti mehanika evo nadjoh na slicnim masinama slican problem
Nekako sam iskopao na internetu zasto se javlja TBE kod mSRx. Ne sme da se ubaci ni jedan jedini trim na stanici, posebno rudder trim, inace pocinje da kruzi. Kazu da pise i u uputstvu da se ne koriste trimovi, koje ja naravno nisam ni procitao  :big smile Tako da znate sta je, sada stoji u mestu.
ex pseudonijum: sova

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1695
Re: Repni rotor radi nekontrolisano
« Reply #14 on: March 26, 2014, 10:14:12 PM »
???
 

Sale ima li stanica koju koristis za heli kanal na gyro nor-rev ako nema po meni je to glavni rotor (osovina proklizavanje pa nema pun broj obrtaja )



Ova je stanica i nema nikakva podesavanja...http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,10987.0.html
U svakom slucaju hvala,a pogledacu ovo drugo sto si predlozio  ()-()
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK