Author Topic: Auspusi za benzince  (Read 5376 times)

Offline Punto Abarth

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 76
Auspusi za benzince
« on: March 29, 2012, 04:48:33 PM »
pozdrav, slabo naroda vozi modele sa benzinskim motorima, ali svejedno da pitam

kakva su vam iskustva sa auspusima i da li je moguce napraviti neku diy varijantu? Jaci modeli gotovih auspuha kostaju skoro kao pola mog kompletnog modela automobila.

interesuju me auspusi za motore oko 25 ccm (moj je 28 ccm)
koliko god da ga istreses, zadnja kap mora pasti u gace

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Auspusi za benzince
« Reply #1 on: March 29, 2012, 09:09:55 PM »
Auspuh na 2 taktnom motoru je jako bitan i potrebno je i znanje i iskustvo da se napravi kako treba. I ne samo to, sa auspuhom mozes da promenis i karakteristiku motora, da li ce imati vise snage na niskim, srednjim ili visokim obrtajima pa shodno tome treba pravilno prilagoditi i karburaciju.

Ako krenes u neku diy varijantu bez toga da znas tacno sta radis moze da se desi da samo pokvaris performanse. Generalno mislim da ti ne treba i da samo bacas pare, jer ne postoji staza i trka gde bi to sto radis doslo do izrazaja.

poz
Veljko

Offline Punto Abarth

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 76
Re: Auspusi za benzince
« Reply #2 on: March 30, 2012, 09:43:52 AM »
sto se tice tvog odgovora, (bez uvrede), genericki je. Sto nije lose, citace ovo neko i mnogo manje upucen u motore SUS.

Principi funkcionisanja i projektovanja su dostupni svima, pamet koja je potrebna da se materija shvati nije silna.

Ono sto ni teoretski ni prakticno nije dostupno svima je sama izrada. Varenje deo po deo, hidroformiranje ili nesto deseto - to je ono na sta sam ciljao i sta me interesuje.

Nikako se ne bih slozio da ne postoji "staza i trka" gde bi sve to doslo do izrazaja. Fino projektovan i izradjen auspuh je nebo i zemlja u odnosu na stock varijantu i dolazi do izrazaja bilo kad i bilo gde.


mmmm bilo bi lepo da se jos neko ukljuci
koliko god da ga istreses, zadnja kap mora pasti u gace

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Auspusi za benzince
« Reply #3 on: March 30, 2012, 11:10:58 AM »
OK, po tvom odgovoru se vidi da znas sta hoces i da si spreman da se time pozabavis.

Cena koja je na netu za odredjene sisteme nije slucajna, jer to napraviti da valja ne ume svako.

poz
Veljko

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Auspusi za benzince
« Reply #4 on: March 30, 2012, 04:21:58 PM »
Незнам за ауте али ја за мои 50cc купио сам ауспух за 14usd. Сигурно може за се наџе и за ауте по нету.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline nenad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: Auspusi za benzince
« Reply #5 on: March 30, 2012, 09:46:54 PM »
Poz. Svima,

Ja imam plan (format PDF) kako napraviti auspuh, objasnjenje je na francuskom ali vemo prosto.
Jedino neznam kako to postaviti ovde.
Zainteresovan moze da mi se javi na PM pa ce da se nadje solucija.
Nenad A+

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293

Offline Ivan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Auspusi za benzince
« Reply #7 on: March 31, 2012, 12:14:07 AM »
mozes li mi poslati na mail
i.jeremic@dvor.rs

Hvala,poz,I

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Auspusi za benzince
« Reply #8 on: March 31, 2012, 01:00:07 AM »
Standardni fabricki su uglavnom stelovani da pokriju najveci deo primene, nesto drugacije ima smisla praviti ako za tim postoji potreba ili zelja ;)

Iz mog licnog iskustva jeftinije mi je bilo da kupim gotov (nov ili polovan) nego da gubim vreme i novac u izradi neceg slicnog. Vec je to gomila strucnjaka izgustirala uzduz i popreko samo treba odabrati sta ti je potrebno i 'pazariti' ;)

Offline Punto Abarth

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 76
Re: Auspusi za benzince
« Reply #9 on: March 31, 2012, 09:22:04 AM »
Poz. Svima,

Ja imam plan (format PDF) kako napraviti auspuh, objasnjenje je na francuskom ali vemo prosto.
Jedino neznam kako to postaviti ovde.
Zainteresovan moze da mi se javi na PM pa ce da se nadje solucija.
Nenad A+

mozes na pp, a mozes taj fajl da upload-ujes i na neki od file sharing sajtova. Pa svako sebi da skida
koliko god da ga istreses, zadnja kap mora pasti u gace

Offline nenad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: Auspusi za benzince
« Reply #10 on: March 31, 2012, 09:31:06 AM »
Poslao sam plan IVANU
Nenad A+