Author Topic: LiFe 1500mAh 3S 9,9V za stanicu  (Read 3044 times)

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
LiFe 1500mAh 3S 9,9V za stanicu
« on: March 23, 2013, 01:50:12 PM »
Morao sam da podijelim ovu impresiju sa vama.

Pomenuta baterija mi je stigla iz HK jula prošle godine. Tada sam joj odradio 5-6 ciklusa (svaki put je punjena i pražnjena preko 1550mAh) i stavio u stanicu. Nemam tačnu evidenciju koliko sam stanicu koristio, ali je to otprilike 5-6h letenja i oko 2h simulatora, ali ono što je impresivno je to da baterija nakon 8 mjeseci u stanici nije punjena, a tek je došla do nazivne voltaže - 9,9V što će reći da Low self discharge karakteristika stvarno fercera!!!

Ono što je dobra stvar kod LiFe baterija je voltaža koja se skoro podudara sa voltažom NiMH baterija pa samim tim i low voltage alarm funkcioniše besprekorno.

Na osnovu cijene, kvaliteta i mog iskustva - toplo preporučujem ovu bateriju!!!

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: LiFe 1500mAh 3S 9,9V za stanicu
« Reply #1 on: March 23, 2013, 02:00:41 PM »
Imam par LiFe baterija i prezadovoljan sam. Zato sam nedavno uzeo prijemniču bateriju 2s 3000mAh za model 2,7m razmaha, prvenstveno kako bi izbegao ubec i bilo kakvu suvišnu elektroniku između baterije i prijemnika.

U doba LiFe baterija i ja mislim da je NiMh prevaziđen u svakom smislu, posebno kod prijemnika. fizički lakše, brže punjenje tj. lakše održavanje, maje samopražnjenje šta više poželeti!
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: LiFe 1500mAh 3S 9,9V za stanicu
« Reply #2 on: March 23, 2013, 02:02:50 PM »
ja sam je juče dobio, i nešto mi nije jasno. na HK eco six punjaču prebacim na LiFe, tj, 3,3V po ćeliji, ali on nastavi da je puni preko te vrednosti. isključio sam na 3,32. gde sam pogrešio?
« Last Edit: March 23, 2013, 02:05:37 PM by Gatti.Gatozza »

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: LiFe 1500mAh 3S 9,9V za stanicu
« Reply #3 on: March 23, 2013, 02:17:48 PM »
I treba da puni preko.

Nazivna voltaža je 3,3V, prazna je 2V, a puna je 3,6V.

Kod LiPo je: 3,7V, prazna 3V, a puna 4,2V...

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: LiFe 1500mAh 3S 9,9V za stanicu
« Reply #4 on: March 24, 2013, 12:46:35 AM »
Morao sam da podijelim ovu impresiju sa vama.

Pomenuta baterija mi je stigla iz HK jula prošle godine. Tada sam joj odradio 5-6 ciklusa (svaki put je punjena i pražnjena preko 1550mAh) i stavio u stanicu. Nemam tačnu evidenciju koliko sam stanicu koristio, ali je to otprilike 5-6h letenja i oko 2h simulatora, ali ono što je impresivno je to da baterija nakon 8 mjeseci u stanici nije punjena, a tek je došla do nazivne voltaže - 9,9V što će reći da Low self discharge karakteristika stvarno fercera!!!

Ono što je dobra stvar kod LiFe baterija je voltaža koja se skoro podudara sa voltažom NiMH baterija pa samim tim i low voltage alarm funkcioniše besprekorno.

Na osnovu cijene, kvaliteta i mog iskustva - toplo preporučujem ovu bateriju!!!

Pa lepo ti Zajo i ja pricasmo a ti navalio na nimh pack  :mhm , salu na stranu LiFe su zaista odlicne baterije i savrsena zamena za nimh pack.

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: LiFe 1500mAh 3S 9,9V za stanicu
« Reply #5 on: March 24, 2013, 01:04:44 AM »
 :big smile

Polako se privikavam, prvo u stanicu, a za risiver ću još malo da razmišljam  :sljus

 (pijemo)

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: LiFe 1500mAh 3S 9,9V za stanicu
« Reply #6 on: March 27, 2013, 12:32:31 PM »
I treba da puni preko.

Nazivna voltaža je 3,3V, prazna je 2V, a puna je 3,6V.

Kod LiPo je: 3,7V, prazna 3V, a puna 4,2V...

Tacno je sve sto si rekao, samo bih te ispravio da je prazna Li-Po 3V. Prazna, ispravna Li-Po je 3.2V. Ako dodje to vrednosti od 3.0V, moraces na drugi nacin da je punis i nikako nije preporucljivo terati je do 3V.