Author Topic: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu  (Read 97428 times)

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #90 on: April 04, 2013, 12:01:30 PM »
Dok ga kinezi ne iskopiraju ;)

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #91 on: April 04, 2013, 09:59:32 PM »
taj gimbal je mnogo star koliko i zemunse samo sto nije hteo da ga da u prodaju vise je dobijao od rente

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #92 on: April 04, 2013, 10:17:43 PM »
Da li se to isplati ako vec imamo u ponudi gotov gimbal sa motorima za 95$ (~75€)?

http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=872&productname=
Još samo kad bi mogao i da ga kupiš ;)

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #93 on: April 05, 2013, 10:15:06 AM »
Stedikem??   evo ljudi smislili samo spremi $$  :)aplauz

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #94 on: April 05, 2013, 10:31:54 AM »
Nije lose, mada moze to mnogo bolje... Ovo njegovo je obican aero gimbal sa rucicama. Takvo resenje se ocekivalo od DIY korisnika a ne od firme koja se profesionalno bavi ovim.
 Prvo tu ima sigurno vibracija i pokreta gore-dole koje nastaju od trcanja i hodanja, drugo i mnogo bitnije ne verujem da mozes vise od 10minuta da nosis ovaj setup u rukama (pravi stedikem sistem rasporedjuje tezinu po celom telu i mozes ga nositi satima a koristi mehanicku ruku za neutralisanje vibracija od trcanja ili hodanja) i na kraju mogao je da napravi i kontrolu koja odgovara ljudima iz filmske produkcije, jedan dzojstik sa pan/tilt kontrolom i speed potenciometroma ne da im daje rc stanice, neozbiljno deluje z anovac koji trazi...
Nije Tabb ni priblizno inovator kakvim se predstavlja a cene su mu vise nego smesne "Current Avail model $15K, then a bigger model for Alexa / Epic + zoom and soon a lower weight model for DSLRs fur under $7,500"
Realno do kraja godine ovo sto smo videli na snimku ce moci da se napravi za nekih 600eur.
Za ove pare koje on trazi bolje uzeti pravu gyro stabilizaciju
http://www.ken-lab.com/stabilizers/2012-02-04-21-28-47/gyro-kits/ks-8x8-kit-detail

DIY korisnik (doduse sa servo motorima) i jadniji izgled ali je ideja identicna
« Last Edit: April 05, 2013, 10:54:58 AM by dandi »

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #95 on: April 05, 2013, 11:15:57 AM »
pravi stedikem sistem rasporedjuje tezinu po celom telu i mozes ga nositi satima
:jaki: smanji malo...malo vise... ;)

Za ove pare koje on trazi bolje uzeti pravu gyro stabilizaciju
http://www.ken-lab.com/stabilizers/2012-02-04-21-28-47/gyro-kits/ks-8x8-kit-detail
Taj Kenyon gyro kosta 6800$ i tezak je poprilicno, pa plus treba to ugraditi na neki postojeci sistem a da funkcionise dobro...

Ako cemo o Grunf DIY stabilizacijama pogledaj kako sam ja stabilizovao moj cable cam ;)


Offline 021nl

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
    • www.airworx.rs
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #96 on: April 05, 2013, 11:32:05 AM »
 (res) sta je to hard?

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #97 on: April 05, 2013, 11:33:48 AM »
da nebude off topic ali ajd
Quote
Nije lose, mada moze to mnogo bolje...

šta tu može bolje...

Quote
Prvo tu ima sigurno vibracija i pokreta gore-dole koje nastaju od trcanja i hodanja, drugo i mnogo bitnije ne verujem da mozes vise od 10minuta da nosis ovaj setup u rukama (pravi stedikem sistem rasporedjuje tezinu po celom telu i mozes ga nositi satima a koristi mehanicku ruku za neutralisanje vibracija od trcanja ili hodanja) i na kraju mogao je da napravi i kontrolu koja odgovara ljudima iz filmske produkcije, jedan dzojstik sa pan/tilt kontrolom i speed potenciometroma ne da im daje rc stanice, neozbiljno deluje z anovac koji trazi...

U njegovom kontroleru ima opcija za ubijanje vibracija, Ljudska ruka je najbolji kontroler na svetu (samo nemože da ponovi identično pokret osim ako se vežba), Pravi stedikem nemoguće je uraditi iz donjeg u gornji rakurs, Poznajem mnogo stedikam operatera i nisu baš oduševljeni kad im kažeš da moraju da nose stedi duže od 30 min pošto sa kamerom ima oko 20kg , Ljudima iz filmske indutrije odgovara sve što ima funkciju pa makar bila i rc stanica (nije to TV produkcija ),Što se tiče cene ne ulazim u to znam da slični sistemi kostaju mnooogo više od toga

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #98 on: April 05, 2013, 11:52:47 AM »
pravi stedikem sistem rasporedjuje tezinu po celom telu i mozes ga nositi satima
:jaki: smanji malo...malo vise... ;)

Za ove pare koje on trazi bolje uzeti pravu gyro stabilizaciju
http://www.ken-lab.com/stabilizers/2012-02-04-21-28-47/gyro-kits/ks-8x8-kit-detail
Taj Kenyon gyro kosta 6800$ i tezak je poprilicno, pa plus treba to ugraditi na neki postojeci sistem a da funkcionise dobro...

Ako cemo o Grunf DIY stabilizacijama pogledaj kako sam ja stabilizovao moj cable cam ;)


Znam koliko kosta, to je jedini razlog sto sam ga i poredio sa sistemom od $15000. Verovatno si video u cineplanetu ovaj, ali ima i laksih modela...
Dobro ne mozes satima da  nosis stedi ali svakako mozes 10x vise u odnosu na onoliko koliko mozes sav onaj freefly teret (sa sve kamerom od nekoliko kilograma -epic na snimku cini mi se i pl objektiv) u rukama...
Kenyon sam naveo kao primer, ne treba jedno takvo stvarno inovativno i profesionalno resenje porediti sa freefly 'pozajmi i improvizuj' sistemom
da nebude off topic ali ajd
Quote
Nije lose, mada moze to mnogo bolje...

šta tu može bolje...

Quote
Prvo tu ima sigurno vibracija i pokreta gore-dole koje nastaju od trcanja i hodanja, drugo i mnogo bitnije ne verujem da mozes vise od 10minuta da nosis ovaj setup u rukama (pravi stedikem sistem rasporedjuje tezinu po celom telu i mozes ga nositi satima a koristi mehanicku ruku za neutralisanje vibracija od trcanja ili hodanja) i na kraju mogao je da napravi i kontrolu koja odgovara ljudima iz filmske produkcije, jedan dzojstik sa pan/tilt kontrolom i speed potenciometroma ne da im daje rc stanice, neozbiljno deluje z anovac koji trazi...

U njegovom kontroleru ima opcija za ubijanje vibracija, Ljudska ruka je najbolji kontroler na svetu (samo nemože da ponovi identično pokret osim ako se vežba), Pravi stedikem nemoguće je uraditi iz donjeg u gornji rakurs, Poznajem mnogo stedikam operatera i nisu baš oduševljeni kad im kažeš da moraju da nose stedi duže od 30 min pošto sa kamerom ima oko 20kg , Ljudima iz filmske indutrije odgovara sve što ima funkciju pa makar bila i rc stanica (nije to TV produkcija ),Što se tiče cene ne ulazim u to znam da slični sistemi kostaju mnooogo više od toga
...
Moze bolje od dizajna, pa do to toga da ne bude u pitanju cinestar camera mount sa brusless motorima i rucicama sa strane.
Kako 3axis kontroler moze da ubije vibraciju koja nastaje trcanjem? Kod Rc-a se koriste gumeni, wire dumperi, silikoni,sundjeri i sl i to samo za neuttralisanje vibracija, a pokret koji trcanje moze da napravi su mnogo jace vibracije, koje se kao sto rekoh kod stedikema neutralisu rukom iz 2 dela koja je elasticna i u sebi ima federe i teska je par kilograma... Sto bi i radio stedikem iz donjeg u gornji? to se radi kranom... btw. 20 kg rasporedjenih prslukom na celo telo je mnogo manje opterecenje nego 7kg u rukama ispred sebe...
Sto se tice rc stanice, to samo govori koliko je neprofesionalno Tabb pristupio ovome sto planira da naplacuje 15K, pa komsije hrvati su u svoju glavu od 1.5K implementirali normalan dzojstik sa prepravljenim rc tx/rx-om ( http://www.senna.hr/products/dslr-camera-accessories/five-second-head ), za 15K treba ocekivati mnogo bolje resenje od turnigy9x...
Ovo o ljudskoj ruci nisam razumeo sta si uopste hteo da kazes jer ovde ljudska ruka nema kontrolu ni u pan a ni u tilt osi?!


Uostalom sve ovde prikazano ce moci da radi svaki 3axis brusless gimbal, samo ugradite rucice sa strane, a cak ovde pominjani zeroUAV  deluje kao mnogo bolje odradjeno resenje, pravi dizajn a ne sklepane karbonske cevi i plasticni drzaci za boomove...a cena ce svakako biti daleko ispod $7500 ( d ane govorimo uopste o ceni koja je sad aprikazana $15000)
« Last Edit: April 05, 2013, 12:03:23 PM by dandi »

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #99 on: April 05, 2013, 12:14:18 PM »
(res) sta je to hard?
Jeste, motor i nekoliko diskova iz HD-a.

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #100 on: April 05, 2013, 12:19:48 PM »
Gizmo, sada je pravi trenutak da udjes na trziste sa brusless cablecamom ;)

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #101 on: April 05, 2013, 12:30:00 PM »
Quote
Sto bi i radio stedikem iz donjeg u gornji? to se radi kranom...
Sa kranom nemoze da se trči :big smile
Quote
Moze bolje od dizajna, pa do to toga da ne bude u pitanju cinestar camera mount sa brusless motorima i rucicama sa strane.
U tome jeste fora dva u jednom
Quote
Kako 3axis kontroler moze da ubije vibraciju koja nastaje trcanjem?
+ Majestic Mode
+ Translation Compensation
+ Live wireless tuning & graphing
+ Remote Firmware Updatable
+ Drift Free Horizon
+ Silent Drive
+ Shot Recorder
+ Custom Direct Drive Motors
+ User adjustable shakey cam
A ruka je ta koja ublažava pokret gore dole
Quote
Sto se tice rc stanice, to samo govori koliko je neprofesionalno
Postoji kamera operator kome je sve jedno pomerao na stanici ili nečmu drugom (plus to je bežično)
Quote
Uostalom sve ovde prikazano ce moci da radi svaki 3axis brusless gimbal, samo ugradite rucice sa strane,
ja bih isto voleo da vidim gibal koji nosi 5/6 kg pa samo da mu dodam ručice
i ja se ljutim na tabb-a sto košta 15k$ ali šta da se radi

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #102 on: April 05, 2013, 12:44:27 PM »
Quote
Sto bi i radio stedikem iz donjeg u gornji? to se radi kranom...
Sa kranom nemoze da se trči :big smile
da se trci i da se menja rakus iz donjeg u gornji i prtiom da pokret tece a imati na umu da covek svojim telom menja vertikalnu osu? not gonna happned, barem dok ne evoluiramo u kiborge ili kokoske sa prirodnim ziroskopom :p

Quote
U tome jeste fora dva u jednom
2 u jednom za dodatnih $12000 ;)

Quote
+ Majestic Mode
+ Translation Compensation
+ Live wireless tuning & graphing
+ Remote Firmware Updatable
+ Drift Free Horizon
+ Silent Drive
+ Shot Recorder
+ Custom Direct Drive Motors
+ User adjustable shakey cam
A ruka je ta koja ublažava pokret gore dole
Ove specifikacije koje si iskopirao nisu odgovor na citirani deo poruke... da ljudska ruka moze da ublazi talve pokrete onda ne bi bilo nikakvog shake-a prilikom snimanja iz ruke dok se trci...

Quote
Postoji kamera operator kome je sve jedno pomerao na stanici ili nečmu drugom (plus to je bežično)

Obizrom da svakodnevno radim sa kamera operaterima sigurno im nije svejedno da li u ruci drze nesto sto je standard u filmskoj industriji ili rc stanicu... Razlika je od same ergonomije, gripa, ponasanja...

Quote
ja bih isto voleo da vidim gibal koji nosi 5/6 kg pa samo da mu dodam ručice
i ja se ljutim na tabb-a sto košta 15k$ ali šta da se radi
Kao sto sam napisao i ranije, siguran sam da cemo do kraja godine (verovatno i pre) imati takva resenja ispod 1000eur..
Moja poenta svaga ovoga je bila da uopste nije neko novo resenje, vec nesto sto se desava ovih par meseci i da ne vidim kako moze da se opravda suluda cena kada je trend da pada...
Sve bi imalo smisla da je izbacio ovaj sistem kada je recimo i zenmuse izbacio svoj gimbal, ovako deluje prekasno i preskupo...
A i ne svidja mi se njihov dizajn, posto i sam imam cinestar vec dugo upoznat sam sa losom stranom plasticnih drzaca koje koriste i sl... kao mnogo kvalitetnije resenje mi deluje pre svega ZeroUav pa cak i onaj jakubov dizajn, samo da doda 3 osu i rucice ;)
« Last Edit: April 05, 2013, 12:48:02 PM by dandi »

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #103 on: April 05, 2013, 01:48:23 PM »




Slika govori vuše od 1000 relči ko razume shvati će

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #104 on: April 05, 2013, 02:12:51 PM »
Cinjenica je, dok ima ovaca uvek ce imati i ko da ih sisa...

A freefly ima dobar marketing, imaju poznanstva sa likovima iz hdslr industrije kao sto je shane hurlbut, philip bloom ili ovaj vincent laforet koji dobijaju pare za pozitivne ocene opreme i imaju vojsku internet sledbenika kojima je svaka procitana rec kao biblija... Takodje, ljudi iz filmske industrije jos uvek nisu upoznati za bumom ove tehnologije (do sada su istu pratili uglavnom hobisti i ljudi koji se najvise bave snimanjem iz vazduha), pa nisu ni svesni koliko postaje jeftina i pristupacna, a konkretno na ovaj prozivod gledaju kao da ga tesla dizajnirao, nisu ni svesni koliko vec slicnih resenja za bukvalno 20x manje novca se nalazi iz ugla.. medjutim, sve to ce se vrlo brzo promeniti...
« Last Edit: April 05, 2013, 02:20:06 PM by dandi »