Author Topic: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu  (Read 103170 times)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #120 on: April 13, 2013, 01:27:17 PM »
Odlicno odradjen nosac.Da li koristis kontroler alexmos ili neki drugi?

Jos jedan interesantan link  http://www.bambucopter.com/iflight-gimbal-brushless-motors/
ima   tabeliarni prikaz motora za razlicite tezine kamera,takodje imaju i  V3 kontroleri sa IMU.

The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #121 on: April 13, 2013, 02:10:51 PM »
Da, originalni Alexmos

Jedan kraći snimak, nego je vreme nešto promenjivo čitav dan pa ne znam da li ću uspeti danas da ga provozam malo..

« Last Edit: April 13, 2013, 02:39:27 PM by danko »

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #122 on: April 13, 2013, 05:49:03 PM »
Bravo danko !   (res)

Pedantno i kulturiška odradjeno kao i sve dosad !

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #123 on: April 13, 2013, 09:22:27 PM »
Daj Danko da vidimo nešto iz vazduha, ovo je veoma dobro izgleda.

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #124 on: April 13, 2013, 09:23:37 PM »
Prvi outdoor test. Inicijalni rezultat je zadovoljavajući, a sada moram da uzmem laptop u ruke i lagano igrarija sa parametrima da se ovo dovede do savršenstva.. Recimo na prvu loptu horizont nije ok, i presporo ga vraća (nije urađena kalibracija, i I, D vrednosti nisu dovoljno brze), i drugi problem je što sam verovatno stavio premalo snage na motor, pa se prilikom udara vetra primeti da se kamera malo zaljulja (kada gimbal krene da kompenzuje pomeranje od vetra).

Ali sve u svemu i ovako kako jeste daleko je bolje nego bilo koji servo gimbal koji sam probao.


Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #125 on: April 13, 2013, 10:32:26 PM »
 :)aplauz Kao što reče josh malo podesavanja i VRH.Interesuje me kako se ponasa kada je u fazi  spustanja da li tada ima vibracija ili ipak i to kompezuje?Znači ipak alexmos i da ne boli glava, samo tesko ga je nabaviti mmmm
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #126 on: April 13, 2013, 10:59:36 PM »
:)aplauz Kao što reče josh malo podesavanja i VRH.Interesuje me kako se ponasa kada je u fazi  spustanja da li tada ima vibracija ili ipak i to kompezuje?Znači ipak alexmos i da ne boli glava, samo tesko ga je nabaviti mmmm

Kupis nemacku verziju (martinez )ima ga gotovo svuda na netu... i ubacis hackovan alexmos...za pocetak sasvim ok, pa onda jednom kupis original... (res)

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #127 on: April 13, 2013, 11:41:25 PM »

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #128 on: April 14, 2013, 12:21:23 AM »
Na flyduino prije 2 dana nisu imali na lageru, shone hvala  (pijemo) ova je ploča sa novim L6234 drajverima, program fercera tako da je bolje odmah da se nabavi alexmos kontroler pa da se opusteno cekaju nove verzije kojih ce u narednom periodu biti.
Kao što se vidi funkcionisu i njemci i francuzi,kinezi ali takodje isti ovi i crkavaju (ima dosta primjera na forumima)  mmmm .
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #129 on: April 14, 2013, 09:55:18 AM »
Na flyduino prije 2 dana nisu imali na lageru, shone hvala  (pijemo) ova je ploča sa novim L6234 drajverima, program fercera tako da je bolje odmah da se nabavi alexmos kontroler pa da se opusteno cekaju nove verzije kojih ce u narednom periodu biti.
Kao što se vidi funkcionisu i njemci i francuzi,kinezi ali takodje isti ovi i crkavaju (ima dosta primjera na forumima)  mmmm .

Ne vidim razlog da je alexmos kontroler nesto bolje napravljen od ostalih-jer koristi iste komponente...
Iskreno, nemci su u startu koristili L6234-pravi trofazni bridge motor kontroler, dok alexmos nije...
Sto se softwera tice-alexmosu kapa dole (res)...

Razlog masovnog crkavanja je nepostovanje specifikacija l6234 drajvera i koriscenje ko zna kakvih motora za pogon ko zna kakvih gimbala i kamera ili kameretina :).
Jako treba paziti da se na prekoraci max. struja po drajveru od 4A...a u vecini slucaja ne bi bilo lose koristiti i neki hladnjak...jer su motori u stalnom pogonu.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #130 on: April 14, 2013, 10:29:53 AM »
Nisam nesto u toku oko tih drajvera, mada mi se cini da je 4A jako mnogo struje,  znam da sam merio danku koliko trosi moj gimbal sa motorima 5014 sa rctimera i okacenim Nex5n, pitao me da bi znao koju bateriju da koristi, ja sam imao konstantnu potrosnju od 317mA.

Tako da mi nije jasno kako im pregorevaju izlazi   mmmm

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #131 on: April 14, 2013, 10:45:30 AM »
nece move od ff jos dugo


Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #132 on: April 14, 2013, 10:46:30 AM »
Najverovatnije-onako za probu spoje ne premotani motor...radi to i tako :) jedno -kratko- vreme lol...
Takodje, druga prica je kad u toku leta kontroler pocne da cima kameru na sve strane...a kao po obicaju lose hladnjenje elektronike  je opste poznat problem kod  ovih aplikacija:)

Mada ,za dati otpor motora od 70-150 ohma struje bi ipak trebalo da budu nisko...
Druga prica je  koliko je (softwerski) efikasno upravljanje motorima...narocito u slucaju nemacke verzije, dok je to kod alemos verzije mnogo bolje odradjeno i otuda  mu bolje radi ceo sistem...

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #133 on: April 14, 2013, 12:49:01 PM »
Otkrio sam šta je bio uzrok onom wobbleu na snimku dok sam danas šetao šumom i razmišljao :)

Problem je u dizajnu alexmos senzora koji se pričvršćuje samo sa dve rupe od napred, i sa njega visi prilično debeo i krut kabal (za tu namenu). Uglavnom, kada je vetar zaduvao on je zaljuljao taj flat kabl, koji je svoje pokrete preneo na senzor i on se taman toliko zaljuljao da napravi mali wobble na snimku:


Pošto nema mesta za još jednu ili dve rupe sa kontra strane, rešenje je da fizički zalepim jedan plastični distancer sa kontra strane (tamo gde je kablić), i da fiksiram i tu stranu, a ne bi škodilo ni da postojeći kablić zamenim sa nekim tanjim i fleksibilnijim.

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #134 on: April 14, 2013, 01:30:56 PM »
Bas gledam ovaj snimak izbliza-...al' ga sece waterjet! kako je fina povrsina reza (___)...extra...
Moglo bi to napraviti i od tanjeg aluminijuma-jedino onda nastaje problem povezivanja delova...srafovi M2? onda bi moglo koristiti Al od 4-5mm...
Za gopro i to je previse...
 (<--)