Author Topic: potrebna pomoc  (Read 3250 times)

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
potrebna pomoc
« on: December 23, 2010, 04:31:51 PM »
Naime,polako privodim kraju moj model i on ce imati glow pogom ali sada hocu da napajam prijemnik sa lipo baterijom koja je kako sam informisan mnogo kvalitetnija.
Pretpostavljam da bi ova baterija zadovoljavala kriterijume

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9325

sad me interesuje koji ESC ide za ovo sto meni treba citai sam o BEC-u i UBEC-u pa mi se sve pomesalo.Nisam do sada imao iskustva sa ovim pa bilje da pitam.I ako mozete da mi pomognete sa ovim konektorima koji mi trebaju bio bih zahvalan....Hvala



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Veljko

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: potrebna pomoc
« Reply #2 on: December 23, 2010, 05:08:45 PM »
Hvala Magic,samo mi reci jer mi ova baterija savrsava posao ili da trazimo neku drugu


Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: potrebna pomoc
« Reply #3 on: December 23, 2010, 07:09:05 PM »
Mislim da bi mogla i neka manja jer servoi su mali ne vuku puno, nesto oko 500-600mAh.

poz
Veljko

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: potrebna pomoc
« Reply #4 on: December 23, 2010, 09:20:02 PM »
Cemu sluzi UBEC?

Offline Jedrilicar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 125
Re: potrebna pomoc
« Reply #5 on: December 23, 2010, 09:49:52 PM »
UBEC Stabiliše (ograničava) napon iz baterije-akumulatora i na svom izlazu daje obično oko 5V što odgovara vrednosti za napajanje prijemnika. Koristi se kod LiPo, LiIo i sl. akumulatora (koji daju napone veće od 5V pa se bez smanjenja tih napona ne bi mogao direktno napajati prijemnik).

Soprano, ti bi inače napajao prijemnik sa 4 baterije AA. Sve što je po težini toliko ili manje tebi odgovara (kad je u pitanju napajanje preko LiPo). Što je većeg kapaciteta biće veća i teža, ali će sporije da se prazni i ređe da se puni, pa se ti nađi. Moj predlog, ako je za tvoju "cesnicu" 600 do 1000 mAh, ali ono 30C ti nije potrebno za ove svrhe. Nađi neku sa manjoim C-vrednosti, jeftinije su.

 
« Last Edit: December 23, 2010, 09:54:41 PM by Jedrilicar »