Author Topic: War bird day - 09. Septembar 2012.  (Read 75583 times)

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #90 on: May 31, 2012, 10:47:55 PM »
Ovo je super ideja.Samo pazite da neprodjete ko Ivan i ja


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #91 on: May 31, 2012, 10:56:47 PM »
Hvala RC Klubu Mala Ivanča i na prijavi, a pogotovo na lepom poklonu - Sopwith Camel-u.

Imamo ideju da posetioci biraju najlepši model manifestacije i eto Vaš poklon bi mogao da ode u ruke pobednika.
Ili da se napravi tombola, pa da neko od učesnika bude "izvučen iz šešira"...
Videćemo još...


Ovim putem želim da se zahvalim i "RC Srbiji" iz Vršca, koji takodje sponzorišu našu manifestaciju...


Veoma sam sretan što su firme koje se bave prodajom robe, delova, modela i opreme, na našim prostorima, našle svoj interes da pomognu u organizaciji naše manifestacije...

Uz današnji sastanak na Čenejskom aerodromu, gde sam od Direktora Aero kluba dobio svu vrstu podrške za organizovanje Warbird Day-a, "RC Srbija" i "RC Klub Mala Ivanča" su mi još više ulepšali dan.

Želim da se u svoje i ime RC Pilot team-a, svima javno zahvalim na saradnji...

Pozdrav

Mirče
« Last Edit: May 31, 2012, 11:57:54 PM by mirce »

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #92 on: June 01, 2012, 09:45:44 AM »
Hteo bih da pozdravim i još jednom pozovem sve Warbird modelare pilote i zaljubljenike na susret koji naše udruženje RC Pilot priprema za septembar.

Pošto ćemo oglasiti događaj u medijima u Novom Sadu, osim hobista očekujemo posetu i od građanstva. Pokušavamo da događaj organizujemo na maksimalno ozbiljan način, tako da to preraste u manifestaciju koja će se ponavljati svake godine.
U planu je takođe i da iskoristimo zainteresovanost različitih gradskih struktura i sponzora i osim Warbird day-a organizujemo i poneko takmičenje ili susret.

Takođe bih da se zahvalim i do sada prijavljenim sponzorima.

U septembru na Čeneju!  (pijemo)


Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #93 on: June 01, 2012, 10:46:25 AM »
Ovo je super ideja.Samo pazite da neprodjete ko Ivan i ja



Jbg, pa super ste na kraju prosli, koliko vidim samo vertikalac !!
Sta je sa drugim avionom, i on sleteo OK?
Ovo sto planiramo trebalo bi da dobro izgleda i dobro zvuci (2 saito.72 i 2x saito1.00)...
Samo, treba sklopiti avione i vezbati.. vezbati... tu je i Krema... iskusan..
Proslog leta smo cesto leteli nas dvojica zajedno, nismo imali nijedan kontakt, ali je bilo bar puta za dlaku, ideja je negde, ako ima sirine da polete sva tri zajedno, B-25 (Krema)... dacemo mu foru 10-tak metara i da se tako i sleti  (yay)


 (:sok:) (:sok:) A ovo... jako !   (:sok:) (:sok:)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #94 on: June 01, 2012, 11:15:45 PM »
Imamo jos jednog prijavljenog za WAR BIRD DAY

Leti za RC Klub Mala Ivanca:
PILOT: Predrag Marinkovic
AVION: SOPWITH CAMEL ARF60 by HANGAR9
MOTOR: Evolution 0.61 Glow
RADIO:  SPEKTRUM DX7

http://images.rcuniverse.com/forum/upfiles/59126/In28141.jpg

evo prijava:

Pozdrav Zajko!

ISkreno me je obradovalo što si napravio ovakav gest sa povoljnijim cenama za warbird-e.

Ideja da letiš sa B25 u pratnji dva aviona je mnogo dobra.I ja sam negde tako razmišljao tipa"kada bi ja znao da letim,napravio bi tako nešto"-dakle za ideju imaš pivo:)

Kao što znaš ja već imam 2 ratne ptice-spita i sopwitha,skoro završena,nedostaju im samo servoi.Praktično ja imam "britance"koje treba da dovršim.Budući da ima 3 meseca  do War bird D day-a saglasan sam sa svim predlozima Upravnog odbora "Mala Ivanča" i prijavljujem se za učešće sa Sopwith Camelom.Zašto baš sa njim?Pa zato što već ima učesnika sa svim ostalim modelima osim Sopwitha.Ako mi podje za rukom da do tada dobro izvežbam letenje,moglo bi da se napravi da lete uporedo dva britanca:Sopwith i Spitfire.

Znači model:Sopwith Camel

Stanica:Spectrum DX7

Učesnik:Predrag Maksimović

Pošto sam ti pre nekih 15-ak dana rekao da mi je sledeća ratna ptica Mitchel-ostajem pri tome,tako da ja uzimam jednog:;)

Čujemo se sutra

Ćao

Pedja



Valjda ce stvarno da plati jedno toceno pivo   (:beer:) ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #95 on: June 02, 2012, 10:19:11 AM »
@altomano video je vec odavno bio okacen na predhodnim stranama.... (fiu)

M. (pijemo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #96 on: June 02, 2012, 11:12:36 AM »
Hvala za prijave, učesnici će biti dodati danas na spisak učesnika na sajtu...

Inače, "pao je dogovor", Sopwith Camel će pripasti nekom sretnom warbird pilotu, koji će biti izvučen iz kapotaža tokom podnevnog šou programa...
Smatramo da je to najpoštenije rešenje, a ovako lepim poklonom možemo da privučemo još više učesnika, koji imaju iste šanse za nagradu.
Nagradu će predati vlasnik firme koja ju je obezbedila...

A ko ne zna, ovo je Sopwith Camel:  http://www.hangar-9.com/Products/Default.aspx?ProdId=HAN4225

Pozdrav

RC Pilot team
« Last Edit: June 02, 2012, 11:22:14 AM by mirce »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #97 on: June 02, 2012, 03:24:01 PM »
Sopwith Camel...


Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #98 on: June 02, 2012, 04:25:17 PM »
Zamolio bih sve drugare da se držimo teme i da eventualne komentare na tuđe postove o tome da li je nešto što je postovano potrebno, dovoljno ili previše prenosimo preko PM-a.
Hvala!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #99 on: June 03, 2012, 12:02:19 AM »
Cio...
Imamo jos jednog ucesnika, normalno letece za zastavu "Male Ivance"posto je nabavio KYOSHO SpitFire size 50 preko nase SUPPORT ponude za WORD BIRD DAY.... Sasa iz Krusevca  (Slavoljub Milenkovic)...
Poslace u UTORAK prijavu kad mu AKS donese avion !!!

Sugerisem, da se pojasni ljudima, ako sam dobro shvatio ovaj skup nije neko takmicenje, nekako vise okupljanje i parada... demonstracija razlicitih "RATNIH PTICA".... Rekao bih, da preovladava razmisljanje, sta cu ja tamo sa nekom malom ratnom pticom na elektro pogon od EPO, ili vec nesto u tom smislu...
Uveren sam da ce biti interesantno da budu pokazane male i velike, replike raznih ratnih aviona na bilo koji pogon i bilo koje velicine .... pa cak i domace izrade, (mislim na neprofesionalnu izradu, da Mirce ne zameri), :notworking ... sto da ne...

A predlazem i da se uvede "NAJSIMPA"avion skupa,  1ee kao kategorija ili pocasno mesto, nesto sto ce po izgledu, izradi, materijalnima i letnim karakteristikama pokupiti simpatije ostalih ucesnika i publike. moze da bude kreativno, ali mora imati karakteristike Ratne Ptice, oblik, oznake itd... Masta cini svasta, mozda se izrodii neka dobra fora, karikatura ili slicno....
Kao kad smo bili klinci, pa se kladimo ko ce da skrati najruzniju ribu  :sljus
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #100 on: June 03, 2012, 12:13:48 AM »
 (yay) (yay) (yay) oo)) oo)) oo))
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #101 on: June 03, 2012, 01:12:12 AM »
Idemooooo, WAR BIRD groznica se siri nasim prostorima. Veoma sam sretan zbog toga !!!!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #102 on: June 03, 2012, 01:30:38 AM »
Warbird Day nije zamišljen kao takmičenje, neko kao skup i druženje. Ali, ne bih da od toga napravimo vašar, nego da se ipak držimo nekih pravila.

Pošto je Warbird Day skup skala i semi skala modela, onda neke "home made" varijante tipa shok fly-eri i sl. neće natupati.
Mogu, u podnevnom, revijalnom programu, da publici pokažemo da postoje i takve kategorije.

Želimo da modeli ipak budu, koliko god je to moguće za naše uslove, kopije pravih warbird aviona.   
Nije problem da je model od stiropora, elektro, mali, ali mora da postoji neka donja granica...
Samim tim, vremenom će se podizati kvalitet manifestacije i probaćemo da i modelare koji trenutno nemaju adekvatne modele, privolimo da ih kupe ili naprave, pa da i oni da učestvuju.
Ovo nije Top Gun ili slično takmičenje, gde klasični ARF modeli ne mogu nastupati, svesni smo naše situacije, ali nećemo zbog toga da pustimo bilo kakve modele, samo da bi nas bilo više.

Prijatno sam iznenadjen i ovolikim brojem učesnika, a nadam se da će se broj još dosta povećati sa modelarima iz inostranstva.

Što se tiče nekog takmičarskog dela, bilo je predlog da se bira najlepši model skupa, ali stvar je trenutno malo "zapela" kod pitanja ko da glasa za takav model, učesnici ili publika.
Najveći problem je kako obezbediti fer i kontrolisano glasanje.
Recimo, kad bi postojale ulaznice, na poledjini svake bi se mogao napisati broj modela. Ali, ulaznica nema...
Za "glasačke listiće" problem je ko da ih deli, ko da ih skuplja, treba dvoje - troje ljudi da to rade...

Ako imate neki konstruktivni predlog, slažemo se da ga "demokratski" usvojimo.
Naravno predlozi važe i za neke druge izborne kategorije, iako su takve stvari pomalo "škakljive". Ne bi voleli da posle bude nekih "nesporazuma" i da se manifestacija koja je prvenstveno smišljena kao druženje u opuštajućoj atmosferi, pretvori u prepucavanje čiji je lepši, veći, duži...

Zato smo sve to za sada stavili "na led".
Ali kako rekoh, možemo saslušati sve predloge, pa ko zna... 
 
Pozdrav

RC Pilot team

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #103 on: June 03, 2012, 05:03:56 PM »
Warbird Day nije zamišljen kao takmičenje, neko kao skup i druženje. Ali, ne bih da od toga napravimo vašar, nego da se ipak držimo nekih pravila.

Pošto je Warbird Day skup skala i semi skala modela, onda neke "home made" varijante tipa shok fly-eri i sl. neće natupati.
Mogu, u podnevnom, revijalnom programu, da publici pokažemo da postoje i takve kategorije.


U potpunosti se slazem sa gore navedenim. Za ovaj , prvi skup, mislim da ne bi trebalo biti nekog preteranog takmicarskog duha,
vec da treba insistirati na upoznavanju ljudi sa ovim prelepim hobijem. Kada nekom pomenete da Vam je hobi RC avioni prvi utisak
je da ste mator covek koji jos nije odrastao. Medjutim mislim da bi cilj ovog skupa trebalo ca prevaziidje igracke i da se bazira na
iole ozbiljnijim modelima (tzv semi scala). Naravno da ne bi trebalo zabraniti i ljudima sa manjim avionima da lete, ali da bi prvenstvo
trebalo da imaju oni modelari koji dodju (pogotovo iz inostranstva) i koji ce leteti ozbiljnije, kubikaznije modele kao i dzetove.
Videcemo kako ce se ove kategorije razvijati, mada po svoj prilici vec postoji podosta skupih i atraktivnih modela .
Naravno da za nase uslove treba dopustiti letenje i ARF modelima ali bi mozda trebalo uvesti da se u nekom oficijelnom delu mogu,
recimo, pojaviti i leteti modeli klase 0.60 pa na gore. Sve ostalo u popodnevnom/vecernjem  ili vec nekom za te modele odredjenom programu.
Da se razumemo, ja ne moram leteti taj dan, i neka leti bilo koji park flayer warbird umesto toga, ali mislim da bi zbog neke ozbiljnosti manifestacije,
ako planiramo da skup preraste u neko ozbiljnije takmicenje, morali dozvoliti da modeli, kojima treba i podosta vremena za pripremu, start,
a i za letenje kao i da mogu da polete bar jednom pre i jednom popodne. Takvih modela ima bar 15-20 (nasih + ako dodje jos neko sa strane). Dakle ako svakom treba 15 min
za start, poletanje, letenje i sletanje, ode 5 sati. Plus egzibicije koje ce izvoditi akrobatski avioni, helikopteri i jedrilice. Trebalo bi napraviti satnicu
da se unapred zna ko kada leti (ne modeli vec vrste modela). Bar ove godine. A za iducu godinu se moze napraviti paralelno Warbird skup scala i semi scala modela
podeljen na kategorije do 0.60 i preko 0.60.   

Takodje kao sto je Bane napomenuo, mislim da nije u redu (uz svo duzno postovanje sponzorstvara koje pojedine firme nude) da se firme samostalno reklamiraju u
ovom topiku vezanom za samu  organizaciju vec je to duznost organizatora da ih reklamira prema nekom njihovom dogovoru.

Na kraju, da ne davim, moj zakljucak je da je bolje zrtvovati masovnost zarad ozbiljnosti. Mislim da ce to na duze staze imati vise efekta.


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: War bird day - 09. Septembar 2012.
« Reply #104 on: June 03, 2012, 06:06:43 PM »
Quote
Jel ovako nesto prihvatljivo u nekom delu skupa ?
Da, u delu kada će se odvijati prava bitka za komad trake. Svaki navedeni model je rođen za to, a pogotovo Curtis P40.